PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=102990}

Cichy Don

Tikhiy Don
7,7 927
ocen
7,7 10 1 927
Cichy Don
powrót do forum filmu Cichy Don

Oparl sie probie czasu

ocenił(a) film na 10

Gierasimow dokonal rzeczy niemal niewiarygodnej przeniosl na duzy ekran wielkie dzielo literackie (prawdopodobny plagiat nagrodzony nagroda Nobla). Na dodatek ten film po ponad pol wieku wciaz oglada sie ze sporym zainteresowaniem.

Bohaterowie z krwi i kosci, watek policzny w tle, na szczescie prawie bez nachalnej, meczacej komunistycznej propagandy obecnej w niemal kazdym sowieckim filmie.

torgm

W 100% się zgadzam. Właśnie zakończylem sagę i mam zamiar przeczytać książkę w ciągu najbliższych 2 tygodni.
Teatralność aktorów, niespotykane zaangażowanie i rozmach... Jestem pełen podziwu. A co najbardziej mnie dziwiło to fakt KOMPLETNEGO zagubienia propagangy bolszewickiej - przecież to świeżo po śmierci Stalina bylo kręcone. Ba... Polski stalinizm zakończył się pół roku po śmierci Bieruta!!! Wpaździerniku 1956 roku. A aktorzy byli angażowani nawet w 1955. Film z tego co wiem, częściowo też kręcony był w 1956... To wręcz niesłychane.

rudy_likaon

I przeczytałeś książkę? Ja najpierw książkę potem film. I film i książka przepiękniste.

ocenił(a) film na 6
torgm

Ja książkę czytałem, bardzo mi się podobała, Grigorija trochę inaczej sobie wyobrażałem :X a co do propagandy, to mi się wydaje, że w książce jej nie ma tak dużo, przynajmniej bolszewicy nie są idealizowani aż nadto, jest ok :)

ocenił(a) film na 7
torgm

Wątek polityczny musiał być, i to bardzo rozbudowany. Niestety I w.ś. była za bardzo skomplikowana i z perspektywy czasu ciężko to zrozumieć.

qqryqu

Właśnie dlatego mógł powstać taki film, bo było to niedługo po śmierci Stalina. Potem było znów gorzej i propagandę wszędzie próbowano wcisnąć.

ocenił(a) film na 9
torgm

Zgadzam się, chociaż film jak dla mnie grzeszy momentami nierównością.

ocenił(a) film na 9
torgm

Dokładnie tak jak piszesz. To naprawdę sztuka zrobić film, który pomimo upływu tylu lat i w dobie tych wszystkich technologii wciąż bardzo dobrze się ogląda

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones