PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=221600}

Champion 2

Undisputed II: Last Man Standing
7,5 34 414
ocen
7,5 10 1 34414
6,2 5
ocen krytyków
Champion 2
powrót do forum filmu Champion 2

Film bardzo dobry, świetne sceny walk, dobra gra, ciekawa fabuła, no i poruszenie na koniec.
Jednakże trochę zniesmacza mnie stosunek co do części pierwszej " Championa " . Według mnie
kolejne części powinny być kontynuacją, a tutaj niestety jest tak, że jest to nowa wersja filmu z 2002
roku. Nie dość, że inny aktor to jeszcze inne podejście samego bohatera. W pierwszym filmie
Iceman był raczej człowiekiem zadufanym siebie, niezważającym na wszystko dookoła, typowym
chamem. W tej części natomiast bohater ewidentnie ma dobre serce, mimo twardej postawy. Co
do postaci Boyki to nie wiem czemu większość ludzi na forum wypowiada się, że żałuje jego
przegranej.. Jak dla mnie postać ewidentnie negatywna, przez co zastanawiam się czy w ogóle
JEST WARTO OGLĄDAĆ TRZECIĄ część, pomimo dobrych opinii.

ocenił(a) film na 8
Diva_Natalya

* zadufanym w sobie..

ocenił(a) film na 9
Diva_Natalya

2 czesc dzieje sie 6 lat po pierwszej :) widocznie patrzyles tak uwaznie, ze przegapiles gdy bylo to powiedziane w filmie xD

ocenił(a) film na 9
KysiuS

fakt

KysiuS

2002 a 2006 rzeczywiście 6 lat wróć do klas 1-3

ocenił(a) film na 9
archi112266

ok, chyba nie zrozumiales co napisalem. nie mowie o datach wydania filmow tylko o tym, ze wydarzenia z 2 czesci maja miejsce 6 lat po wydarzeniach z pierwszej czesci...

Diva_Natalya

Co nie zmienia faktu, że Chambers jest tutaj zupełnie inną osobą. W pierwszej części pyszny, zadufany w sobie mistrz świata bijący wszystkich dookoła i nie zważający na nikogo poza sobą. W drugiej natomiast po przyjeździe do więzienia nie chciał brać udziału w walce z Boyką, został do tego zmuszony. I jak powiedziała Diva_Natalya był ewidentnie szlachetny, mimo twardej postawy i powierzchownej szorstkości. Jest też pewna nieścisłość fabularna względem pierwszej części. Chambers został w Ameryce skazany za gwałt, a w drugiej części, kiedy zostaje wyprowadzony przez policję z hotelu, dziennikarka mówi, że już wcześniej był skazany w Ameryce za styczność z narkotykami. Nie wiem czy to przez przypadek, czy może ja coś źle zapamiętałem z filmu, niemniej mnie to zdziwiło.
A skoro już mowa o radykalnej zmianie postawy Chambersa, to samo można powiedzieć o Boyce w 2 i 3 części. W dwójce jest o po prostu brutalnym, pozbawionym współczucia zbirem, który chciał się bić ze wszystkimi i udowodnić, że jest najlepszy, podobnie jak Chambers w jedynce. Bicie przeciwników po twarzach kiedy leżą na ziemi i są już pokonani albo moment kiedy złamał rękę swojemu sparing partnerowi kiedy zobaczył, że Chambers go ogląda nie służyło niczemu poza pokazaniem jego brutalności i agresji. Za to w 3 części widać dużą zmianę w jego postawie. Nie jest już tak agresywny, nie zabija wszystkich dookoła i pod twardą skorupą widać trochę szlachetności.

ocenił(a) film na 8
MiniPingwijn

Tak samo jak Chambers w obu częściach był skazany za co innego, tak i Boyka w 2 części siedział za 3 morderstwa, a w trzeciej części tylko za jedno..

Diva_Natalya

Może trochę późno piszę, ale część 2 Championa nie ma nic wspólnego z 1 częścią.Reporterka w scenie gdzie wyprowadzają Icemana z hotelu mówi za co był skazany i nigdzie nie mówi, że za gwałt.A więc część 2 to alternatywna historia Icemana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones