PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1027}
7,9 71 536
ocen
7,9 10 1 71536
8,5 37
ocen krytyków
Chinatown
powrót do forum filmu Chinatown

Znakomicie zrealizowany (powinien być Oscar za reżyserię),ze świetnie oddanym klimatem lat 40-tych, niezwykłą atmosferą,suspensem,tajemnicą,no i z Jackiem Nicholsonem,tworzącym jedną z najlepszych ze swoich kreacji.

ocenił(a) film na 8
kinoman77_filmweb

"z", nie "ze" :)

ocenił(a) film na 7
kinoman77_filmweb

No polemizowałbym z tą kreacją. Jest bardzo dobra, ale:
1. Lot nad kukułczym gniazdem.
2. Lśnienie.
3. Honor Prizzich.
4. Lepiej być nie może.
5. Batman.
6. Ludzie honoru.
7. Obietnica.
8. Iniltracja.

A potem dopiero Chinatown. Ale to kwestia indywidualna rzecz jasna.

ocenił(a) film na 8
armarange

Dwie pierwsze pozycje stawiam na równi z "Chinatown" , więc tak bardzo się nie różnimy:)

Za to dwie inne jego role z Twojej listy uważam za totalne nieporozumienie, jedną z nich za wręcz kuriozalną...

W "Wilku" też był swietny.

Ale i tak jego Joker rządzi:)

ocenił(a) film na 7
kinoman77_filmweb

Joker był wpasowany w stylistykę Burton'a. I rządził.
Tak jak Ledger rządzi i dzieli w stylistyce Nolan'a.

I tak wolę De Niro bo wg mnie jest odrobinę większym kameleonem i przykładowo - De Niro w Przebudzeniach i De Niro w Przylądku Strachu - nosz k.... a kompletnie inne postaci , ale za każdym razem on nimi jest. Poza tym Jack ma tak cholernie charakterystyczną mimikę...,a wiadomo, że od swojej twarzy się nie ucieknie.

ocenił(a) film na 8
armarange

Zgadza się. Zawsze powtarzam, że Nicholson to taki aktor typu-"Bigger then Life" i najlepiej wychodzą mu role fantastyczne, typu Joker, albo baaardzo charakterystyczne (i charyzmatyczne) , wychodzące daleko poza codzienne życie.

Myślałem, że spytasz, co to za role, które uważam za nieporozumienie...,ale może to i lepiej , że nie spytałeś. Niech to pozostanie tajemnicą:)

ocenił(a) film na 7
kinoman77_filmweb

Wiedziałem, że napiszesz "Myślałem, że spytasz, co to za role, które uważam za nieporozumienie...,",
ale tego, że napiszesz "ale może to i lepiej , że nie spytałeś. Niech to pozostanie tajemnicą:)"
nie przewidziałem ;-P

Dla mnie jest kuriozalne , że jakieś z tych wymienionych ról mógłbyś uznać za nieporozumienie więc wolałem nie pytać. Wzrost ciśnienia krwi późno wieczorem w moim wieku...sam rozumiesz.

Co do zdania "Zawsze powtarzam, że Nicholson to taki aktor typu-"Bigger then Life" i najlepiej wychodzą mu role fantastyczne, typu Joker, albo baaardzo charakterystyczne (i charyzmatyczne) , wychodzące daleko poza codzienne życie." to jest to bardzo trafna charakterystyka tego aktora, w zasadzie esencja jego kariery.
Ale role mniej charakterystyczne też miał dobre, nie wybitne może, ale całkiem udane.

W "Marsjanie atakują" był "taki sobie".

ocenił(a) film na 8

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones