PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=827674}

Cisza

The Silence
4,8 22 197
ocen
4,8 10 1 22197
Cisza
powrót do forum filmu Cisza

Jeżeli oferujesz widzowi coś takiego, to znaczy że masz go za kompletnego idiotę!!
Przecież tutaj nic nie trzyma się kupy.
Jezeli istnieje przerośnięty nietoperz, który jest ślepy i ma świetny słuch, to musi mieć jakiś inny zmysł pozwalający mu "widzieć" otoczenie.
Inaczej rozbijałyby sie o drzewa, ściany, skały czy o ziemię.
No ale spuśćmy nad tym zasłonę milczenia. Przymknijmy jedno oko i udawajmy że nie zauważyliśmy tego. No więc mamy jakieś doskonałe stworzenia, które mają w pamięci jakąś cudowną nawigację satelitarną z naniesionymi drzewami, pojazdami, budynkami, nierównościami terenu itp. No po prostu mają i już. I żadnych k...a pytań.

No dobra. Wiedzą gdzie są. Znają teren jak niewidomy własne mieszkanie i szukają pożywienia bo są wiecznie głodne. Mają doskonały słuch i łapią wszystko co choćby zaszeleści. W duzym ruchliwym mieście rzucały by się na wszystko co wytwarza hałas. Chyba rzuciłyby się w pościg za pociągami, autami, samolotami itp. Skoczyłyby na okna fabryk, rzuciłyby się na maszyny i sam już nie wiem co.
Jedno jest pewne. Człowieka w mieszkaniu nawet by nie usłyszały w tej kakofonii dźwięków.

No drugie oko musimy przymrużyć do połowy, żeby tego też nie widzieć. Reżyser zdawał się to wiedzieć, więc wysłał ich do lasu.
Wsiedli w auto i pojechali na odludzie, żeby być jedynym źródłem hałasu, żeby być głodnym, pozbawionym dostępu do wody, lekarstw i pożywienia.
Jednak żeby nie było za łatwo, wzięli ze sobą ujadającego w zamkniętym aucie kundla.

No i tutaj zaczyna się zabawa. Oczywiście słyszą tak dobrze, że trzeba w zasadzie nie oddychać, ale kroków grupki ludzi na leśnej ścieżce nie słyszą. Za to zaskrońca syczącego w rurze oddalonej o 200 metrów usłyszeli.

Czy w takim razie, jeśli jeden atakuję zwierzaka i z nim walczy, to czy nie robi na tyle hałasu, żeby reszta po omacku rzuciła sie na niego? Nie atakowałyby siebie nawzajem?

Siedzą na drutach wysokiego napięcia niczym wrony i robią taki hałas i rwetes, że nie miałyby szans usłyszeć przejeżdżającego pod nimi pociągu. Oczywiście linie wysokiego napięcia też mają zaimplementowane w swojej pamięci na wszczepionych w mózgi GPSach. Zapomnialem że miałem o tym już nie pisać.

No i w sklepie. Stworzenie które działa jedynie na słuch, siedzi na półce i słucha. Kiedy oni zrobią jakiś hałas, to on na nich skrzeczy, jakby chciał ich upomnieć i zagrozić, że mają być cicho i go nie wku...iać bo inaczej ugryzie. Jak pies który na ciebie warczy, gdy go ciągniesz za ogon. A może skrzeczy wtedy, kiedy wydaje mu się że coś usłyszał i chce się upewnić. Czy właśnie wtedy nie powinien zacząć uważniej nasłuchiwać i być całkiem cicho?
Przecież w tym filmie nie ma ani jednej rzeczy, która nie była całkowicie nielogiczna.

Scena, kiedy w lesie facet rzucił kluczem do kół i stworek rzucił sie na ten klucz z zębami. Zacząłgo podgryzać podrzucać i na ten hałas już inne nie zareagowały. Zareagowały jedynie wtedy, kiedy kluczem rzucił człowiek.

Spuśćmy już zasłonę milczenia na stworki. Przyjmijmy że tak jest i już, a zwroćmy uwagę na zachowania międzyludzkie. Przyszli jacyś oszołomy z tekstem że jego dziecko jest płodne. Nie wychodziłbym z karabinem, a wziął garść sztućców i ze dwa metalowe garnki z pokrywkami. Rzuciłbym w nich garnkami i schowal się w domu. Zgodnie z tym, co widzieliśmy dotychczas ten hałas powinien załatwić sprawę.

Czym dłużej to oglądam, tym mam więcej bzdur do opisania, ale już mi się nie chce. Kto oglądał, ten sam widział i wie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones