PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=718773}
5,7 290
ocen
5,7 10 1 290
Christmas, Again
powrót do forum filmu Christmas, Again

na imbd - 6,5.
wiem, że to żaden wyznacznik, ale naprawdę zdziwiłam się, że tutaj ma tak niskie noty. może to dlatego, że głownie emitowany jest w telewizji, czyli trafia na zupełnie przypadkowych odbiorców, którzy widząc "christmas" w tytule oczekują czegoś przystępnego, tymczasem powiedziałabym, że tutaj mamy kino szczególne - powolne, gdzie niektóre ujęcia trwają kilka minut, i "nic się nie dzieje" - nie ma ulubionej akcji.
natomiast do mnie takie coś bardzo trafia, jestem fanką filmów Kieślowskiego, wolnych ujęć, niesztampowego podejścia do tematu - i w "Christmas, Again" coś takiego znalazłam!
ja także trafiłam na niego przez przypadek w telewizji, jednak uważam, że to jeden z lepszych filmów świątecznych, o ile nie oczekujemy od nich tylko naiwnych, słodkich, tendencyjnych historyjek. ktoś słusznie wspomniał, że ta historia wcale nie potrzebuje świąt jako tła, a ja jednak uważam, że to buduje ciekawy, niestereotypowy obraz świąt, a historia na tle ciepła świąt i kolorowych światełek wydaje się jeszcze bardziej intrygująca, autentyczna.
mnie ten film wręcz poraził swoją opowieścią, a bohaterom - mimo małej ilości słów i akcji - udało się tak zagrać, że chce się ich oglądać i chłonąć historię.

ocenił(a) film na 7
donotspeak

Dla mnie 7,5/10.

ocenił(a) film na 3
donotspeak

Tylko pytanie czy od filmu świątecznego oczekujemy sztuki wyższej, czy jednak filmu który umili nam śpiewanie kolęd i zajadanie uszek i karpika. Ja zdecydowanie tego drugiego. Jako film świąteczny ten film absolutnie się nie sprawdzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones