PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=821034}
4,4 188
ocen
4,4 10 1 188

Chervonyi
powrót do forum filmu Chervonyi

1947 rok, dowódca UPA postanawia zbuntować innych więźniów. Razem planują ucieczkę z obozu jenieckiego, gdzie wszyscy przechodzą piekło.
A ogólnie to UPA = shit

JasonX68

Nie zmienia to faktu, że ci ludzie też lądowali w obozach sowieckich i wcale nie mieli inaczej niż np. polscy więźniowie tych obozów.

ocenił(a) film na 1
per333

Tyle że UPA mordowała niewinnych ludzi, na ch... ich wybielasz, mordowali dzieci, kobiety... poszukaj sobie świadków ich zbrodni na YouTubie bezrozumny człowieku!
Zamiast chronić ofiary mordów ty wybielasz morderców, no imbecyl!

ocenił(a) film na 1
baraqs

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rze%C5%BA_wo%C5%82y%C5%84ska
https://natemat.pl/132609,zamordowali-100-tys-polakow-stosowali-setki-tortur-rze z-wolynska-wciaz-dzieli-dwa-narody
https://zbrodniawolynska.pl/zw1/galeria-1/149,Galeria-zdjec.html
https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/40934,Ludobojstwo-OUN-B-i-UPA-na-Polakach.html

baraqs

Jesteś trochę niepełnosprawny intelektualnie czy fanatyczny a może cierpisz na poważne zaburzenia psychiczne?

Ja nikogo nie wybielam, dla mnie liczą się fakty. Świat jest bardziej skomplikowany niż się to opóźnionym w rozwoju wydaje, o oszołomach sfanatyzowanych nie wspominając.
To, że ktoś gdzieś tam mordował, nie zmienia tego, że jego życiorys mógł być złożony. Normalni ludzie, nie fanatyczni, rozumieją, że rzeczywistość jest wielowymiarowa, nigdy nie jest czarno-biała. Aby ją ogarnąć i zrozumieć, nie wolno, pod żadnym, pozorem ograniczać się do jakichś wąskich fragmentów historii czy biografii, trzeba rzeczywistość czytać całościowo, taką jaką była, zdarzenie po zdarzeniu.

Tutaj mamy poruszony pewien wątek, zgodny z naszą wiedzą historyczną, że ludzie z UPA albo OUN, po dostaniu się do niewoli sowieckiej, lekko nie mieli. Taka jest prawda, takie są fakty.

per333

Prowokacyjny ten Twój komentarz. Nie lepiej pomijać taki oczywiste uwagi ??

baraqs

P.S. i nie, specyficzny człowieku z problemami, pozostałych twoich postów nie czytałem. Przykro mi. Możesz się produkować do woli, ale nie licz na łaskawość, bo normalni ludzi ne tracą czasu na fanatyków, takich czy innych. Fanatyzm jest mało rock&rollowy ;) Trzymaj się zdrów, myślę, że zdrowia tobie przede wszystkim potrzeba.

per333

Zabawny jesteś xD. Hitler był szarmancki wobec kobiet, dzieci Goebbelsa wprost go uwielbiały.Taki dobry był z niego wujek.
Jego rządy pozwoliły na wyjście Niemiec z ogromnego kryzysu..... Bo przecież to niejednoznaczna postać, wielowymiarowa xD....
Skoro ten koleś był w zbrodniczej organizacji to nikogo, no może oprócz Ukraińców, nie obchodzi czy był dobrym ojcem i mężem xD
Poszukaj wśród SS-manów, może tam też znajdziesz "niejednoznaczne postacie".
Ich los w sowieckich łagrach był całkowicie adekwatny do tego co zrobili. Tak samo wszystkich członków ukraińskich formacji SS czy policji pomocniczej itd.

Janus83

Ja nie muszę szukać tu czy tam niejednoznacznych postaci historycznych, bo każda, bez wyjątku, taka jest. Znalezienie "jednoznacznej" postaci, "jednoznacznego" człowieka z założenia jest niemożliwe.

Hitler oczywiście nie wyprowadził Niemców z kryzysu. Jego polityka gospodarcza pchała Niemcy ku kolejnemu kryzysowi, z czego Hitler zdawał sobie sprawę. Rozwiązaniem problemu była wojna, wykorzystanie niewolniczej siły roboczej i neutralizacja długów, również wobec państw, które zaczęło się okupywać (Francja, Norwegia, Dania, Holandia) czy zamierzało się to zrobić (Wielka Brytania).
Ludzie nieorientujący się w prawidłach gospodarczych nie rozumieją, że wszystko ma swoje konsekwencje, ale te następują w pewnej perspektywie czasowej, często w perspektywie dekad. Tak było z konsekwencjami polityki gierkowskiej, tak było z konsekwencjami sowieckiej polityki centralnie planowanej, która na dłuższą metę musiała doprowadzić do katastrofy, tak też by było z konsekwencjami polityki Hitlera, gdyby ten nie próbował rozwiązywać nadchodzących nieuchronnie problemów gospodarczych poprzez wojnę.

per333

Dam Ci dobrą radę... jak wyruszasz oświecać dzikusów, to uważaj,... bo możesz zostać ukamienowany.
Dobrze, że się komuna skończyła, bo za moją ocenę filmu, służby wywlokłyby mnie w nocy z domu i torturowany w ciemnej, mokrej piwnicy dopełniłbym żywota strzałem w potylicę. Nie pomogłyby żadne tłumaczenia, że podobał mi się sam film i nie wieszam obrazków UPA nad łóżkiem. Jak podobał mi się film "Upadek" to najwidoczniej popieram działanie Hitlera. Ale nie oczekuj, że umysły prostych ludzi, będą dokonywały jakichś bardziej złożonych operacji. Umieją bowiem jedynie połączyć dwie myśli najkrótszą drogą oraz rozpoznają dwa kolory: czarny i biały. Codziennie to udowadniają w internecie.

Aż dziw bierze, że to półżartem pisałem, bo faktycznie tak rozumują. "UPA <-> zły film". "Banan <-> jedzenie". A mamy XXI wiek, internet i telefony dotykowe...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones