PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98921}

Chłopcy z Placu Broni

A Pál utcai fiúk
7,2 1 212
ocen
7,2 10 1 1212
Chłopcy z Placu Broni
powrót do forum filmu Chłopcy z Placu Broni

Obok Serca Amicisa i Psa który jeżdził koleją,Chłopcy z placu broni najbardziej poruszały dziecęce sumienia kilkadziesiąt lat temu. Ale były to czasy, w których szkoły pomimo istnienia komunizmu wychowywały dzieci. Podkreślam słowo pomimo. Ekranizacja powieści Molnara cieszyła się niezwykłą estymą także u dziewczynek. Widać ważne były dla nas patriotyzm,honor,uczciwość,pojęcie ojczyzny a także przyjaźń,odwaga i zdolność do ponoszenia ofiar. Czy straszna ofiara Nemeczka była konieczna? Przecież na Placu powstała szkoła, a koledzy szybko znajdą sobie nowe zabawy. Ale przecież mały bohater nie chciał umrzeć! To był zły los! Wierzymy że pozostanie w pamięci i tych z Placu i ich antagonistów. A z pewnością wśród obu grup zawiążą sie nowe przyjaźnie. Pozdrawiam wszystkich sympatyków lektury i filmu.

ocenił(a) film na 10
Winnetou28

Te książki które wymieniłeś też czytałem w szkole jako obowiązkowe lektury ale potem tak mnie wciągnęły ze chciałem obejrzeć filmy.Chłopcy z placu broni oglądałem chyba trzy ekranizacje.

ocenił(a) film na 9
zegan333

Polska wersja jest godna uwagi. Bartek Obuchowicz bardzo ładnie wystąpił. Lektura bardzo wychowawcza. Pastorowie muszą też wejść do wody, a na koniec mówią " nie zasłużyliśmy na tę czekoladę".Feri Acz czekający pod domem umierającego. Zdrajca Gereb traktowany z politowaniem przez obie grupy...Przykładów jest wiele. Tak. Mam nadzieję że teraz w Polsce znowu szkoły będą wychowywać, także za pomocą tych sprawdzonych, ponadczasowych lektur.

ocenił(a) film na 10
Winnetou28

To jak się nazywa ta wersja z Obuchowiczem???

ocenił(a) film na 9
zegan333

Oczywiście Chłopcy z Placu broni. To spektakl telewizyjny w reżyserii Macieja Dejczera z 1995r.

ocenił(a) film na 8
Winnetou28

W którym momencie Feri Acz czekał pod domem Nemeczka?

ocenił(a) film na 9
Kapitanos

W jakimś momencie koledzy wychodzą z odwiedzin chorego i spotykają Feriego. Ten pyta co z Nemeczkiem i słyszy że źle. To już po bitwie. Tak myślę teraz.

Winnetou28

Wymieniłeś jedne z najpiękniejszych książek mojego dzieciństwa. Dziękuję.

ocenił(a) film na 9
Sanderus

Tak. W czasach mojego dorastania czytanie książek obok biegania za piłką było podstawą egzystencji. A Serce które to dzieło jakiś czas temu przejrzałem potrafi poruszyć całe jestestwo także i dziś.

Winnetou28

To jest jedna z rzeczy, które mnie zadziwiają, choć znam je od lat: dorośli, którzy wkręcają dzieciakom mit, że słodko jest za ojczyznę umierać.

(Tylko promowani przez Ciebie egzorcyści robią dzieciom porównywalną krzywdę)

Swoją drogą, te całe państwa islamskie czy inne organizacje terrorystyczne oparte są właśnie na wyrostkach. Dość dużych, żeby łyknąć taką propagandę wielkich bojowników o patetycznych ofiar, ale jeszcze za małych na chwilę refleksji, że im ktoś tą propagandą krzywdę zrobił.

Nie wspieraj terroryzmu.

ocenił(a) film na 9
hyrkan

Twoje "argumenty" zbijałem w komentarzach do innych postów. Podobał mi się terroryzm PPS-OB.

Winnetou28

Nie, ja jestem trochę do przodu z czytaniem i widzę, że merytorycznie nie odnosisz się nigdzie. :)

Wierzę, że podobał Ci się terroryzm.

Dlaczego jednak kłamiesz, że odpowiadasz merytorycznie, skoro wypisuję Ci całe dziesiątki tematów, których nawet nie poruszyłeś? Ominąłeś jak ślepy i pijany głupiec. :)

ocenił(a) film na 9
hyrkan

Co za poziom.

Winnetou28

Mówisz, że straszysz w Katowicach?

ocenił(a) film na 9
hyrkan

Jestem sympatyczny.

Winnetou28

Masz urojenia mitomańskie w Katowicach?

hyrkan

Marianie Kwiatkowski, nie wspieraj pedofilii wśród kleru!

ocenił(a) film na 9
hyrkan

Czy chcesz mój autograf z imieniem i nazwiskiem?

Winnetou28

Tak.
Ale Ty na złość nie dasz, więc to bez znaczenia.

Odpowiedziałbyś lepiej na pytania. I przestał wspierać pedofilię. Czemu nie wspierasz rozumu wśród księży, a tylko zachowania patologiczne?

ocenił(a) film na 9
hyrkan

Koniec pisania. Nie obażaj więcej.

Winnetou28

To od bażanta?

Pedofilia to zło, a wspieranie wymuszania na dzieciach niechcianego kontaktu fizycznego jest obrzydliwe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones