PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=648982}
7,7 123 187
ocen
7,7 10 1 123187
6,6 22
oceny krytyków
Chce się żyć
powrót do forum filmu Chce się żyć

Oprócz świetnej gry aktorskiej, przez prawie 2 godziny oglądałem historię chłopaka
doświadczonego przez los. Dość ciekawie przedstawioną. Mnie nie poruszył, wniosków - brak ;)

ocenił(a) film na 10
kaczyss

współczuję. W takim razie szkoda Twojego czasu. Dla mnie film doskonały w każdym calu.

ocenił(a) film na 6
majkalipcowa

Wydaje mi się że z tym filmem tak właśnie jest - jedni uznają go za arcydzieło, a na drugich nie wywiera większego wrażenia ;) Jeśli chodzi o czas to nie żałuje, ot takie niedzielne kino :)

ocenił(a) film na 10
kaczyss

Na tym to wszystko polega, że mamy rózne gusta i najważniejsze to umieć szanować czyjeś opinie :)

ocenił(a) film na 7
kaczyss

Jestem osobą którą filmy nie wzruszają. Jedynymi filmami na których płakałam był Król Lew i Lilo i Stich. Obejrzałam ten film bo koleżanka go bardzo wychwalała. Obejrzałam, i nic. Chłopak był niepełnosprawny, okazało się że pomimo tego co mówili lekarze może się czegoś nauczyć. I co? Wniosek: lekarze się mylą, a ludzi zmieniają. Ale arcydzieło! No naprawdę... Poza grą aktora grającego główną postać, nie ma tu nic ciekawego.

ocenił(a) film na 9
vairana12

Poza tym, że lekarze się mylą myślę, że film może uświadomić wielu ludziom, że nie należy od razu skreślać takiej osoby, że należy dać jej szansę i próbować się z nią porozumieć. Człowiek niepełnosprawny, nie potrafiący skomunikować się ze światem nie koniecznie jest tylko rośliną. Widzimy, że chłopak ma swój wewnętrzny świat, ma różne przemyślenia, w rzeczywistości jest normalny. Do tego jest niesamowicie wytrwały, niejedna pełnosprawna osoba przy niewielkich trudnościach poddaje się, a on cały czas czekał na swoją szansę, nie tracił nadziei i jak tylko nadarzała się okazja próbował ją wykorzystać, próbował udowodnić, że jest świadomy otaczającego go świata. To się opłaciło. Moim zdaniem film pokazuje wielką siłę charakteru i osobę, od której tak na prawdę można się wiele nauczyć.

ocenił(a) film na 9
vairana12

On nie miał upośledzenia umysłowego tylko tak lekarka myślała. Jest sporo można wysuwać wnioski i nawet szukać terapii i błędów jatrogennych.

kaczyss

Zupełnie takie same odczucia... Dobrze, miło, wzruszająco ale po tygodniu oprócz świetnej roli Dawida Ogrodnika nic mi w pamięci z filmu nie zostało...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones