PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=396242}

Che - Rewolucja

Che: Part One
5,9 5 263
oceny
5,9 10 1 5263
4,2 4
oceny krytyków
Che Rewolucja
powrót do forum filmu Che - Rewolucja

Jestem zażenowany czytając opinie w których nazywa się Che potworem, mordercą itp. Był bojownikiem o wolność, choć świętym rzecz jasna też nie był, zabił wiele osób. Ale Piłsudski też, a on jest uznawany za bohatera narodowego, Che z kolei za mordercę.

kajwa

komunizm to wolność ???
Co Ci się w głowę zrobiło ??

kajwa

Kolego , Che to bohater na siłę , ktoś kogo czyniono wielkim bojownikiem
o wolność w celu zagarnięcia władzy. Jeśli jesteś jednym z tych co naiwnie wierzą w jego dobre zamiary itd. to najlepsza oznaka tego że nie
czytasz książek tylko ślepo wierzysz w to co ci inni mówią. Reasumując
drogi przyjacielu nadeszła najwyższa pora byś zaczął myśleć
samodzielnie.

Czytaj to nie boli , naprawdę !

ocenił(a) film na 9
urface

I stąd wiemy że ziemia ma kształt banana -;)
A tak na serio zarzucasz komuś kto jest w zdecydowanej mniejszości, że nie myśli samodzielnie a sam powielasz tak stereotypowe opinie, że równie dobrze coś takiego mogłoby powiedzieć pięcioletnie dziecko z downem.
Twoje samodzielne myślenie jest jak u obywatela III Rzeszy, który twierdzi, że wyróżnia się tym, że nie lubi Żydów.

hooltaj83

Nie powiedziałbym w mniejszości. Większość ludzi nie wie kim jest Che, a że ładnie się prezentuje na koszulce z czerwonym (tfu..) tle to pozytywnie się kojarzy.

ocenił(a) film na 9
krzychu1908

Chyba sam nie wierzysz w to co piszesz. Sam nieraz z ciekawości zagadywałem ludzi noszących wizerunek Che na koszulce co o nim wiedza i wygadywali to samo co można usłyszeć w TV: że mordował ludzi, walczył o idee i dobrze wygląda na koszulce etc. To jest żadna wiedza o antykapitalizmie, a na pytanie o Bakunina, Kropotkina czy nawet Chomskyego! robili minę jakbym spytał o mojego wujka z Kanady.
Ja nie jestem zwolennikiem Che ale uważam, że żeby się o czymś wypowiadać, lub nosić z kimś koszulkę, trzeba to najpierw znać. Tymczasem wygadywanie głupot bez zażenowania wychodzi polakom już prawie tak samo dobrze jak amerykanom.

Ps Zastanów się komu i dlaczego się pozytywnie kojarzy, bo chyba nie bezmyślnie oglądającym telewizję i czytającym mainstreamową prasę ludziom. Żeby zmienić poglądy na tak radykalne trzeba naprawdę mieć samozaparcie i z pewnością nie wystarczy tu obejrzenie jakiegoś tam filmu o Cheguewarze.

kajwa

Che mordował bezbronne dzieci... Jego bohaterskość to mit. Nazywanie Che bohaterem to taka sama głupota jak nazywanie tak Piłsudskiego.

ocenił(a) film na 9
ekiwok

Czyje, kiedy, dlaczego, po co.... miałby to robić. I przede wszystkim gdzie to usłyszałeś??????

ekiwok

Piłsudski był bohaterem.

suszyMie

wielkopolanie tak nie uważali....radzę poczytać więcej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones