PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=592363}
6,9 1 286
ocen
6,9 10 1 1286
5,3 3
oceny krytyków
Circumstance
powrót do forum filmu Circumstance

że przez cały film miałam nieodpartą ochotę j****ć tego Mehran'a młotkiem w łeb.

o tym nikt nie napisał :)

To, że u nas większość psów i kotów ma lepsze życie jak kobiety w krajach muzułmańskich, to
wiadomo nie od dziś.

Ale żeby tak całą rodzinę sprzedawać i jeszcze ukrywać to pod płaszczykiem swojej religijności,
to już przesada.

ocenił(a) film na 9
goswork

Prawda, był strasznie irytujący!; ) Ale nie od samego początku jak dla mnie. Wcześniej wydawał się być ciekawy.
Film poruszył ciekawe tematy. Podobało mi się z jakiej strony ukazali ich życie. Nie było to takie typowe. Film naprawdę warty uwagi! Zrobił na mnie duże wrażenie.

ocenił(a) film na 10
goswork

Oj rzeczywiście, Mehran to bardzo wkurzająca postać.
Z początku był takim luźnym człowiekiem (narkotyki, ciemne interesy),
a później przeobraził się w fanatyka religijnego.
Szkoda że Shireen nie zostawiła tego palanta i nie uciekła ze swoją prawdziwą miłością do Dubaju.

ocenił(a) film na 6
siemaszko20

Nie rozumiem właśnie jednego: dlaczego Shireen uległa w końcu Mehranowi? Mogła przecież wybrać swoją prawdziwą miłość, miała przecież szanse uciec.

Principessa87

chyba trzeba być kobietą urodzoną w Iranie, żeby zrozumieć. Jak od maleńkiego ma się zaszczepione myślenie, że kobieta jest podkategorią człowieka i bezwzględnie ma słuchać się mężczyzny, to później trudno tą pętlę myślową przeciąć. Pewnie nawet jeśli by zaryzykowała i uciekła, to sama siebie by potępiała za to. Faceta i otoczenia by nie było, ale styl myślenia by został, więc nie mogłaby się w pełni cieszyć z życia i związku.

ocenił(a) film na 6
goswork

goswork masz rację. Biedne te kobiety, jedno szczęście, że nie jestem jedną z nich. Może i znalazłam powód, dzięki któremu pokocham Polskę;))

ocenił(a) film na 5
Principessa87

ale pier*olicie ;) pod koniec filmu widac, ze Shireen nie kocha Atafeh i tak naprawdę wykorzystała ją na początku. Jest egoistką - widać to po jej późniejszym stosunku do Meherana

ocenił(a) film na 6
lcasei

Nikt tu nie pie*doli;) a ten film nie jest tak prosty jak Ci się wydaje, ma głębszą treść. Shireen nie jest egoistką, jest ktoś tu nim jest to jedynie Mehran.

ocenił(a) film na 6
Principessa87

*jeśli

Principessa87

A może Shireen zdecydowała się poślubić tego palanta by być blisko Atafeh? To pewnego rodzaju poświęcenie, hę?

robbinss

zawiodłam się zakończeniem ,ok rozumiem ,że są tak wychowane i wgl ,ale Atafeh też była tak wychowywana i to zrobiła .Szkoda jednak ,ze Shireen się poddała :9

ocenił(a) film na 6
robbinss

By byc blisko Atafeh? Serio tak myślisz? Mogła byc bliżej - hę;)

Principessa87

To moja interpretacja, nie wiem czy słuszna, bo nie wiem co się działo w głowie Shireen. Sama napisałaś, że "ten film nie jest tak prosty jak Ci się wydaje" - to jedna z opcji.

ocenił(a) film na 6
robbinss

Jedną z opcji, która raczej jest nie do zrealizowania. Bo zostając z Mehranem, Shireen złamała serce Atafeh, która na pewno czuła się zdradzona i nie będzie chciała patrzec na tych dwoje razem. Zresztą to tylko film, gdybac zawsze można.

ocenił(a) film na 9
robbinss

sądzę, że trafiłaś w sedno, to kompromis, jeżeli wyszłaby za mąż za jakiegos innego abdulahha straciłaby kontakt z Atafeh. A tego gnoja Mehrana bez wiekszych wyrzutów bym skasował, niestety występują oni również w Europie

ocenił(a) film na 9
lcasei

Akurat ten stosunek bym interpretowała jako Litość, bo sie chłopak popłakał...bidulek :/

Tez jej się dziwie, ze skoro miała szanse zwiać to mogła to spokojnie zrobić - jakby film miał dalszy ciąg pewnie by pokazali jak się męczy w tym pseudomałżeństwie i żałuje i żałuje.

ocenił(a) film na 9
goswork

Cóz...popieram...miałam taka sama ochotę i to nie tylko walnąć go młotkiem...

użytkownik usunięty
anne_ania

Ma ktoś kontakt do tłumaczki Mr Black?

użytkownik usunięty

ogólnie szukam tez tłumaczy do kina queer kto mógłby pomoc w promowaniu tego kina dla mnie geja chorego na mózgowe porażenie poruszającego sie na wózku

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones