PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=477273}

Chłopiec A

Boy A
7,5 11 133
oceny
7,5 10 1 11133
Chłopiec A
powrót do forum filmu Chłopiec A

juz abstrahu.jąc od tego czy w naszym mniemaniu, obiektywnie dzieciak uczestniczył w morderstwie czy tylko się przyglądał. Ba, samo to że miał 10 lat uniemożliwia mu bycie winnym. W polskim systemie prawnym wsadzić do poprawczaka można od 13 lat, a sądzić jak dorosłego(jak było w filmie) można od 15 a to tylko przy 10 wymienionych w kodeksie przestępstwach i przy spełnieniu szeregu przesłanek i tylko jak sąd się zgodzi. A jak nie to sąd rodzinny. A w Anglii to jakieś cuda. 10 latka? 14 lat go trzymać? i jeszcze wypuścić go WARUNKOWO? nigdy nie wierzyłem w pedagogike resocjalizacyjną, bzdury o tym że każdy ma w sobie dobro itd ale 10 lat to stanowczo za mało żeby odpowiadać za morderstwo! jakieś brukowce się tym zajmują po 14 latach, jakieś nagrody za głowe. ja rozumiem jakby to był jakis pedofil. ale trudno mi sobie wyobrazić aż tak drastyczne naznaczenie przez spoleczeństwo 10-latka. tylko to mi się w tym filmie nie podobało, bo wydało mi się to nieautentyczne.

Dies__Irae

Ale jest to autentyczne, po prostu w wielu krajach w przeciwieństwie do Polski przestępcy choćby i młodzi ponoszą konsekwencje swoich czynów

choojniak

ja nie napisałem że to nie prawda że taki system prawny tam nie istnieje, ja napisałem że społeczny ostracyzm 10 latka, 14 lat po zdarzeniu jest nieautentyczny...

ocenił(a) film na 9
Dies__Irae

chyba wiadomo, że uczestniczył w morderstwie. według mnie bowiem w związku z nożem wystąpi, pewnego rodzaju, klamra. bowiem raz posłuży on do dokonania morderstwa, a innym razem z kolei przyczyni się do uratowania życia dziewczynki z wypadku samochodowego

Dies__Irae

O ironio, film jest dość mocno inspirowany wydarzeniami autentycznymi..poczytaj o morderstwie Jamesa Bulgera. Mordercy mieli obaj 10 lat, tak jak bohater "Chłopca A"..

ocenił(a) film na 9
Seiten

mi tez od razu rzuciło sie to ze te brukowce zainteresowały sie jego sprawa po tylu latach

ale to film i byl to potrzebny zabieg do opowiedzenia historii, ktora była wstrząsająca, o tym jak nie mozna odciac sie od swojej przeszłosci, a przynajmniej ludzie nam na to nie pozwolą, straszne jest to ze on naprawde się zmienił i miał prawo zaczac życ od nowa i być szczesliwy, po co ta cała resocjalizacja skoro ludzie i tak bedą cie oceniac przez pryzmat tego co zrobiłes w przeszlosci....
film smutny, a zakonczenie dla bohatera bardzo niesprawiedliwe.......

użytkownik usunięty
gemma_92

Resocjalizacja to trudny temat. Jak wytłumaczyć człowiekowi, że kradzież jedzenie aby przeżyć, była zła i musi za to odsiedzieć? Dla sprawiedliwości kradzież to kradzież a dla człowieka nie zawsze.

Wszystkich się nie "uleczy", więc w przypadkach morderstwa "z zimną krwią" oraz niepodważalnych dowodów winy, karą zawsze powinna być śmierć. Niezależnie od tego czy jest szansa na resocjalizację. Jedynie morderstwa w afekcie zostawiłbym do oceny sądu (życie pisze różne scenariusze) a zabicie kogoś w samoobronie traktowałbym uniewinnieniem.

Takie jest moje zdanie. Mimo to film dobrze się oglądało i nawet trochę mu współczułem, jednak nijak nie zmieniło to mojego światopoglądu.

8/10.

ocenił(a) film na 9
Seiten

Od razu mi się z tym skojarzyło! Oglądałam kiedyś program o tym morderstwie na Crime and Investigation... wstrząśnięta byłam tym wszystkim i później właśnie trafiłam na Boy A..

ocenił(a) film na 8
Dies__Irae

Mimo, że twórcy filmu powiedzieli, że to fikcja, to wiele osób widzi nawiązania do zabójstwa Jamesa Bulgera. Wykluczenie ze społeczeństwa, ostracyzm trwał jeszcze wiele lat po wydarzeniu, można powiedzieć, że trwa on w jakimś stopniu nadal.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones