PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=176978}

Cieśla

The Carpenter
4,7 150
ocen
4,7 10 1 150
Cieśla
powrót do forum filmu Cieśla

głównym atutem tej produkcji jest chyba oryginalność. W natłoku slasherów i filmów o nawiedzonych domach twórcy postanowili stworzyć coś troszkę odmiennego, choć i tak film nosi znamiona obu tych podgatunków. Niestety, ale na po za oryginalnością "Carpenter" nie wiele ma do zaoferowania. budżet był średni, technicznie jest znośnie. Muzyka tak nijaka, że już zdążyłem zapomnieć (a oglądałem wczoraj w nocy), klimatu grozy nie odnotowałem. aktorstwo ujdzie w tłoku. Teoretycznie mamy kilka scen gore, ale w praktyce skończyło się to na tyle marnie, że gore jest marne, tandetne i niekrwawe. np. scena uciętych rąk : ofiara nawet nie krzyczy (czemu miała by krzyczeć, skoro ręce ma ewidentnie ukryte pod koszulą? :) a kikuty nie krwawią jak należy.
fabuła niby troszkę oryginalna, ale niezbyt ciekawa, a połączeniu z anemicznym wykonaniem film przynudza.
nie polecam, ale oglądać się da. widziałem dużo gorsze ścierwa.

ps: film nie doczekał się wydania na DVD, więc można polowac na VHSa (jest nawet polski!) lub pobrać VHSripa

screeny:
http://img299.imageshack.us/img299/8158/carpemnetter.jpg

kangur_msc_CM

Aktualnie jest już dostępne DVD z wersją Uncut, także takową właśnie polecam.

Scena z kikutami była niezła, milczenie ofiary wywołane było chyba szokiem, choć sam nie wiem - nie próbowałem nikomu odcinać obu rąk kątówką. Świetny Hauser jako psychopata. Końcówka trochę zawiodła, ale da się obejrzeć. Tylko dla koneserów.

klotz

klotz posiadasz film cieśla z lektorem ???

tiger29

Jest w necie, szukaj pliku Ciesla 1988 JaN SuziN

klotz

a nie masz o u siebie żeby udostepnić ???

tiger29

Niestety, nie mam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones