PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=180066}
6,9 193
oceny
6,9 10 1 193
Chelsea Girls
powrót do forum filmu Chelsea Girls

Andy Warhol podglądał swoich rzeczywistych bohaterów umieszczonych w kamerze już w 1966 roku i stworzył prototypowe dzieło jakie później w telewizji obwołano nazwą Reality Show.

grzegorz_cholewa

"umieszczonych w kamerze" przed kamerą :P

W odróżnieniu jednak od tamtych nic nie wartych programów Andy badał tu samo medium filmu i jego możliwości wyrazu - formalnego jak i ideowego - by jak najrealniej oddać obyczajowość postaci mieszkających w hotelu.

grzegorz_cholewa

Mam nadzieję, że to tylko niewinne żarciki, panie Grzegorzu.

Savio_Dan

Nie.

Savio_Dan

Chcesz coś mi napomknąć o Orwellu?

grzegorz_cholewa

Nie, nudzę się i napierdalam datami bez sensu.

Savio_Dan

Tak sądziłem. :P


Savio_Dan

Gdybym miał określić film najtrafniej jak mogę powiedziałbym, że to "Słodkie życie" wg. Warhola. :P

grzegorz_cholewa

Mistrz awangardy, który z braku pomysłów kręcił byle co.

Savio_Dan

To wiesz co mu siedziało w głowie? Ja bym powiedział, że takie rzeczy jak Sen czy Empire kręcił tylko dla siebie ze swoich znanych mu powodów, które ze względu na jego osobę trafiły do powszechnego użytku. A licytowanie wartości tego poprzez cyferki wydaje mi się zupełnym bezsensem, na pewno nie było to robione dla czegoś takiego jak "podobanie się". No, ale portretowanie gości hotelu Chelsea można ująć w ramy "filmu". :P Który zresztą inspirował, jak "naszych" http://www.apart.pl/pl/wydarzenia,lista_2012_522

grzegorz_cholewa

Skoro kręcił je dla siebie to czemu te gnioty wyciekły do szerszej widowni?
"Chelsea Girls" też mógł zostawić dla siebie i nie lecieć z tym gniotem do Cannes.

Savio_Dan

Tylko, że ten to akurat nie gniot. :P Wyciekły bo to Warhol.

grzegorz_cholewa

Daj sobie spokój - on trolluje. A twórczość plastyczną Warhola uwielbiam; filmów jeszcze (poza fragmentami czy kadrami) nie widziałem.

jak45

"twórczość plastyczną Warhola" proszę cię nie ośmieszaj się

Savio_Dan

Warhol to tandeciarz i prymityw bez pomysłów mało mówił bo nie miał za wiele w głowie to normalka. Warhol wzorował się a raczej zżynał pomysły z Polskiej artystki mieszkającej w USA i to ona pierwsza tworzyła pop art.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones