PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=648982}
7,7 123 254
oceny
7,7 10 1 123254
6,6 22
oceny krytyków
Chce się żyć
powrót do forum filmu Chce się żyć
ocenił(a) film na 6
Rittner

Mam mieszane uczucia. Film/temat nie jest wzruszający tylko tragiczny. Wystarczy postawić się na miejscu tego człowieka. Na zachodzie wprowadzają przepisy o eutanazji dla chorych którzy tego chcą i dla ich rodzin. Nie popieram tego ale nie wiem co sama bym wybrała w takiej sytuacji. Chce się żyć, ale czy da się godnie żyć?

ocenił(a) film na 6
jagoda49

Uzupełnienie. Wyraziłam się nieprecyzyjnie. W niektórych krajach dopuszczalne ma być, że osoby bliskie, w tym rodzice będą podejmowali decyzje o eutanazji nieuleczalnie chorych osób, w tym dzieci.

ocenił(a) film na 8
Rittner

Denerwuje mnie to w wypowiedziach co poniektórych, że wystawiają niską notę danej produkcji, nawet nie uzasadniając w sposób konstruktywny dlaczego. Możesz powiedzieć coś więcej na temat filmu, aniżeli obrażać tych, którym się podobał?

Rittner

Bo obrażać jest najprościej - a i w ten sposób "sophisticated" Rittner obsikał teren. A zwyczajnie i bez nadęcia - wzruszenie się to też jakieś katharsis. To chwilowe wytrącenie się z nawykowego życia może zostawić trwały ślad w umyśle, w świadomości. Jesteśmy bezradni wobec tragedii głównego bohatera, ale wzruszając się jego losem intensywnie zmieniamy własny sposób postrzegania. I tak też kształtuje się zbiorowe doświadczenie, mądrość "motłochu", która ma zdecydowanie większą wartość niż indywidualne PRZEKONANIE o wyjątkowym intelekcie.

użytkownik usunięty
Rittner

Po obejrzeniu też miałem taką opinię, ale z drugiej strony - kurde, film fajnie pokazuje, że facet miał koniec końców podobne życie. W sensie, złożone z tych samych wydarzeń, faz, jednak wyglądających kompletnie odmiennie od normy. Jakoś mi to podniosło ocenę.

ocenił(a) film na 9
Rittner

O ty bucu. Nie znasz się.

ocenił(a) film na 5
Rittner

Krótkie i zwięzłe podsumowanie, z którego można wysnuć wnioski na kilkustronicowe wypracowanie. Gratuluję trafnej wypowiedzi.

ocenił(a) film na 3
Rittner

Wytrzymałem godzinę bo chvj doopa i kamieni kupa

Rittner

Jeżeli nie należysz do motłochu/szerszej gawiedzi, to do jakiej grupy ty należysz? :)

1. Ludzi niedowartościowanych, wylewających publicznie swoje żale?
2. Trolli/prowokatorów internetowych?
3. Nadętych snobów?
4. Śmiesznych hipsterów?
5. Zgorzkniałych cyników?
6. Typowych kpiarzy, uważających siebie za zaje*istych, a resztę za debili?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones