PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31551}

Chłodnym okiem

Medium Cool
7,2 625
ocen
7,2 10 1 625
7,1 7
ocen krytyków
Chłodnym okiem
powrót do forum filmu Chłodnym okiem

Wielki film!!

ocenił(a) film na 9

Gdzieś na styku dokumentu i fabuły Wexler zrobił bardzo ciekawy film, który jest nie tylko odważny, ale i interesujący formalnie, a przede wszystkim bardzo wciągający. Bałem się tych akcentów politycznych, o których słyszałem, bałem się, że staną się publicystyką... Nic z tych rzeczy!! Te obserwacje są na tyle 'wychodzące poza szczegół', że nabierają wymiaru uniwersalnego. I jakby tego było mało, film nic, ale to nic nie stracił ze swojej aktualności. Mało tego, w kontekście ostatnich amerykańskich rozruchów nabiera podwójnej ważności, bo nawet jeśli powód dzisiejszych ruchów oddolnych jest trochę inny, to zasady według których działają, pozostają te same. A w dzisiejszej 'rzeczywistości medialnej' wszelkie pytania dotyczące roli mediów, ich ewentualnej neutralności i etyki działania nadal są bardzo, bardzo ważne.
Wielki film!!!

ocenił(a) film na 9
Bedrich

W pełni podzielam ocenę, tak, ten film nic nie traci "z wiekiem".

ocenił(a) film na 6
gniew_oceanu

Tak jest, klimat tamtych lat wręcz wypływa z filmu. Podglądamy życie zwykłych ludzi, jak żyli na co dzień, co ich interesowało (lub nie) i tło społeczno-polityczne. Jednak pomijając otoczkę lat 60 i perypetię bohaterów, ten film to krytyczna charakterystyka mediów z perspektywy ludzi siędzących w zawodzie, jak i zwykłych konsumentów.
Pomijając technologie, niewiele się zmieniło. "Stare" czy "Nowe" media wciąż się nie wybieliły i sytuacje dziennikarskie, które w tym filmie mogły bulwersować ówczesnego widza - dziś są na porządku dziennym - a presja bycia w mediach wciąż jest tak samo duża w niektórych grupach jak wtedy, chociaż nikt nie pokłada w nie tak dużej wiary. I tak jak kiedyś hippisi - dzisiaj też mamy spore grono "nieoglądających tv i niezalogowanych na fejsie", grupa ludzi "antymedialnych" rośnie, szkoda tylko, że nikomu się nie chce już manifestować...

kostekzary

Nie wiesz, gdzie go można zobaczyć?

ocenił(a) film na 6
Ekranizacja

Napiszę tylko, że został odświeżony, są do nabycia wersje 720p/1080p. Ja znalazłem w Internecie.

kostekzary

Dziękuję :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones