PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7915}

Cios w serce

Murder in the Heartland
7,0 108
ocen
7,0 10 1 108
Cios w serce
powrót do forum filmu Cios w serce

To bardzo dobry film (miniserial ściśle mówiąc) ze świetnymi kreacjami aktorskimi Tima Rotha (Charles Starkweather), Fairuzy Balk (czternastoletnia dziewczyna Starkweathera) i Briana Dennehy (obrońca dziewczyny, niesamowity w scenie mowy końcowej podczas jej procesu).

Może niskie oceny wynikają z tego, że w filmie nie ma hektolitrów krwi, a akcja toczy się dość powoli? No nie wiem, na mnie kilka scen - i bez krwi - zrobiło wielkie wrażenie.

Na marginesie: w opisie filmu ktoś napisał, że para Starkweather - Fugate stała się sławna po tym, jak w latach 50-tych popełniła serię okrutnych morderstw. To stwierdzenie mija się z prawdą - tak naprawdę nie wiadomo, czy Fugate brała czynny udział w zabijaniu, czy była tylko i wyłącznie ofiarą psychopaty. Serial też tego nie rozstrzyga, wręcz przeciwnie: pokazana jest i wersja Starkweathera (jedna z, bo zmieniał zeznania), i wersja Fugate. Trochę tak jak w "Rashomonie" Kurosawy. Ja osobiście nie wiem, komu wierzyć i uważam, że tak powinno zostać - skoro główni bohaterowie sobie zaprzeczali, a ofiary nie mogą przemówić.

ocenił(a) film na 9
torgaj

To naprawdę bardzo dobry film i również nie wiem skąd te niskie oceny,A tak na marginesie to gdzie można znaleść ten film ? , bo już szukam go od dłuższego czasu i nic ...

maciek187

do zdobycia, gorzej z napisami

cybermac79

Mam z lektorem. Obejrzę go ze względu na Briana Dennehy.

torgaj

Trochę jest tam dlużyzn, moze dlatego. Plus jednak no Fairuza nie wygląda na 14latkę a Roth na 18latka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones