PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8228}

Cinema Paradiso

Nuovo cinema Paradiso
8,1 74 286
ocen
8,1 10 1 74286
8,2 32
oceny krytyków
Cinema Paradiso
powrót do forum filmu Cinema Paradiso

Film do głębi poruszający, przejmujący i zwyczajnie wzruszający. Piękny nie tylko wizualnie ale również treściowo. W moim odczuciu z filmu bardzo mocno przebija sentymentalizm; to wszystko co zostawiliśmy, bo musieliśmy iść dalej i to jak wiele na tym straciliśmy, że poszliśmy własną drogą, choć przecież nie można było inaczej. Niemożliwa do zaspokojenia tęsknota za tym co przeminęło, a przecież było częścią tamtego, wciąż naszego, świata. Film moim zdaniem również dla wszystkich tych, którzy swoją drogę mają dopiero przed sobą i w perspektywie najważniejsze decyzje życia do podjęcia. Obraz porusza także wiele innych kwestii, jak na przykład rolę kina w kształtowaniu się światowej rozrywki, a także rolę kina w życiu miłośnika X muzy, kina jako największej z możliwych pasji, miłości, namiętności. Przepiękny. Mniej więcej od 1h30 jak zaczęłam płakać tak nie mogłam skończyć aż do ostatniego ujęcia! Poruszył we mnie wszystko co jeszcze do poruszenia tam zostało.
10/10

ocenił(a) film na 10
klaudiam_filmaniak

Matko, cóż za przepiękna recenzja! Zgadzam się z każdym Twoim słowem.
Również zaczęłam płakać na 1:30 i płakałam do samego końca. Cudowny film, o tym, że każdy z nas ma swoje własne "Cinema Paradiso" - czyli wspomnienia, za którymi tęskni się tak bardzo, że aż rozdziera serce.
Również film o przemijaniu dzieciństwa i beztroski.
Pozdrawiam Cię serdecznie. <3

klaudiam_filmaniak

Co za piękna rezenzja. Az mam łzy w oczach kiedy ją czytam. Dziękuję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones