PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32199}

Ciemnoniebieski świat

Tmavomodrý svět
7,5 5 336
ocen
7,5 10 1 5336
Ciemnoniebieski świat
powrót do forum filmu Ciemnoniebieski świat

Witam

Solidne czeskie kino. Ba, to jest chyba najlepszy czeski film jaki widziałem (fakt, że za produkcjami naszych południowych sąsiadów nie przepadam).
Dobra konstrukcja filmu (jednoczesne przestawienie losów tych samych bohaterów w latach 1939-45 i po wojnie już w komunistycznej Czechosłowacji), niezła fabuła, ciekawe zwroty akcji.
Mamy też sceny walk powietrznych z nazistami, może nie jakieś wybitnie efekciarskie ale nie o to w tym filmie chodziło.
Film poleciał późnym wieczorem w TV i mimo że byłem zmęczony po cięzkim dniu, nie miałem problemu z dotrwaniem do końca :)

Do fanów filmów wojennych: Nie zrażajcie się że w opisie jest coś tam o miłości - faktycznie jest to jeden z głównych motywów ale nie ma mowy o jakimś tanim romansidle.

Jedna scenka z końcówki mi się niezbyt podobała ale nie będę pisał o która chodzi, żeby nie psuć zabawy osobom które mają zamiar obejrzeć "Ciemnoniebieski Świat".

Barwne kino dla wszystkich :)
Ocena 8,5/10.


ocenił(a) film na 7
_MAX_

No cóż, nie da się ukryć że mało czeskich filmów widziałeś bo inaczej napisałbyś, że najlepszym czeskim filmem jest "Kola" (nie będę pisał co to za film, musisz go obejrzeć sam. Naprawdę warto) który dostał w 1996 roku Oscara i Złoty Glob (obie nagrody w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny"). Za to "Ciemnoniebieski świat" jest na zaszczytnym drugim miejscu!

ocenił(a) film na 7
Bociek_O_le

Zapomniałem dodać, że oba filmy są dziełem tego samego reżysera - Jana Svěráka a to przecież BARDZO WAŻNA INFORMACJA!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones