PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=262204}

Chmura

Die Wolke
6,8 4 003
oceny
6,8 10 1 4003
Chmura
powrót do forum filmu Chmura

Przed chwilą udało mi się przebrną przez to "dzieło"... Od razu popędziłem do kompa w celu, jak domniemałem, zatopienia się w bezmiarze sarkastycznych komentarzy na temat w.wymienionego. Jakież więc było me zdziwienie, gdy natknąłem się na opinie i komentarze na temat wyżej wymienionego... No cóż, pozwolę sobie zatem przedstawic moje skromne zdanie. Otóż tak to niestety jest, że w kulturze masowej, oraz (niestety!) tej, która za takową nie chce byc uważana, schematy najprostsze i najbardziej infantylne mnożą się jak króliki i wrastają głeboko niczym perz. Jedynie więc mowa Goethego płynąca z głośnika przypominała mi, iż nie śledzę kolejnej niskobudżetówki rodem z US and A. Jeżeli ten koszmarek chciał pretendowac do roli waznego głosu w sprawie energetyki jądrowej, to śmiech pusty ogarnia. Bo w efekcie wyszła z tego pseudoromantyczna papka z radioaktywnym romansem w tle, w dodatku o tak słabym scenariuszu, że nie udało mi się hamowac spazmatycznych ataków śmiechu w trakcie tego traumatycznego seansu. Czy tylko mi daje do myślenia przypomnienie sobie o zwłokach brata po paru miesiącach i zakopanie go na polu kukurydzy? Aż się cisnie na usta: no tak, to tylko Niemcy, czego się można po nich spodziewac... i to chyba moje epitafium tego "dzieła"...

ocenił(a) film na 8
Learn2swim

koleś, ja Ci proponuje, przeczytaj sobie na spokojnie to co napisałeś i się zastanów. gdyby był tak koszmarny jak twierdzisz, to nie pisałbyś tak wspaniale jrozwlekłej recenzji. I może gdybyś na chwilę przestał się śmiać, zobaczyłbyś że niewiele było tam ze zwłok, a poza tym czy powstał kiedykolwiek film bez żadnych, absolutnie żadnych pomyłek? wątpie, ale nie o to chodzi

ocenił(a) film na 1
Sophie_7

Dzięki za konstruktywną krytykę! Szczerze na to liczyłem, ponieważ w pewnym sensie ten film dał mi do myślenia, a grafomania wyniknęła tylko i wyłącznie z tego, że to moja pierwsza tutaj i chyba w ogóle pierwsza w życiu recencja. Co mnie podkusiło, żeby się tak na nim "wyżyc"? Otóż głównie jedna kwestia - szantaż moralny. No bo jak tu nie uronic łezki nad miłością chorej dziewczyny i odrzucającego dla niej dobra tego świata (portfel rodziców) bohatera? Jak tu nie pokiwac w zadumie głową nad niebezpieczeństwami wynikającymi z energetyki atomowej? Wszystko ok, ALE jeśli jest to podawane w tak niestrawnej i po prostu - SŁABEJ formie, to miłośnikowi kina (za jakiego swoją skromną osobę uważam) aż się nóż w kieszeni otwiera! Jest taka scena w "Dniu Świra" kiedy po wyjściu ze sklepu Kondrat widzi żebraka i myśli "jeszcze z tymi dzieciarami jeb...mi..." ale rzuca mu pieniądz. Ja za szantaz na ekranie rzucam jedna gwiazdke... i więcej dac nie mogę. Ale potrafię uszanowac jeśli ktoś nie jest taki czepialski jak ja:) A tak BTW, to skąd zaszczyt bycia kolesiem? Znamy sie?:)

Learn2swim

Jeden by zostawił brata, inny został i czekał na śmierć. Jeden wróciłby po niego po tygodniu z kroplówką pod ręką, inny po paru miesiącach... Czy to domena Niemców, aby zakopać ciało na polu kukurydzy? A oglądałeś może "Secondhand Lions" made in USA? Osobiście nie przepadam za filmami sąsiadów zza zachodniej granicy, a scena na dworcu przypomniała mi "Pianistę". Nie wiem co mogło wywoływać spazmatyczne śmiechy podczas tego filmu, może za dużo dymu...? - nadrabiam sarkastyczne braki w komentarzach.

użytkownik usunięty
vilus_pl

"co mogło wywoływać spazmatyczne śmiechy podczas tego filmu" - na przykład przywołana przez ciebie scena na dworcu - w rzeczywistości, byłoby tam mnóstwo ofiar, biorąc pod uwage ilość ludzi, a także ogromny poziom strachu i stresu - doszłoby na pewno do wielu przypadków stratowania na śmierć, tyle że młody niemiecki rezyser i scenarzysta, jak w większości z niemieckich filmów, nie myśleli o wszystkich konsekwencjach zdarzeń w filmie. Z reszta te wszystkie tzw. filmy katastroficzne, pokazywane przez jedynkę we wtorki, są pełne niedorzeczności i sprzeczności, ale tak to jest, jak chce się oszczędzić na ramówce...

ocenił(a) film na 2
Learn2swim

Szok nie dotknął tylko Ciebie!!
W życiu nie byłam tak zszokowana recenzjami na filmwebie. Spodziewając się przynajmniej większości negatywnych komentarzy na temat tego filmu widzę prawie same pozytywy! Szok!! Jak coś tak banalnego pod powłoką ''kina niezależnego'' oszukało ludzkie umysły!! Śmiech na sali z powodu dymu? Na pewno nie- śmiech z powodu błędów niedopatrzeń i banalnej fabuły. Szczerze,film zapowiadał się nieźle. Elektrownia, katastrofa, panika i ewakuacja. Śmierć brata- nawet zakręciła mi się łezka w oku, ale niestety- od momentu sceny na dworcu film się systematycznie staczał! Radioaktywny deszcz- ona wciąż żyje! Mimo (jak później się dowiadujemy o tzw. 3strefie) zamkniętej strefy- ktoś jednak ją znajduje i przywozi do szpitala w Hamburgu gdzie się budzi. Traci włosy z powodu napromieniowania- jednak brwi i rzęsy obecne wiecznie!(po takim napromieniowaniu traci się WSZYSTKIE włosy- nie tylko te na głowie).Następna rzecz- jak to słusznie zauważył w filmie ojciec naszego lovelasa- Elmara- Ci wszyscy ludzie wciąż promieniują- więc jakim cudem wypuszczają naszą główną bohaterkę,która zaczyna prowadzić normalne życie- a nawet chodzi do szkoły wśród nienapromieniowanych i zdrowych ludzi! Dobił mnie również dialog z lekarzem - który wręczając Hannah zdrowy soczysty owoc- stwierdził że jest to bezpieczny owoc gdyż rósł pod dachem!! Jak dach może ochronić przed promieniowaniem!! Gdyby tak było to po co cała ewakuacja?? wystarczyłoby się schować pod parasolką!Jest jeszcze wiele błędów które rażą w tym filmie- nawet chociażby zielone i piękne pole w 3 strefie już po napromieniowaniu- twórcy chcieli się trochę zreflektować więc ususzyli pole kukurydzy, ale niestety po napromieniowaniu WSZYSTKO umiera- nie tylko kukurydza.Już nie będę wspominała o banalnym romansie, myślę że to każdy widzi. Teraz już tylko czekam kto pierwszy ''ze znawców kina'' mnie zbeszta. Pozdrawiam serdecznie film wg mnie 2/10(za dobry początek)

ocenił(a) film na 7
jellyfasola

Film dla mnie dobry, ale nie jakaś rewelacja.
Znając niemieckie filmy katastroficzne jak tornado i jakieś tam inne marne produkcje spodziewałem się słabego filmu.
A tu pozytywne zaskoczenie.
Początek był jednak oklepany. Szkoła i nastolatki.
Bardzo ciekawe było ujęcie już po radioaktywnej burzy.
Osamotnienie skażonych i ich relacje ze zdrowymi.
Jak dla mnie 7/10

jellyfasola

Podaj mi choć jeden tytuł filmu w tym gatunku, pozbawionego błędów, a przestanę Cię besztać. Nawet do kronik filmowych można się przyczepić.

ocenił(a) film na 2
vilus_pl

Ok zgadzam się iż każdy film posiada błędy i niedopatrzenia- ale ''chmura'' przekroczyła granice. Popełniono tam tyle błędów iż film staje się niedorzeczny i niemożliwy- co na pewno nie jest założeniem reżysera. Film który mi się podobał z tego gatunku- to np.: ''right at your door'' I mimo niskiego budżetu zaskoczył mnie (pozytywnie) i w nim nie ma tak wielu błędów i niedopatrzeń- a wszystko co zostało tam zamieszczone było przewidziane i dokładnie zanalizowane przez reżysera- można to tak odczuć

ocenił(a) film na 1
jellyfasola

Heh dzięki za przywrócenie wiary w dobry smak i niepopularne opinie:) Dziury scenariuszowe, które wymieniłaś (oraz masa innych) zabiły ten film w przedbiegach, no ale dajmy już spokój biednym twórcom - sprawą kluczową jest to, żeby nie obrażac prawdziwego dobrego kina niezależnego (czy też przekazującego treści niepopularne) z tym tworem. Pozdrawiam serdecznie!

ocenił(a) film na 4
Learn2swim

Spadł na nią radioaktywny deszcz brat zgninął już lepiej gdyby została w tej piwnicy :D

użytkownik usunięty
Learn2swim

tyle się zczytałam....................
gdybym wiedziała że takie głupoty piszesz to bym nie czytała.
Nie znasz się.

ocenił(a) film na 2
Learn2swim

Niesłychane nieporozumienie, biorąc pod uwagę że trwa ok. 90 min, akcja zaczyna się ok 25 minuty czyli przez około 65 minut trwa filmowa kupa, z ilością absurdów powyżej 100 na 1 cm2 taśmy filmowej :( Wystarczy dodać, że ludność Prypeci w 1986 (ok. 50 000 tys ludzi) została ewakuowana w ok. 12 godzin...

Cycu_Polska

Wiadomo, że film ma ograniczony czas trwania i nie rozciągną samej ewakuacji na cały film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones