PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=221600}

Champion 2

Undisputed II: Last Man Standing
7,5 34 428
ocen
7,5 10 1 34428
6,2 5
ocen krytyków
Champion 2
powrót do forum filmu Champion 2

szczególnie te kopnięcia, pouczyłbym się, wie ktoś może co to??

kevin_moore

tak, kopanie artystyczne :]
Prosze Cie, to typowe efekciarskie układy, wiesz ile dubli musieli zrobić żeby koleś wyskoczył zrobił obrót o 360 stopni w powietrzu machając prawą nogą a w ostateczności kopną lewą ? smieszne to jest wrecz, chcesz coś co jest użyteczne idź na krav mage, a jak chcesz efekciarsko machać nogami, to balet+karate :] na sucho może wyjdzie coś z tego

ocenił(a) film na 7
espe2h

Ile dubli? Stawiam na maksimum 2. Pierwszy, żeby się rozgrzał, a drugi już z górki.
Gościu, Boykę grał Scott Adkins, ma czarny pas w 5 sztukach walki (Wushu, Tae Kwon Do, Kick boxing, Judo i Jujutsu), on naprawdę potrafi tak skakać, sam zobacz: http://www.youtube.com/watch?v=p40-1o2B_cw oraz http://www.youtube.com/watch?v=eFkO84QKmpE
Nie znam się na sztukach walki, więc nie wiem czy są one skuteczne, ale wiem, że aby zdobyć chociaż jeden czarny pas trzeba ogromnej sprawności fizycznej, a on ma ich 5.

mrmn

espe2h - śmieszny to ty jesteś, nie masz pojęcia ile trzeba pracować na pas mistrzowski...

ocenił(a) film na 8
espe2h

aby tak kopac wystarczy miec czarny pas tae kwon do wiec az 5 sztuk walki nie potrzeba

użytkownik usunięty
espe2h

Balet + karate? Nie bądź śmieszny, jest wiele efektownych i zarazem skutecznych sztuk walki, np. capoeira, muay thai, kung fu, etc.

ocenił(a) film na 7

ja tez tak chce jak boyka
no ale niewiem czy mozna skoczyc 2 metry w gore?

ocenił(a) film na 4
speedcube

Na trampolinie :p.

speedcube

Jeśli dużo ćwiczysz to można

Doje*ałeś z tą capoeirą :D

lisekplhehe

Nic nie "doj*ebał", w MMA walczył/walczy zawodnik, który ma na koncie kilka nokautów wykonanych za pomocą technik z capoeiry.

espe2h

na początku w to nie wierzyłem kolega mojego kuzyna ćwiczył jedynie balet a w swoim mieście i po za miastem kładzie kogo chce :)

prof_mateusz27

chyba swoja babke

espe2h

Haha, dokładnie, miałem do czynienia z różnymi SW i oglądając ten film czułem się po prostu zażenowany.A techniki wózkarza z fantasy BJJ to komedia.

Ktoś o takiej masie mięśniowej nie wytrzymałby 10 minut w żadnym SW, zobaczcie jak wyglądają najlepsi - Anderson Silva, Diaz, GSP, Bones,Chandler- są bardzo szczupli i walczą mądrze,bez 1000 dziwnych kopnięć

ocenił(a) film na 7
prostareposta

prostareposta a co powiesz o Mirko "Cro Cop" Filipović i jego dziwnych kopnięciach ?

arcusman

Ale co tu porównywać :) Cro cop nie kopał highkicków po 360 obrocie z saltem, najdziwniejsze kopy to Andy Hug czy choćby Glaube Feitosa https://www.youtube.com/watch?v=rQylRNuMXFI ale żaden z nich się nie zbliżył nawet w 10% do tych akrobacji Boyki które po prostu nie miałby szans normalnie.

Ja rozumiem że to jest film a nie dokument ale źle przynajmniej mi się takie coś ogląda, jak innym spko to git to moja opinia

użytkownik usunięty
prostareposta

Jakby powstał film, w którym w pokazanych walkach by było tylko to samo, co w normalnych walkach na ringu, w klatce czy na macie, to nie było by go sensu oglądać. Szczególnie że filmy o sztukach walki raczej ogląda się dla walk, a nie dla skomplikowanej i bogatej fabuły.

ocenił(a) film na 8
espe2h

Wiesz ile potrzebowali dubli? Obejrzyj nagranie za kulisami to zobaczysz https://www.youtube.com/watch?v=KYFaJsNj_rQ

espe2h

Mój drogi,Mógłbym się z tym zgodzić ale Scott Adkins to zawodowy mistrz sztuk walk,takie kopnięcia to nic innego jak tekwon-do,Yutuber Ginger ninja ma czarny pas tekwon-do i potrafi to samo co boyka na filmie.Wejdziesz w jego kanał i ma filmy z Scottem i scott powtarza te kopnięcia na filmiku z kamery bez dublerów,i tak sam Ginger ninja

użytkownik usunięty
espe2h

Sorry Bogart, ale na możliwościach technicznych mistrzów sztuk walki, to ty się nie znasz. Więc raczej nie powinieneś się wypowiadać w temacie

Hghv

espe2h

Gościu tak musieli to ćwiczyć ale to co on rb jest prawda ma 5 pasów w różnych sztukach walki i ćwiczył od małolata po co gadasz hak huja wiesz

kevin_moore

W filmie "Ninja" widać, że robi kata, które znam ze stylu kyokushin. Osobiście nie lubię jeśli ktoś w sposób arogancki odnosi się do sztuk walki i stosowanych technik. Prawda jest, że ze styli koreańskich tych najefektowniejszych kopnięć nie stosuje się po za salą bo zwyczajnie nie ma takiej potrzeby. A Ci co mędrkują nie byli prawdopodobnie na żadnym treningu. Ale to wychodzi na pierwszych zajęciach. Przychodzą "zabijaki" z bloków a kiedy przyjdzie co do czego zbierają w łeb bo nie potrafią rąk trzymać, a uderzenia to niemal popularne "wiatraki". Koleś ćwiczy i parter. Zwyczajnie nie ma w tym stopnia co nie znaczy, że się nie zna. Świetnie boksuje, jest szybki, jak pracuje nogami każdy widzi, a ile siły w tym można zobaczyć w necie. Polecam filmiki. Plus to wszystko przy tej wadze i budowie ciała. Ile trzeba się napocić aby reprezentować taki poziom wiedzą Ci co trenują.

ocenił(a) film na 7
konradm1985

Reasumując - Scott jest wy....ny w kosmos. To tytan.

użytkownik usunięty
konradm1985

Święta prawda ludzie tu piszą bzdury na temat sztuk walki a sami nawet nie kopneli a ni razu w worek , więc tak to jest jak się piszę z ciemniakami już próbowałem takiemu jednemu tłumaczyć , ale i tak pisał swoje to go olałem

konradm1985

konradm1985 tak samo jest z capoeira, każdy rozsądny capoeirista poza salą nie stosuje technik na ulicy, bo niby po co? większość sytuacji można rozwiązać bez użycia mięśni. Zresztą kiedyś zdarzyło mi się w sparingu kopnąć, 2 palce w gips. Na szczęście tylko tyle i nikt nikogo nie chciał ciągać do odpowiedzialności karnej. Wszystkim których ta walka nie przeraża dam radę nie warto się pchać w konfrontację, to się skończy policją, sprawami sądowymi, rekonwalescencją bo kopnięcia obrotowe z biodra są jak przywalić kijem bejsbolowym. Polecam na Youtube: National Geographic Fight Science: Stealth Fighter - The Kick Test (feat. Capoeira)

użytkownik usunięty
kevin_moore

większość tych efektownych obrotowych kopnięć to taekwondo

kevin_moore

JAJCO. Do nauki sie wez nierobie

Dangeris

większośc ze scen jest bardzo naciągniętych ale jest to na tyle dobrze zrobione że może się podobać, dla tych którzy właśnie chcieli by się uczyc tych "kopnięć" boyki to nie sztuka walki a w większości akrobatyka i gra kaskaderska(nie mówię że boyka tak nie potrafi ale za pewne nie używa ich w ringu), zresztą zobaczcie sobie pierwsza lepsza galę MMA(ksw UFC,Strikeforce) dlaczego tam tak nie robia bo tak walczą a nie tak jak w wreslingu pokazówka

A kto chce się nauczyc faktycznie ładnych obrotówek to taekwondo i kickboxing wita

terman

Odradzam Krav Mage bo to ściema i kopanie po jajach albo zakłądanie niezakładalnych podczas walki dźwigni(może na treningu wychodzą ale w praktyce na ulicy nic nie zastąpi prostych ciosów)Wieskzość ludzi jara sie że nauczą sie Krav Magi bo to sztuka zabijania ale nie wiedzą ze jej tajniki znają jedynie arabscy zołnierze którzy to wymyślili a żołnierze w USA używaja innej łagodniejsze Krav Magi opartej na samoobronie. Naprawde Boks, Taekwondo, Kickboxing, ju-jitsu, judo(oczywiście japońskie w ostateczności brazylijskie) to sa fajne sztuki walki ale wiekszość nastolatków jara się efektywnością i zadawala ich Hulk Hogan czy Rock

terman

Arabscy żołnierze wtf? xP Krav Maga to izraelska sztuka walki.

NatsuD

ok mój błąd ale nie przywiązuje wagi do tego czy to arabowie czy izraelczycy mimo tego że sie nie nawidza dla mnie to jedno i to samo mimo to krav maga to dla mnie bzdura

terman

Jeśli Krav maga to bzdura to nie byłeś w wojsku, chyba że w rezerwie a to się nie liczy. Walka na ulicy, Taekwondo>? Jak dostaniesz w klatę strzał od bramkarza na sterydach nieprzygotowany to na pewno Ci pomoże....Jeśli połamiesz kogoś do kalectwa to będziesz w pierdlu siedział, więc nie wiem na jaki h** się wypowiadasz mistrzu. Zapytaj się byłych komandosów lub innych co ćwiczyli tę wojskową odmianę Krav magi czy jest ściemą>? A różnica między żydem a arabem jest taka sama jak między polakiem a niemcem czy ruskim.

Yamato_filmaniak

widzisz ja tu pisze ze krav maga jest obecna np w wojsku usa a ty mi wyskakujesz znowu o wojsku . Po drugie kto na tym swiecie wytrzyma strzal od ochroniarza na dyskotece jak oni czesto sa mistrzami polski itp w swoich dziedzinach i jesli krav maga tego niby uczy to jest to czysta bzdura a jesli uczy ochrony przed atakiem to nie wierze ze robi to lepiej niz judo, ju jitsu (oczywiscie mowimy o dobrych sekcjach). Po za tym mam kolezanke ktora jest policjantka i jej takze uczono(nie tylko) takich mykow samoobronnych niewiadomego pochodzenia i filmiki na yt z akcji naszych strozow prawa najlepiej je ukazuja. .mialem sytuacje na treningu ze koles 40pare lat byl zolnierzem przyjechal z iraku i po roku chcac sie doszkolic poszedl na treningi kickboxingu gdzie wypadal blado pod wzgledem bokserskim,kickbokserskim i jesli chodzi o judo tez(oczywiscie porownujac go do lepszych z grupy) a wydaje mi sie ze to wlasnie te sztuki stanowia priorytet . Tak samo roznica miedzy czlowiekiem a komandosem jest w ogole nieporownywalna, gdzie normalny czlowiek ma opanowac to samo czego komandos uczy sie pol zycia i uczyl sie jeszcze przed wojskiem. Krotko podsumowojac 2 proste to najlepsza technika samoobrony dla ludzi zwyklych na ulicy. a co do arabow to najzwyczajniej przyznalem sie do bledu

terman

Komandos ćwiczy pół życia >? Średnio żołnierz służy 25 lat, jednostek specjalnych też się to tyczy, dla mnie to w żaden sposób nie jest pół życia.

Przykład z bramkarzem, nie jest po to by udowodnić czy Krav maga jest lepsza czy KB, czy Judo etc. Udowadnia to że możesz umieć wiele, ale jak dostajesz nieprzygotowany strzała od typa, to nie ma znaczenia w czym jesteś lepszy. Więc twój KB czy KM by pomogła jeśli byś nie wylądował na glebie, i nie został skopany.
To że nasza policja nie potrafi odpowiednio skuwać i obezwładniać, znaczy że mają złych trenerów i policjanci są fizycznie słabi. Po to są trenowani, po to mają tonfy by ich używać. Nigdy nie byłem fanem tego by kobiety służyły w policji, właśnie ze względu na to że fizycznie są słabsze od mężczyzn i to widać często na filmikach, oczywiście na patrolach. Chyba że kobieta ma lepsze osiągi od faceta niech idzie.

ocenił(a) film na 7
terman

"arabscy żołnierze" -_-

użytkownik usunięty
Dangeris

Chyba do siebie piszesz...

kevin_moore

Pozdrawiam wszystkich znawców sztuk walki. I odradzam kiedykolwiek nauki takich kopnięć jak Boyka. Jak komuś spróbujecie wyjechać ze STOPY tak jak on to czynił, to gwarantuje wam, że długo na nią nie staniecie. Wszystkie te ciosy ze stopy, a nawet można rzecz, że z palców w podbródek są typowo artystyczne, tylko dlatego, że dobrze wyglądają. Fakt, gość pewnie jest zwinny jak tam mówicie, że zdobył te pasy, więc sądzę, że takie salto wykona, ale reszta to już totalna bajka. Jeszcze pozoracja tych ciosów, które w filmie były mega potężne, w praktyce gorzej by się to skończyło dla kopiącego, niż dla tego co odbiera.

P. S Terman dobrze prawi, w stresie, żadne krav magi czy inne cudowne ja ko ma to ko nic, a nic nie da. Jak Cię ktoś atakuje myślisz instynktownie i zadajesz najprostsze ciosy. Przeważnie są to same ręce, bo nogami samemu można się okaleczyć, jak nie potrafi się dobrze kopać. :)

Ogólnie film spoko, ale tak na głębszą analizę, nierealny. Siła ciosów w praktyce niemożliwych równała się sile ciosów Songo z DB.

ocenił(a) film na 7
Binek7

Podejrzewam, ze sam Adkins(Boyka) zgodziłby się z tym :) Ale to mimo wszystko film, a takie wyskoki lepiej wyglądają niż proste ciosy, chociaż one tez mają swój klimat :)

użytkownik usunięty
Binek7

Kilka razy zdarzyło mi się, że musiałem się bronić przed kimś, kto naprawdę chciał mi zrobić krzywdę i co najmniej 2 razy wyszedłem cało tylko dzięki kopnięciom (choć nie trenowałem dużo). Prywatnie uważam, że dużo łatwiej jest powstrzymać napastnika nogą niż ręką. Raz, że chyba proste dobre kopnięcie jest wykonać łatwiej, niż proste dobre uderzenie ręką, dwa że jest silniejsze, trzy normalny przymulony intelektualnie napastnik - a takich jest najwięcej - nie pratrzy się na nogi i spodziewa się tylko uderzenia pięścią. Więc przynajmniej w moim przypadku jest inaczej niż piszesz. Choć z założenia raczej masz rację

użytkownik usunięty
kevin_moore

Eh...

zapisz się na Kick Boxing lepiej albo Krav Mage, KB trenowałem więc wiem co mówię... takie kopnięcie nigdy w życiu by ci nie wyszło a jeszcze jakbyś się bronił w realnej walce to już w ogóle - jeszcze złapaliby ci nogę i kark skręcili po obaleniu...

w worek możesz sobie bić ale w walce prawdziwej dostałbyś tak, że nawet filmów o sztukach walki nie chciałbyś oglądać.

kevin_moore

Macie i się kur@@ przymknąć ... Scott Adkins - Fight Choreography for "Wolverine" wpisać w YouTube i zobaczcie sobie :P

kevin_moore

Jego styl to głównie taekwondo mocny kick boks, ju jitsu i tricking

kevin_moore

Jak też mógłbym tak zrobić, tylko mi się nie chce :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones