PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4564}
7,9 1 389
ocen
7,9 10 1 1389
Chłopcy
powrót do forum filmu Chłopcy

W jednej scenie

użytkownik usunięty

Smarkul [grany przez Wacława Kowalkskiego] odrąbuje kurze głowę. Czy ta scena była robiona na żywo,czy użyto kurzego manekina ?

Zdecydowanie na żywo. W 1973 roku nikt się jeszcze nie przejmował prawami zwierząt. Poza tym jestem przekonany, że kurkę potem zjedzono.

Gerard_Polanski

Jeśli o kury chodzi, to chyba i dzisiaj mało kto się ich prawami przejmuje, niestety.

ocenił(a) film na 8
dlugi_13

po prostu robią sobie z nas jaja ! mój kogucik też nie chodził ze mna na poważnie, tylko dla jaj !

dlugi_13

Pogrzeb kury był państwowy, z wszelkimi honorami, więc nie wiem o co ci chodzi.

dlugi_13

Głupia krowa ma więcej praw niż najprzystojniejszy kogut! Skandal!!!

ocenił(a) film na 9

Przynamniej wynika z tego, że Kowalski był zwykłym człowiekiem i do tej sceny statysty nie potrzebował. I w życiu codziennym niejednej kurze łeb obciął.

ocenił(a) film na 8
qqryqu

Też się nad tym zastanawiałam czy Kowalski zrobił to osobiście, ale nie jest to pewne, bo w momencie odrabania głowy kurze pokazane są tylko ręce

ocenił(a) film na 8

Scena drastyczna. Tyle, że ludzie kury hodują właśnie po to, by później je zjeść. Domową metodą, obcina się im łby siekierą, tak jak w filmie. To nie jest pokazywanie przemocy, lecz zwykłej czynności. we współczesnym kinie pokazywane są tak brutalne, wulgarne i obrzydliwe sceny, że ta jest niczym w porównaniu z nimi.

Na żywca ją zdekapitował. W polskim ciemnogrodzie jeszcze długo nie będzie się tolerować praw zwierząt. Niestety.

Petar Popara

Oby i do nas w końcu dotarło zachodnie oświecenie, gdzie zwierząt się nie je, a jeśli już się zdarzy to wcześniej zwierzaczka się usypia.

Petar Popara

A wy myślicie, że w zachodnich "oświeconych" rzeźniach zwierzętom czyta się bajki na dobranoc? Tam mięsa nie jedzą? Dzisiaj po prostu by tej sceny nie pokazali w filmie, ale ta czynność wygląda podobnie tak wtedy, jak i dziś.

ocenił(a) film na 6

Na żywo. Ale nie rozgłaszaj tego, bo przylecą tu hejterzy z "Popiołów", ci od konia.

normalne, nadal tak się kurczaka załatwia

ocenił(a) film na 8

Ptaszysko było żywe, a kurzy manekin był w serialu Dom

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones