PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=25}

Chińska szkatułka

Chinese Box
7,1 1 660
ocen
7,1 10 1 1660
Chińska szkatułka
powrót do forum filmu Chińska szkatułka

????

użytkownik usunięty

kto mi wytlumaczy motyw hinki z blizna ? jakis taki nei dokonczony jak ja powiazac z historia milosci johna ?

z pomocą dziewczyny z blizna John chciał zrozumieć strukturę miasta, wniknąć w nie, zrozumieć wszystko, a co za tym idzie może i jego miłość i czy jej naprawdę potrzebuje w tych ostatnich chwilach .
tak jak to rozumiem

użytkownik usunięty
czekolada

A ja już widziałam ten film 2 razy i do dzisiaj nie rozumiem o co chodziło z tą Chinką w tym sensie czy zmyśliła całą tą historię z chłopakiem czy nie, bo on zachowuje się jakby jej nie znał.

ocenił(a) film na 6

Oczywiście, że sobie wymyśliła - znała go lub gdzieś widziała w czasach szkolnych i zabujała się w głupim, bogatym Angolu. Natomiast jej próba samobójcza z jego powodu mogła być prawdziwa, zaś potem resztę sobie dopowiedziała, bo była nieźle postrzelona.

Co nie zmienia faktu, że to świetna postać, znacznie ciekawsza od sztywnej tu jak kij od szczotki Gong Li.

ocenił(a) film na 10

Chinka z blizną Jean symbolizuje chińskie społeczeństwo, które przyjechało, żeby pracować w Hong Kongu. Vivian(miłość Johna) symbolizuje Hong Kong. John symbolizuje imperium brytyjskie. I relacje między tymi postaciami także odzwierciedlają relacje między tym tymi trzema narodami. Przykładowo John(w.brytania) jest zakochany w Vivian(Hong Kongu), ale musi ją opuścić na zawsze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones