PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=602589}

Chico i Rita

Chico & Rita
6,7 4 369
ocen
6,7 10 1 4369
6,3 7
ocen krytyków
Chico i Rita
powrót do forum filmu Chico i Rita

Zachwycający

ocenił(a) film na 9

Taki jest dla mnie Chico i Rita. Cudowna, urzekająca animacja, stylowa i klimatyczna, genialna muzyka
jednego z największych pianistów jazzowych; historia w pewien sposób prawdziwa, z
częścią czyjeś realnego życia - bo to pewnego rodzaju biografia. Nazwiska takie jak Bebo
Valdes (Chico Valdes - nieprzypadkowo - na plakacie w filmie), Chano Pozo, Dizzy
Gillespie... są prawdziwe, a historia tu opowiedziana jest nie tylko jedną historią jednego
człowieka. Każdy może tu, w tej ramce, napisać co chce, ale nieznajomość faktów bardzo
szkodzi, zwłaszcza tym, którzy podsumowują ten film poprzez pryzmat swojej, żeby nie
zabrzmiało niedelikatnie, ignorancji. Pewien polski współczesny poeta i śpiewak
powiedział: „Jeśli mało książek znasz, to wychodzi ci na twarz” i to, w świetle niektórych
komentarzy, jest niestety prawdą. Chciałoby się zawołać: ludzie leczcie się z lenistwa
umysłowego, bo najłatwiej jest napisać o czymś, o czym się nie ma bladego pojęcia, że to
mierne, głupie czy kiepskie. W przypadku Chico i Rity to absolutna nieprawda, a świadectwo
wystawione zostaje nie filmowi, ale przykro to mówić - komentującym.

sahara_filmweb

I tu jest miejsce na wirtualną owację za ten post. Brawo!

ocenił(a) film na 9
sahara_filmweb

Przepięknie napisane!

ocenił(a) film na 9
Arkanadien

@ aamgel, @ Arkanadien - miło mi :)

ocenił(a) film na 8
sahara_filmweb

Zgadzam się. Niepowtarzalny klimat, zmysłowa lekkość, jakieś takie ciepło emanuje z tego obrazu. Rita - jej postać to zdecydowany plus. Kobieta zadziorna ale i delikatna, namiętna i utalentowana. Porwała mnie jej postać jak i całe 90 min filmu.

ocenił(a) film na 9
pannaabstrakcja

piekny film, cudowna i porywajaca muzyka, odkryta przez mnie dopiero teraz. historia emocjonujaca i wzruszajaca, duze brawa.

since.autumn

piękny film, w dodatku podobno oparty na historii z życia Bebo Valdesa- autora muzyki, jednego z najwspanialszych muzyków Kubańskich

ocenił(a) film na 10
lanilorak

Cudowny film opowiedajacy o pieknej i wiecznej milosci dwojga ludzi do siebie nawzajem i do muzyki. Zakochalam sie w tym filmie.

sahara_filmweb

Witam czy wiesz moze gdzie mozna sciagnac utwory Bebo Valdes? Przeszperalem sporo czesc internetu i nic nie moge znalezc. Nie chodzi mi o soundtrack z filmu tylko o jakies inne plyty tego wykonawcy. Najbardziej zalezy mi na albumie "Habana". Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
hupcio

Taki album z tego co wiem nigdy nie powstał :) może chodzi ci o płytę „Bebo Valdes And His Havanna All Stars” wydaną w Niemczech...
Tu jest chyba kompletna dyskografia http://www.allmusic.com/artist/bebo-vald%C3%A9s-mn0000161173
A jak sobie poradzić ze znalezieniem utworów? Cóż... angielski, hiszpański i umiejętne wyszukiwanie frazami i masz, co chcesz :)

sahara_filmweb

Prawde mowiac to duzo mi nie pomoglas, ale i tak dzieki:). Album habana znalazlem tutaj http://www.lastfm.pl/music/Bebo+Vald%C3%A9s/Habana ale mozliwe, ze jest po prostu jakas kompilacja jego najlepszych utworow.

ocenił(a) film na 7
sahara_filmweb

Film mi sie podobal,zwlaszcza ze tak niewiele jest filmow osadzonych w tych realiach,przepiekna animacja dodaje klimatu i wplywa na moja ocene filmu,oglada sie bardzo przyjemnie,tylko mam jedno zastrzezenie ktore bardzo wplynelo na moja ocene tego filmu,mianowicie beznadziejne,tanie,kiczowate zakonczenie. Jak to mozliwe ze taka gwiazda mieszkala 40lat w jakims motelu,w pokoju z ktorego wycodzi sie od razu na zewnatrz...i to jeszcze jako sprzataczka,rozumiem ze jej kariera sie skonczyla ale z tym dorobkiem moglaby sama spiewac w barach do konca zycia za niezla kase i i tak jej dawne przeboje by sie caly czas dobrze sprzedawaly. Calkowicie bezsensowne moim zdaniem zakonczenie,tak jakby autorom zabraklo pomyslu na dokonczenie tej historii, i wymysili zakonczenie ktore rownie dobrze moglby wymyslic 5cio-latek...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones