PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4319}

Chłopaki z sąsiedztwa

Boyz n the Hood
7,5 26 256
ocen
7,5 10 1 26256
7,2 11
ocen krytyków
Chłopaki z sąsiedztwa
powrót do forum filmu Chłopaki z sąsiedztwa

O gettach murzyńskich, i ogolnie o swiecie przestępczym w USA. Cos z tego stylu jak to

ocenił(a) film na 6
michaldp

"Do the right thing" Spike'a Lee. Nie jest to film o świecie przestępczym, ale to zdecydowanie najlepszy film o czarnych jaki widziałem. Bardzo polecem! Nawet będzie w TV we wtorek na TVP 2 o 21:55. Obejrzyj sobie.

ocenił(a) film na 6
Okrutny_Kot

aha, jeszcze "Menace II Society". Jeśli lubisz filmy o gettach i niekoniecznie miłych murzynach, tak jak ja,to jest to film obowiązkowy dla ciebie.

ocenił(a) film na 7
Okrutny_Kot

Tak z pamięci w tym typie:
Belly
http://www.filmweb.pl/film/Belly-1998-34666/discussion mało znany, pokazuje lata 90 w gettcie NY, doborowa obsada raperów (Nas, DMX, T-Boz, Method Man, widziałem go dawno temu, ale bardzo mi się spodobał.

Brooklyn's Finest
http://www.filmweb.pl/film/Gliniarze+z+Brooklynu-2009-478366

ocenił(a) film na 7
Muszrom

- Cios poniżej pasa -> dość dobry i też jak najbardziej w klimacie o który pytasz,
- Cotton Club -> także mogę polecić, choć to o latach 20-30 i trochę musical, ale też o biednych muzinach,
- Tsotsi -> w gettcie ale w RPA, dramat
- American Gangster -> ale to pewnie wiadomo

ocenił(a) film na 7
Muszrom

Alpha Dog - o białasach, ale jednak o świecie przestępczym a'la getto. Mi się wyjątkowo nie spodobał, ale ogólne oceny są wysokie.

Okrutny_Kot

"Do the right thing " Spike'a Lee
WE WTOREK NA 2?
ZOBACZĘ, CZY ZOBACZĘ.

ocenił(a) film na 8
michaldp

To ja zarekomenduje "Paid in full" imo b.dobry film

michaldp

jak komus podobaja sie Chłopaki z sąsiedztwa to na pewno spodoba sie tez South Central. powiedzialbym, ze jest on nawet lepszy.
blood in, blood out tez jest ciekawy, tyle ze opowiada o meksykanskich gangach w LA oraz zyciu wieziennym.
pozdro!

ocenił(a) film na 10
michaldp

Podobny do tego filmu będzie film "Juice" z 2paciem w roli głównej:D

ocenił(a) film na 8
iwoneo1991

Dead Presidents - też super film w tych klimatach :))

ocenił(a) film na 8
michaldp

"Fresh" - dobry film poruszajacy temat problemow czarnoskorych mlodych ludzi

"Martwi prezydenci" - bardzo dobry film, z tym ze akcja dzieje sie wczesiej - w latach wojny w Wietniamie

" Zagrozenie dla społeczeństwa" = bardzo mocny film o mlodocianych gangsterach

" The Clockers" - swietny film Spike Lee, tlumaczony w Polsce jako "Ślepy zaułek"



ocenił(a) film na 9
michaldp

Prócz wyżej wymienionych poleciłbym jeszcze Belly - obowiązkowy materiał jeśli interesujesz się kulturą hip-hopową, a jeżeli lubisz też angielskie kino to w podobnych klimatach jest rewelacyjny Kidulthood i druga część-Adulthood.

ocenił(a) film na 8
Tony_8

Desperatki (Set it off) - damska wersja ale wg mnie b. dobra. Niezłe aktorki, porządny scenariusz, dobra muzyka.

sivyok

hot boyz- snoop , c-murrder , i inni
lockdown- master p
the wash - snoop dr.dree
królowie ulicy, belly 2 , waist deep- the game

stigmantop

"Lockdown" to ten film, jak Murzyn-pływak i jego kumpel trafiają do więzienia?

ocenił(a) film na 10
michaldp

Barbershopy dwie częsci, srednio przestepcze ale z murzynami :)

ocenił(a) film na 9
baciey

"Miasto Boga", "Training Day", "First Time Felon", "Odkupienie - historia Stana 'Tookie' Williamsa", "Menace 2 Society", "Colors", "Black August", "Clockers", "Do The Right Thing", "Friday", "Next Friday", "Friday After Next", "Chłopaczki z Sąsiedztwa", "Juice", "Paid in Full", "The Wash", "Strapped", "Blood In Blood Out", "American Me" - to z filmów fabularnych. Dokumenty - poszukaj na YouTube, wpisując w wyszukiwarce "Gangland" - treściwe filmy o wszystkich większych gangach działających na świecie, jak Crips, Bloods, Mexican Mafia, Gangster Disciples, Black P-Stones, Vice Lords itp. Jeśli chodzi o kulturę hip-hopową, to wszystkie cztery części "Beef".

P_Prodigy

A znasz może tytuł filmu, jak 2 Murzynów trafia do więzienia (w ich samochodzie znaleziono broń czy narkotyki, które nie były ich). I jeden z nich był pływakiem.
???

ocenił(a) film na 10
michaldp

polecam - baby boy z Tyresem Gibsonem i Snoop Doggiem

ocenił(a) film na 9
michaldp

Wstęp wzbroniony dobry film o czarnych gangsterach prubujących zabić dwuch białych światków morderstwa w rolach głównych ice cube,ice t.

ocenił(a) film na 9
kamiliskierka123

dobry jest również film colors o dwóch policjantach prubujących zwalczać uliczne gangi w south central

ocenił(a) film na 9
michaldp

najlepsze filmy w tym stylu to:
Baby Boy,Zagrożenie dla społeczeństwa,piątek,Dzielnica,Więzy krwi,
Martwi prezydenci,Kolory.

ocenił(a) film na 9
kamiliskierka123

przypomniały mi się jeszcze pare dobrych filmów również w tym stylu:
Odkupienie,Pod kluczem,Wstęp wzbroniony,warto również oglondnąć parodię chłopaków z sąsiedztwa pod tytułem chłopaczki z sąsiedztwa.

ocenił(a) film na 9
michaldp

dziwe sie ze jeszcze nikt nie wymienił "Ciosu poniżej pasa"

wlodek02

Clockers jest genialne

ocenił(a) film na 7
slasher518

Polecam serial "Prawo Ulicy" - po tym serialu, wszystkie podobne filmy stają się bajeczką na dobranoc - naprawdę Mocny serial!

ocenił(a) film na 6
Pauleta

Potwierdzam "Prawo Ulicy" deklasuje nie tylko "czarne kino" ale i popularne komercyjne seriale. Jeżeli ktoś słyszał o serialach z wyższej półki takich jak Sopranos, SFU, Shield, Mad Men, Breaking Bad, czy Boardwalk Empire to może się spodziewać kina na naprawdę wysokim poziomie.

wlodek02

BO TO CIOS PONIŻEJ PASA BY BYŁ.

michaldp

Płatne w całości - z 2002 roku

ocenił(a) film na 7
frantic84

polecam film z 95'r z shakurem tupackiem pt. MIASTO ANIOŁÓW 2 / JUICE

ocenił(a) film na 8
luck88

Juice z 91, w rolach głównych Omar Epps i Tupac Shakur, film ten nie ma nic wspólnego z "miastem aniołów".

ocenił(a) film na 9
Troublesome

Dodał bym jeszcze film "Moja Ameryka"

http://www.filmweb.pl/film/Moja+Ameryka-1992-3824

ocenił(a) film na 9
7IGER

podspisuje sie pod Kolega, film Moja Ameryka jest zajebiscie przesiakniety tym klimatem

ocenił(a) film na 9
Troublesome

I klasyk "Wojownicy"

http://www.filmweb.pl/film/Wojownicy-1979-39936

7IGER

PRAWO ULICY.zajebisty klimat.gorąco polecam.

ocenił(a) film na 9
michaldp

jest jeszcze film Niebezpieczny kraj z ice cube w roli głównej

ocenił(a) film na 8
michaldp

Nikt nie wymienił dobrego filmu Spike'a Gra o honor - He got game.

ocenił(a) film na 8
aklekot

Słuchajcie
był tez taki film z lat 90-tych o podobnej tematyce ale o gangach latynoskich w Los Angeles - pamięta ktoś może jak się nazywał ? Pamiętam że film był wypasiony ;)

ocenił(a) film na 8
_Lennox_

Chodzi ci pewnie o wymienioną wyżej "Moją Amerykę" (American me). Film rzeczywiście znakomity.

ocenił(a) film na 8
aklekot

Dokładnie !
Bardzo Ci dziękuję za info ;)

ocenił(a) film na 8
michaldp

Kolory jeden z lepszych

ocenił(a) film na 8
klamka321

http://www.filmweb.pl/film/Kolory-1988-4064

ocenił(a) film na 9
klamka321

jeszcze został Above The Rim :)

ocenił(a) film na 10
michaldp

Hustle & Flow, może to nie samo ale ma troche podobny klimat

ocenił(a) film na 9
michaldp

Filmy w podobnym klimacie :
-Clockers (ślepy zaułek)
-Menace II society
-Studenci (1995r)
-Barwy (Colors) jakis czas temu zmienili tytuł na kolory
-CB4
-Nad obręczą
-Piątek
-Bullet
-Krew z krwi aka Więzy krwii ( blood in blood out (1993) tutaj meksykansko-amerykanskie klimaty
-Moja Ameryka (American Me) tez meksyki
Jak sobie jeszcze jakies przypomne to dopisze.


ocenił(a) film na 8
seba2506

Dzięki

michaldp

Straight Outta Compton

Bogracz

DORWĘ CIĘ, KRWIOPIJCO,

Bogracz

A NO I
GRA O TRON!

ocenił(a) film na 7
michaldp

"Młodzi gniewni", "8 mila" i nowość z zeszłego roku - "Straight Outta Compton".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones