PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=790309}
7,3 92 643
oceny
7,3 10 1 92643
7,5 41
ocen krytyków
Cicha noc
powrót do forum filmu Cicha noc

Witam. Na wstępie chciałbym powiedzieć, że film jest naprawdę rewelacyjny ale nie wszyscy go zrozumieją. Ten kto nie był za granicą i nie dorastał w takich warunkach, w pełni nie zrozumie czego doświadczali bohaterowie tego filmu. A już tekst, że zagranicą jestem Polakiem a w Polsce człowiekiem mówi samo za siebie. Jeżeli miałbym zmienić coś w tym filmie to zamiast Arkadiusza Jakubika lepiej do tej roli pasowałby Marian Dziędziel. Postać grana przez Jakubika jest zbyt elokwentna, ma nienaturalna prostotę w dobieraniu słów dlatego lepiej bym widział w tej roli Dziędziela. I jeżeli ktoś uważa, że ten film przypomina filmy Smazowsiego to niech jeszcze raz obejrzy.

szydlo85

dobrze powiedziane ;)
w Smarzowskiego większy tragizm czy raczej gorsze dramaty są. Jego filmy później bardziej wracają i oddziaływają bynajmniej u mnie na psychikę.

ocenił(a) film na 8
krawiec93

Dokładnie. W filmach Smarzowskiego jest coś co mnie dołuje. Ten klimat, muzyka, fabuła która zawsze kończy się źle dla bohatera jest jego znakiem rozpoznawczym. To jest właśnie ,,Smarzovie". Przesadzony obraz polskiej rzeczywistości trochę jak ,,bardzo" przesadzone filmy Vegi z tym, że filmy Smarzowskiego mają jakiś sens ☺️ ja oglądając Cichą Noc poczułem się jak w swieta u siebie w domu i podejrzewam, że wielu z Was też to poczuło dlatego ten film jest tak dobry. Kto z Nas nie ma jakiegoś wujka co sypie kawałami jak z rękawa, mamę która gania z garami przez cała wigilię, ciotkę która pomaga w kuchni, kuzyna/brata który pracuje za granicą i przyjeżdża 2 razy do roku, dziadka który popija jak ma tylko okazję, siostrę w nieszczęśliwym małżeństwie. Jedynym słowem każdy znajdzie tu coś dla siebie.

szydlo85

;) dokladniee

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones