PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=730480}

Cień

Maryland
5,8 6 186
ocen
5,8 10 1 6186
6,2 11
ocen krytyków
Cień
powrót do forum filmu Cień

Żołnierz, który w czasie wojny zabijał bez zmrużenia oka podejmuje się ochrony żony i synka milionera. Klaustrofobiczność zadania i zainteresowanie żoną klienta otwiera traumatyczne przeżycia wojenne Vincenta. Silna koncentracja, podejrzenia śledzenia, ciągła obserwacją odbijają się na psychice i zachowaniach fizycznych ciała ochroniarza, omamy, dźwięki niesłyszalne, trzęsąca się ręka, niezwykle oszczędna mimika twarzy , oczy stanowią duszę i wnętrze Vincenta, minimalizm dialogów. Matthias Schoenaerts w roli Vincenta jest doskonały, trauma przypomina jego rolę "Głowa byka". Muzyka i klimat narastającego napięcia, scena napadu na samochód dobra. Diane Kruger niestety na tle Matthiasa jest nijaka, niewidoczna, płaska. Paul Hamy w roli Denisa świetny, Muzyka atutem filmu.

nemezis1212

...brawo,świetnie to przedstawiłeś...dzięki.

ocenił(a) film na 7
barbiturian

:) cieszę się :) pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
nemezis1212

Matthias i muzyka ratują film zas skąpa ilośc dialogów wręcz nienaturalna.

nemezis1212

Znajoma zacytowała fragment "... czasami twój grzech ma dłuższy dzień..." rzekomo z tego filmu. Może mi ktoś to potwierdzić i wytłumaczyć kontekst. Z góry dziękuję.

ocenił(a) film na 7
Kacper_Kiziak

Nie znam tego cytatu z filmu, nasuwa mi się inny : „STARE GRZECHY MAJĄ DŁUGIE CIENIE”.

nemezis1212

To może ja coś pokreciłem. A kojarzy ktoś serial Cień?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones