PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=102990}

Cichy Don

Tikhiy Don
7,7 929
ocen
7,7 10 1 929
Cichy Don
powrót do forum filmu Cichy Don

młody (ale nie wyglądający na młodego), męski (ale nie wyglądający na męskiego) kozak romansuje z żoną sąsiada, żeni się z inną, znów romansuje, porzuca żonę, wraca do żony, znów romansuje a w między czasie walczy w I wojnie światowej, walczy o komunizm, zwalcza komunizm i znów walczy o komunizm i znów zwalcza komunizm i… trochę pije, trochę debatuje, trochę marudzi.
Rozwlekłe (340 minut!), nudne, chaotyczne. Co ciekawe produkcja unika prostej propagandy, bolszewicy bowiem nie są tak jednowymiarowi jak by się można było spodziewać. Piewcy rewolucji kierują się szlachetnymi ideałami równości, niestety niekiedy i im przydarzy się być wyrachowanymi okrutnikami.

ocenił(a) film na 10
harkonen_mgla

Masz rację!"Terminator"to nie jest..Co ten Szołochow nawypisywał!!I jeszcze dostał za te gnioty nagrodę Nobla!!A film??W ogóle się nie da ogladać!!Takimi nudnymi "gniotami"..już ze trzy pokolenia się zachwycają..Do światowych arcydzieł zaliczają..Nooo..ale się nie znają;biedaki..Ty to byś dopiero nakręcił...

dobbiacco_attersee

widzę, że niektórzy nie bardzo rozumieją słowa pisanego...

ocenił(a) film na 9
harkonen_mgla

Przeczytaj powieść, być może wtedy zrozumiesz co kierowało głównym bohaterem. Ciężko jest 2000 stron książki przenieść na 4-5 godzin filmu.

ozzy69

wolne żarty

ocenił(a) film na 9
harkonen_mgla

szybkie żarty

ozzy69

cóż za riposta! musisz mieć najostrzejszy języczek w swojej podstawówce, zapewne nawet woźny drży przed tobą!

harkonen_mgla

Nie zgadzam się. Obejrzałem ten film po 40 latach. I stwierdzam, że się prawie nie zestarzał. Dobry warsztat filmowy, dobry scenariusz, prawdziwe postacie.

lucacd

niewielu to dostrzega w tej produkcji

ocenił(a) film na 9
harkonen_mgla

niewielu tzn kto? Ty i kto jeszcze?

ozzy69

oj, postaraj się bardziej. mojej pochwały kilka linijek wyżej widać były przedwczesne...

ocenił(a) film na 7
harkonen_mgla

No faktycznie, mniej więcej tak ten film wyglądał. Ale nie rozumiem po co wszystkie kobiety poumierały. Mężczyźni żywi z wojny wrócili , a one się pozabijały.

harkonen_mgla

Szczerze się uśmiałam, jak przeczytałam to streszczenie. Książkę ubóstwiam, uwielbiam, ciągle do niej wracam i wracać będę. Ale jakby się chciało krótko opowiedzieć, o co chodzi w tym to to byłoby najlepsze. Choć analogicznie można by i streścić takie współczesne dzieła - Wiedźmin, białowłosy mizantrop z wiecznymi problemami egzystencjalnymi, łazi wiecznie tam, gdzie go wcale nie potrzeba, ubzdurawszy sobie wyższe cele i ważną misję. Dochodzi tu również miłość, seks i przeznaczenie.

Jarmilaa

bo bolszewickie zawirowania mają w sobie magię społecznej inżynierii, a drętwe blondyny magi tej nie mają

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones