PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10011964}

Chora na siebie

Syk pike
6,7 7 571
ocen
6,7 10 1 7571
6,8 19
ocen krytyków
Chora na siebie
powrót do forum filmu Chora na siebie

Dobry!

ocenił(a) film na 7

To jest film tragikomiczny i przerażająco smutny. Jednocześnie nakręcony w taki sposób, że choć rozumie się ideę tego obrazu już po kilkunastu minutach, ogląda się kolejne sceny z niemym zaskoczeniem. Bo przecież tak bardzo hiperbolizować nie można, kiedy z jednej strony opowiada się o tym, jak ważne jest dla nas „ja” i jednocześnie trzeba pokazać, jakim może być przekleństwem. W świecie, który jedna z bohaterek definiuje mimochodem słowami „dużo się dzieje”, najwięcej dzieje się w świadomości tych, którzy za wszelką cenę chcą być widoczni. Bohaterka filmu gotowa jest na wszystko i w tej gotowości przeraża, lecz jest też rozrywkowo ekscentryczna. Dlatego podoba mi się tu balans między tragizmem i komizmem. A także pokazywanie prawie każdego bohatera jako mniej lub bardziej zdumiewającego freaka. Tymczasem mamy też trochę dydaktyzmu: norweskie media są demokratyczne i uczciwe, taka również ma być norweska sztuka. Natomiast pośród tej demokratyczności i uczciwości główna bohaterka cierpi. I dostarcza cierpień. Intrygujące i wielowymiarowe spojrzenie na ludzką samotność. Nie wiem, czy narcyzm to zaburzenie czy może pokłosie tego, kim się stajemy w relacjach z innymi. A tutaj przecież każdy myśli o sobie. Zaczyna to być kwestią problematyczną tylko wtedy, kiedy egocentryzm staje się publiczny. Szalone, nieprzewidywalne, zachęcające do dyskusji kino społeczne z tylko pozornie nakreśloną jedną osobowością dominującą na ekranie. Swoją drogą, świetna rola Kristine Kujath Thorp.

ocenił(a) film na 6
JaCze

Nie pisz nigdy więcej recenzji jeśli nie wiesz czy narcyzm to zaburzenie, to potężna i poważna choroba, która łamie ludzkie życia na pół.

andrew_20

"potężna i poważna choroba" hahahah, teraz wszystko to choroba, kazde ludzkie zje.anie to choroba a wszyscy ludzie to w ogole są zajebiści...

ocenił(a) film na 5
andrew_20

Chyba czyjeś, bo narcyz ma wszystko w d…

ocenił(a) film na 6
Nina281

To miałem na mysli. a swoje własne też.

ocenił(a) film na 6
andrew_20

Narcyzm nie jest choroba a zaburzeniem osobowości. Tego się nie leczy i takie osoby niestety już na zawsze takie pozostaną.
Osobowość narcystyczna (nie mylić z cechami narcystycznymi które posiada większość ludzi) kształtuje się w dzieciństwie poprzez traumy i jest nie do odwrócenia… narcyz nigdy nie przyzna się do tego ze ma problem i tylko niszczy osoby napotkane po drodze. Także jedyne co pozostaje normalnym ludziom na ich drodze - uciekać ;)

ocenił(a) film na 8
hoccus_poccus

Narcystycze zaburzenie osobowości zdecydowanie da się leczyć za pomocą długotrwałej psychoterapii mającej zmieniać strukture osobowości. Czy tutaj tylko narcyzm jest przedstawiony nie wiem, ja widze tu mieszanke z histrionicznym zaburzeniem osobowości, które również podlega leczeniu poprzez psychoterapię.

andrew_20

Narcyzm to nie jest choroba.

JaCze

Sama zrobiła sobie krzywdę miała co chciała

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones