PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=421524}

Chłopaki też płaczą

Forgetting Sarah Marshall
6,1 45 752
oceny
6,1 10 1 45752
6,5 11
ocen krytyków
Chłopaki też płaczą
powrót do forum filmu Chłopaki też płaczą

Film odchodzi od klasycznych wzorców komedii romantycznej i nadaje jej nowy wymiar. Dialogi między bohaterami są naprawdę zabawne, a humor jest zdecydowanie z kategorii nie-idiotyczny. Uwielbiam scenę, w której cała czwórka siedzi przy stole a Aldous w pewnym momencie mówi "It's a metaphor for a crap movie". Wręcz ubóstwiam kiczowate wstawki z serialu "Crime Scene: Scene of The Crime" (sama nazwa rozwala), z których każda kolejna jest lepsza od poprzedniej. Bardzo podobało mi się w tym filmie przemycanie świata muzycznego do świata filmu. Tworzenie fikcyjnego zespołu "Infant Sorrow" na potrzeby filmu zaowocowało nakręceniem kolejnego filmu o Aldousie Snow, krótkotrwałym powstaniem takiego zespołu i nagraniem całej płyty, której słuchałem i uważam, że jest co najmniej dobra. Warto wspomnieć również o utworze Jasona Segela (filmowy Peter Bretter), który wykonał krótki utwór o Draculi. Utwór bardzo spodobał się widzom i zaraz po premierze wrzucono ten fragment na YouTube. Okazało się, że robi furorę. Jason występował z tym utworem w wielu programach i powstała nawet jego "pełna" wersja.

Podsumowując. Pierwszy raz od wielu (naprawdę wielu) filmów z tego gatunku jakich zdarzyło mi się obejrzeć, podczas którego pozytywnie się zaskoczyłem i szczerze się śmiałem. Film zdecydowanie polecam.

użytkownik usunięty
wizardlvl80

Mnie spacyfikowała inna kwestia ze wspomnianej sceny przy stole (spoiler:) kiedy idol oblewa się soczkiem (dostał okropny t-shirt w prezencie) i niewinnym głosikiem ironizuje.:
"Tylko nie koszula. Odbierzcie mi wzrok, ale nie koszulę."

Wcześniej odbierałam tę postać jako skrajnego idiotę, ale okazuje się że jak się dobrze przypatrzeć to charaktery w tym filmie nie są standardowo jednowymiarowe, jak to często bywa w komediach romantycznych i za to duży plus.
Może ten tekst wyrwany z kontekstu nie brzmi zbyt zabawnie, czy błyskotliwie, ale w korespondencji z całą sceną jak i poprzednią sprawił, że uśmiałam się do bólu brzucha. :D

Nawet wyrwany z kontekstu brzmi ciekawie. A film oczywiście trafia do mojej filmoteki, lubię i doceniam takie perełki.

wizardlvl80

Cudownie to opisałeś. Jestem pod wrażeniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones