PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1242}

Charlie

Chaplin
7,7 13 215
ocen
7,7 10 1 13215
7,7 9
ocen krytyków
Charlie
powrót do forum filmu Charlie

antybiografia

użytkownik usunięty

po przeczytaniu autobiografii Chaplina z przykrością stwierdzam że ten film przefałszował całe jego życie. polecam książkę, sam o sobie mówi najlepiej. szkoda że film nawet ważne fakty pozmieniał.

ocenił(a) film na 8

Tak, to niestety prawda. Tłumaczę sobie jednak ,że była to bardziej wizja reżyserska. Film ma coś w sobie.

użytkownik usunięty

A napiszesz co przefałszowano w jego biografii.

ocenił(a) film na 7

Również czytałem autobiografię, ale nie był bym aż tak krytyczny w stosunku do filmu. Wiadomo, w filmach zawsze ubarwia się pewne rzeczy aby wpasować się w hollywoodzkie standardy. Mnie najbardziej zakłuło to, iż pominięto kluczowy proces przeciwko Chaplinowi, w którym groziło mu 25 lat pozbawienia wolności. To było oczywiście niewygodny fakt, który przedstawiałby amerykański rząd w zbyt ciemnym świetle.
Również scena, w której Chaplin emocjonalnie przezywa to, iż "wyrzucono go z USA" jest przesadzona. NA pewno go to bolało, ale wg autobiografii czuł również wielką ulgę, że może wyrwać się z tego bagna bezpodstawnych oskarżeń i ataków.
I jeszcze jedno: z okazji wręczenia honorowego Oscara, Chaplin dostał wizę TYLKO na 12 dni!!! Sam podobno skwitował to zdaniem: "Wciąż się mnie boją", ten wątek z wiadomych przyczyn równiez pominięto. A pokazano zupełnie coś innego, w filmie była scena gdy Hopkins (lub ktoś inny, nie pamietam) mówi Chaplinowi, że teraz na pewno dostał by wizę z powrotem. Akurat, śmiech na sali.

ocenił(a) film na 5

Meh... należy podkreślić że w swojej własnej autobiografii Chaplin sporo zamiótł pod dywan. Nie ma co się spodziewać dobrej biografii opartej na nieszczerej autobiografii.

Jego autobiografia sama w sobie pomija wiele wątków (jak łatwo się domyślić, Chaplin nie wspomina o rzeczach, które stawiały go w złym świetle).
Ten film to jakby streszczenie streszczenia.

ocenił(a) film na 8
NickError

Film powstał w oparciu o biografię Chaplina, którą napisał David Robinson. Warto porównać tę biografię z autobiografią. Czytałam obie :)

ocenił(a) film na 7

No ok, w porównaniu do książki 1. A jako film, gra aktorska,scenariusz, montaż i ujęcia ? Bo Filmweb polega na ocenie filmu, a nie filmu na podstawie książki lub odwrotnie, pozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 7

Każdy potrafiło sobie mówić o sobie najlepiej, a rzeczywistość może wyglądać czasami całkiem inaczej...

użytkownik usunięty

postu nie da się usunąć, a wielka szkoda bo temat filmu dziś mnie nie interesuje. Także uwaga przed pisaniem, bo pozostaje na zawsze.

Biografia to nie dokument, inaczej by sie ją oglądało jak dokument

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones