PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=262834}

Cesarzowa

Man Cheng Jin Dai Huang Jin Jia
7,2 17 070
ocen
7,2 10 1 17070
7,2 6
ocen krytyków
Cesarzowa
powrót do forum filmu Cesarzowa

a na ile prawdziwy. Czy zasady savoir vivru i zasady zachowania naprawdę były takie do granic możliwości sztywne i wystudiowane? Czy pałace naprawdę ociekały złotem? Czy służba naprawdę poruszała się synchronicznie? :P

ocenił(a) film na 10
goskos1

też się nad tym zastanawiałam! ;D Jak ktoś zna dobrą książkę o tej kulturze, to chętnie przyjmę polecenie jej:))

ocenił(a) film na 6
MeMarie

Może nie jest to książka o zwyczajach dworu cesarskiego, ale traktuje o domu arystokratycznej rodziny chińskiej: "Spowiedź Chinki" Pearl'a Buck'a.

ocenił(a) film na 9
goskos1

Pałac Cesarski ma 999 sal. Zakazane miasto było centrum biurokracji na długo przed tym, nim Słowianie zeszli z drzew.
nikt z nich nie załatwiał swoich potrzeb jak w Wersalu czyli w kącie.

ocenił(a) film na 6
unimatryca2009

Bez przesady z tymi Słowianami, Zakazane Miasto powstało dopiero w XV wieku :)

ocenił(a) film na 9
lolek_pomidorek

Kompleks pałacowy zbudowano w latach 1406–1420, na polecenie cesarza Yongle z dynastii Ming na miejscu dawnego Chanbałyku (chiń. Dadu), miasta stołecznego mongolskiej dynastii Yuan. Biurpkracja chińska ma dłuuugą tradycję.

goskos1

Najlepszym przykładem jaki znam jest autobiografia ostatniego cesarza Chin Pu Yi wydana pod tytułem "Ostatni Cesarz".
Przeczytałem i polecam. Pewnie istnieją również inne książki(oczywiście nie licząc tych naukowych których pewnie jest cała masa)... może ktoś coś jeszcze poleci?

Zresztą niezły film na jej podstawie został nakręcony...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones