PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=648982}
7,7 123 287
ocen
7,7 10 1 123287
6,6 22
oceny krytyków
Chce się żyć
powrót do forum filmu Chce się żyć

Wałęsa. Człowiek z nadziei!? W Montrealu "Chce się żyć" dostał 10min oklaski, gdy publiczność dowiedziała się że na sali siedzą twórcy filmu klaskali kolejne 10 min. Na Festiwalu filmowym w Gdyni nie trzeba było dopatrywać się długo na sali ludzi,którzy nie ukrywali wzruszenia a za chwilę się śmiali. Film niesamowicie obala wszelakie stereotypy, schematy i perspektywę patrzenia na osoby niepełnosprawne, nagle ukazuje nam,że nie trzeba wcale współczuć a zacząć odbierać takie osoby jako równe nam samym.

ocenił(a) film na 8
KaraWielg

Mimo komunikatu komisji wybierającej naszego kandydata nie wszyscy, jak widzę, przyjęli do wiadomości, że "Chce się żyć" może być naszym kandydatem za rok...

ocenił(a) film na 8
KaraWielg

Jeszcze jedno: w jakiś magiczny sposób owe oklaski się wydłużyły? Bo wcześniej była mowa o oklaskach pięciominutowych ;)

ocenił(a) film na 10
Sqrchybyk

z braku możliwości wklejania linku:

"To największy sukces polskiego filmu na dużym zagranicznym festiwalu klasy "A" (impreza w Montrealu to jedyny tej rangi festiwal filmowy w Ameryce), od czasu laurów zdobytych w 2005 roku w Karlowych Varach przez "Mojego Nikifora" Joanny i Krzysztofa Krauzów.

- Dwa razy mieliśmy owacje na stojąco. Widzowie stali i klaskali ponad 10 minut, co podobno nie zdarzyło się na tym festiwalu od lat. Ktoś powiedział: "twórcy są na sali", a wtedy burza oklasków ruszyła na nowo. Nie wiem jak długo by to trwało, gdyby organizatorzy nie zaczęli wypraszać widzów, bo zablokowaliby następny pokaz - wspomina ze wzruszeniem reżyser Maciej Pieprzyca"

ocenił(a) film na 8
KaraWielg

OK, widać źle zapamiętałem. Sorry

Sqrchybyk

Wczoraj na prapremierze w kinie Atlantic też były owacje na stojąco :)

ocenił(a) film na 8
DoomDoom

Zaczynam się bać...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones