PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=525889}
7,0 56 868
ocen
7,0 10 1 56868
Charlie St. Cloud
powrót do forum filmu Charlie St. Cloud

Książka taka sobie, ciekawe jak film. Swoją drogą znacie jakieś przypadki gdzie ekranizacja była lepsza od książki? Pytam tych, co zarówno oglądali jak i czytali :)

ocenił(a) film na 7
Jarson

"Malowany welon" film fajniejszy niż książka.

ocenił(a) film na 7
izul

i jeszcze przypomniał mi się jeden "Wierny ogrodnik" - też film był moim zdaniem lepszy

izul

zgadzam sie ;) Film kocham, uwielbiam, a ksiazka juz tak nie porywa :(

Jarson

zgadzam się - malowany welon! film mnie zauroczył kosmicznie, książka już nie była taka dobra. i jeszcze serial - czysta krew. serial jest rewelacyjny, książki - takie sobie.

Jarson

Dla mnie "Requiem dla snu". Książka bardzo wulgarna, a w filmie fajny klimat i inaczej na to wszystko się patrzy. W filmie bohaterowie u mnie wzbudzali większe współczucie niż w książce. A kto napisał tę książkę, na podstawie której nakręcili ten film? Chętnie bym przeczytała:-D

Jarson

świetnie zrobione jest też pachnidło. książka też oczywiście boska itd. film na równi. świetnie tam wszystko pokazali :)

Jarson

Mnie bardziej podobał się film "P.S. Kocham Cię" niż książka.. A co do filmu "Malowany welon", to zgadzam się z poprzednikami- film zdecydowanie lepszy niż książka..

ocenił(a) film na 7
Tinuviel85

"Malowany welon"- zgadzam się. Dorzuciłabym jeszcze "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" i np. "Szkoła uczuć".

ocenił(a) film na 8
Jarson

Moim zdaniem film "Pamiętnik" jest lepszy niz ksiazka

ocenił(a) film na 8
malgoska_chelsea

potwierdzam - film oglądałam z wielkim zainteresowaniem, natomiast książka niespecjalnie mnie wciągnęła

Jarson

a shogun, co prawda to był serial, ale o wiele lepszy od książki.

Jarson

"Skazani na Shawshank" - film zdecydowanie lepszy od książki S.Kinga

użytkownik usunięty
Jarson

"K-PAX"- Kevin Spacey dzięki swojemu warsztatowi i cechom wizualnym sprawił, że w nudną postać książkową tchnięto życie- stała się postacią balansująca na granicy rzeczywistości i fikcji a sama historia zastanawia i skłania do podjęcia refleksji.

Jarson

Ja kilka dni temu przeczytałam "ciekawy przypadek Benjamina Buttona" i jestem pełna podziwu dla scenarzystów. Z opowiadania, które nie miało w sobie zbyt wiele uroku i zajmowało 30 stron (nie mogłam uwierzyć, że takie króciutkie) zrobili doskonały film. Moim zdaniem nawet lepiej przedstawili niektóre wątki, "dopracowali" postać Benjamina, tak, że film był bardziej wiarygodny niż opowiadanie (chociażby fakt, że w książce Benjamin jako noworodek był wielkości 5 letniego dziecka, a przecież żadna kobieta nie przeżyłaby porodu tak wielkiego niemowlaka). Film serdecznie polecam, książkę tylko wielbicielom Scotta Fitzgeralda :)

No i Zielona Mila też mi się bardziej na ekranie podobała :)

ocenił(a) film na 6
Jarson

Film to może nie jest ale książka nie ma porównania do klimatu jaki towarzyszył każdemu odcinkowi
mowa oczywiście o Dexterze :)

ocenił(a) film na 6
Jarson

Fight Club ;]

Jarson

Ach, no i zapomniałam o najważniejszym: Forrest Gump. Książka słabiutka, za to film jak każdy wie doskonały. :)
Symeon, masz rację, Fight Club też się do tego rodzaju duetów zalicza :)

ocenił(a) film na 8
Jarson

zielona mila i lśnienie

szehera

Nie wiem, czy seriale też mogą być, ale powiem - Pamiętniki Wampirów to świetnie zbudowany serial, znaczy, naprawdę świetnie się go ogląda, a książka... płytka, bez fabuły, naiwna i głupiutka po prostu ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones