PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=615761}

Chłopiec na rowerze

Le gamin au vélo
6,7 3 851
ocen
6,7 10 1 3851
6,9 15
ocen krytyków
Chłopiec na rowerze
powrót do forum filmu Chłopiec na rowerze

kurde film o holokauscie agnieszki holland nie dostal nominacji a dostal film o chlopcu na rowerze ??

ocenił(a) film na 8
Michal17

Nie płacz , film pani Agnieszki dostanie wszystkie nagrody Gazety Wyborczej i POLITYKI a ona sama oprócz tego zostanie nominowana przez Andrzeja Wajdę do tytułu Antykaczysty Roku ,

popo_fw

Dobre,dobre...Hmm.Idę się napić.Na zdrowie i niech Bóg odpowie-"za twoje też".

popo_fw

dodać jeszcze należy, że ogłoszą ją najwybitniejszą, mędrczynią wszech globu intelektualne cudeńko, no i po drodze nobla dostanie jak Szymborska. A swoją drogą to przecież wszystkie media trąbią, że ci Polacy to już powinni przestać kręcić o wojnie filmy bo nic innego nie robią.
Ale żydówka zanudzić tymi filmami może.
A czy w tym filmie jest o holokauście występują cyganie czy tylko chrzczeni nożykiem Kazarzy ?

Michal17

Każdy film o holokauście powinien dostawać automatycznie nagrody!!??...

Michal17

hahahahahahahahahhahahhahhahahhahahhahhahahahahahhahahhahahhahhahahahhahhahahhah hahahahhahhahhahhahhahahahhahahhahahahha

ocenił(a) film na 8
Michal17

Pą Prezydą też przyzną swojom nagrodą.

ocenił(a) film na 7
Michal17

phi, ja się tam cieszę, bo ten film jest naprawdę dobry i zwyczajnie sobie zasłużył, może "w ciemności" coś zabrakło...

Ninettezinha

zabrakło przyczyn skąd taka postawa tego nędznie żyjącego Polaka, a otóż jak ktoś zna tę historie to wie, że bardzo mocne miało znaczenie dla jego postawy jego wiara katolicka co zupełnie zostało pominięte i widzimy tylko człowieka który ratuje ludzi bo sobie ratuje, tak z czapy po prostu. Co nie jest prawdą. Gdyby nie jego wielka wiara nikogo by nie ratował.

ocenił(a) film na 7
markin

Ja to zupełnie nie do filmu się odnosiłam, a do tematu jakiego tyka. Po liceum czuje się przesycona tematyką wojenną oraz żydowską, więc i na takie filmy patrzę z innej perspektywy. A "chłopiec na rowerze" ujął mnie tym jaki był prosty a przy tym wiarygodny i dobrze zagrany i jednocześnie ciepły i pouczający.

markin

Hmm zupełnie pominęte? Przecież już w pierwszej scenie zabrania swemu kamratowi kradzieży krucyfiksu, potem mamy m.in. pierwszą komunię jego córki. Jak dla mnie jego reigijność jest tu wyraźnie podkreślona. Uważałbym też z używaniem tekstów typu "jak ktoś zna tę historię", ponieważ, jeśli dobrze pamiętam, jego religijność podkreślana była tylko w jednej relacji z tych wydarzeń - dzienniku Ignacego Chigera. Natomiast zarówno we "W kanałach Lwowa" Marshalla (która to książka byłą główną podstawą scenariusza), jak i w "Dziewczynce w zielonym sweterku" Krystyny Chiger religijność Sochy nie jest tak akcentowana.

Sqrchybyk

właśnie to jest fałsz, a co do "ktoś zna tę historię" zupełnie nie chodzi o książki tylko o znajomość tego człowieka i jego otoczenia rodziny. Cała sprawa miała bezpośredni przyczyny w jego religijności. Więc nie wiem na co uważać Holland zwyczajnie jest prymitywną osobą samą w sobie i jest dogłębną rasistką.

markin

A skąd czerpiesz informacje na temat "znajomości tego człowieka i jego otoczenia"?

Michal17

Sami żydzi są już znudzeni tą tematyką. Dla nich holokaust to oglądanie kolejnych wypocin o drugiej wojnie światowej :)

ocenił(a) film na 8
HlTMAN

Tak film A. Holland nie dostał, bo jest słaby, a film o chłopcu dostał, bo jest dobry, choć nie porywający. Ta jego zaś siła tkwi w prawdziwości postaw ludzi, w ukazaniu współczesnej "rodziny" itp. itp.

ocenił(a) film na 4
adimem

tarzałem sie w błocie z nerwów :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones