PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=648982}
7,7 123 291
ocen
7,7 10 1 123291
6,6 22
oceny krytyków
Chce się żyć
powrót do forum filmu Chce się żyć

Planuję obejrzeć ten film tylko z jednego powodu. Chcę zobaczyć jak Dawid sobie poradzi z tą rolą.
Na pewno nie jest łatwe zagrać osobę niepełnosprawną, tym bardziej w takim stopniu. Wydaję mi
się, że zagrał ją dobrze, lecz co ja mogę oceniać po zwiastunie filmu ;) Jeśli ktoś był to niech się
wypowie jak mu poszło. ;)

ocenił(a) film na 9
Pyszuch

Właśnie wróciłam z pokazu przedpremierowego. Według mnie Dawid poradził sobie z rolą bardzo dobrze, jeśli nie fenomenalnie. Naprawdę warto obejrzeć ten film, temat trudny, ale twórcy poradzili sobie świetnie.

Amadzia

Film jest wspaniały, a Dawid Ogrodnik osiągnął mistrzostwo świata!
"Chce się żyć" widziałam kilka dni temu na pokazie przedpremierowym, zaś dosłownie kilka chwil temu wróciłam z seansu "W imię" - tj. obrazu, za rolę w którym główną nagrodę męską na festiwalu w Gdyni otrzymał Andrzej Chyra.
Film "W imię" zdobył także w Gdyni, wspólnie z "Chce się żyć", Srebrne Lwy.

Mam więc obecnie świeże porównanie obu produkcji i choć są diametralnie różne, uważam film "Chce się żyć" za zdecydowanie bardziej wciągający i poruszający.
Co do roli natomiast: Andrzej Chyra zagrał naprawdę dobrze, jednak zadanie aktorskie stojące przed Dawidem Ogrodnikiem /z którego wywiązał się fenomenalnie!!!/ było dalece bardziej skomplikowane i wymagające większego wysiłku oraz zapewne dłuższego i intensywniejszego przygotowania.
Krótko mówiąc moim zdaniem to Dawid Ogrodnik powinien zgarnąć statuetkę za najlepszą pierwszoplanową rolę męską. Zdecydowanie!

ocenił(a) film na 8
Pyszuch

Potwierdzam ;) Warto iść choćby ze względu na grę Dawida Ogrodnika.

użytkownik usunięty
Pyszuch

Rola odegrana przez Ogrodnika fenomenalnie, gdybym go nie znał z wcześniejszych produkcji to bym powiedział, że on naprawdę jest upośledzony. Film ciężko się ogląda, scenariusz mógłby być trochę lepszy, ale uważam że mimo lekkich braków warto zobaczyć.

ocenił(a) film na 9

Ponieważ Dawid Ogrodnik był mi zupełnie nieznany z wcześniejszych ról, przez cały film byłam przekonana, że odtwórca głównej roli naprawdę cierpi na porażenie mózgowe :) tak dobrze jest to zagrane.

ocenił(a) film na 9
vigan

podczas oglądania filmu też byłam przekonana że aktor grający Mateusza jest naprawdę chory, dopiero przekonałam się na koniec filmu, kiedy podczas napisów puszczane są filmiki z prawdziwym Mateuszem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones