PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=512}
7,5 58 155
ocen
7,5 10 1 58155
7,4 24
oceny krytyków
Clerks Sprzedawcy
powrót do forum filmu Clerks - Sprzedawcy

Not my cup of tea.

ocenił(a) film na 5

O "Clerks" słyszałam dużo - i dobrego, i złego. W końcu zdecydowałam go obejrzeć i,
niestety, bardzo się rozczarowałam.
Kultowy film? Naprawdę? Według mnie był raczej średni.
Było kilka zabawnych momentów, ale film mi się dłużył, a całą przyjemność oglądania
zabrała tragiczna gra aktorska. Tak tragiczna, że w trakcie filmu doszłam do wniosku, że ten
film przypomina mi niskobudżetowe projekty do collegu. Po obejrzeniu filmu, gdy zaczęłam
przeglądać info na jego temat, zauważyłam, że miałam w części rację i był to
niskobudżetowy film, a 'aktorzy' byli znajomymi i rodziną Kevina Smitha.
Oceniając ten film w kategorii niskobudżetowych filmów, był on całkiem niezły. Niestety,
patrząc bardziej obiektywnie, mi osobiście się nie podobał. Wynudziłam się (obejrzałam go
do samego końca, żeby ktoś zaraz nie mówił 'nie obejrzałaś to nie oceniaj') i mimo kilku
śmiesznych scen (bardzo podobał mi się ten kreskówkowy motyw) film mnie nie urzekł, nie
obejrzałabym go drugi raz i w życiu nie uznałabym go za kultowy.
Taka jest moja opinia, jestem otwarta na rzeczową dyskusję, ale proszę, bez prostackich
ataków na moją osobę, każdy ma prawo się wypowiedzieć.
Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 9
monique_2

Marudzisz, jaki kreskówkowy motyw?

ocenił(a) film na 5
bugi znawca

W środku filmu była scena na pogrzebie zrobiona jako kreskówka, była całkiem zabawna. Nie marudzę, to moje zdanie o tym filmie :P

ocenił(a) film na 10
monique_2

PROSTACKI ATAK NA TWOJĄ OSOBĘ!
Tak na serio, filmowi dałem 10 z sentymentu, to trochę na wyrost ale nie chce mi się zmieniać. Ten film ogląda się dla tych genialnych momentów właśnie, dla wywodów o budowie drugiej Czarnej Gwiazdy, niezależnych podwykonawcach, spermopiarzach itd. "Jak to nie ma lodu? Mam pić ciepłą kawę?!", "Co by pan polecił sześciolatkowi, który chronicznie się moczy?". ^^ Kocham ten film, ale to nie arcydzieło. Mam do niego sentyment po prostu.

ocenił(a) film na 5
victiln

Rozumiem, ja też mam w swojej kolekcji wiele filmów do których mam pewien sentyment i, mimo tego że nie są takie genialne jak mi się wydawało po ich pierwszym obejrzeniu, dalej je uwielbiam. Takie moje 'guilty pleasures' :) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
monique_2

Oglądałem go z 8 razy i dalej mi się nie nudzi. ^^ Ostatnio w naprawdę bardzo doborowym towarzystwie.
Nieco prymitywny humor miejscami, ale tak czy inaczej film genialalny, o czym wspominałem już 2 miesiące temu. ^^

ocenił(a) film na 10
monique_2

10/10. Gra aktorska spoko. Klimat w pełni przekonywujący.
Jak można się na tym filmie nudzić zaraz - no można jeśli się nie zna życia i nie rozumie sytuacji bohaterów.

ocenił(a) film na 9
monique_2

To pewnie dlatego, że jesteś wegetarianką. Wegetarianie nie mają poczucia humoru :D

ocenił(a) film na 5
stonedfish

hahahaha ;D Bez takich, na Dogmie się uśmiałam x)

ocenił(a) film na 9
monique_2

To nie ja, to Zelenka ;)

ocenił(a) film na 9
monique_2

a jak ci się podobal 'kreskówkowy motyw' (to chyba w anniversary edition, bo w wersji oryginalnej tego nie ma) to ogarnij Clerks: The Animated series, powinno ci podejść

stonedfish

Nieprawda, że wegetarianie nie mają poczucia humoru - jestem wegetarianką i uwielbiam ten film! I to od wielu lat. Najbardziej właśnie te absurdalno-filozoficzne wywody - genialne - jakby żywcem przeniesione z długich akademickich posiadów w nocy. Ale czasem 20-latkom nie będzie się podobało coś, co podoba się mojemu pokoleniu.

ocenił(a) film na 10
monique_2

Clerks jest (jak dla mnie) kultowy przez te teksty, które mnożą się przez cały film, genialne dialogi napisane przez jednego z najlepszych reżyserów-skandalistów, oraz znakomicie przedstawioną sytuację głównych bochaterów. Jego piękno tkwi również w licznych nawiązaniach do innych filmów i kultury masowej. Kocham ten film 10/10.

ocenił(a) film na 7
monique_2

Sporej porcji śmiechu dostarczyło mi oglądnięcie tego filmu. Jak wielu użytkowników zauważyło, atutem są liczne zabawne dialogi chwilami brzmiące bardzo filozoficznie ;) Ogólnie rzecz biorąc to dobra komedia, jeden z filmów z tej grupy, do której co jakiś czas wracam.

ocenił(a) film na 10
monique_2

"jestem otwarta na rzeczową dyskusję" LOL jak ma się to to tego że w poście na pół strony nie podałaś żadnych rzeczowych argumentów

ocenił(a) film na 5
czewrony

faktycznie, mea culpa, "LOL" brzmi bardziej rzeczowo.

ocenił(a) film na 10
monique_2

LOL w moje wypowiedzi nie był argumentem.

ocenił(a) film na 10
monique_2

" Niestety, patrząc bardziej obiektywnie, mi osobiście się nie podobał". ???
przezcież osobiste odczucia to spojżenie subiektywne. masakra

ocenił(a) film na 10
monique_2

"Kultowy film? Naprawdę?" - Tak, na prawdę. W moim środowisku, w opinii wielu bliższych i dalszych znajomych, jest to film kultowy.
"Oceniając ten film w kategorii niskobudżetowych filmów, był on całkiem niezły." - Niezły? Raczej GENIALNY! Facet wziął kamerę, kilku znajomych i skręcił wspomniany filmek, w umysłach wielu ludzi kultowy. Niby nic prostszego, kasy nie trzeba, kumpli ma każdy, nic tylko kręcić takie cudeńka. I co? Jajco. Nie widzę choćby porównywalnych produkcji. A w ogóle, jak wiele znasz niskobudżetowych filmów, bo skoro ten jest tylko "niezły" w ich kategorii, to bez problemu powinnaś wymienić filmy lepsze od niego mieszczące się w tej niszy filmowej. Chętnie obejrzę - serio.
"patrząc bardziej obiektywnie, mi osobiście się nie podobał." - tutaj to już no comment - w całej Twej wypowiedzi nie ma za grosz obiektywizmu, przy czym nie mówię, że to źle, tylko niepotrzebnie o tym wspominasz.

ocenił(a) film na 5
Puszek Fatalista

Cóż, jest wiele filmów, które są uważane za kultowe, a jednak ogromna ilość ludzi za nimi nie przepada. I odwrotnie - istnieją niesamowite filmy, które nie mają tej etykiety. Moim zdaniem, tylko to, że film przez niektórych jest określany jako 'kultowy' nie jest powodem, żeby udawać, że nam się ten film podobał. O to głównie chodziło mi, mówiąc o mojej ocenie jako obiektywnej - że nie będę na niego patrzyła w kategorii 'kultowe filmy', tylko w kategorii 'filmy'. Przepraszam, że się wyraźnie nie wysłowiłam ;)
A co do niskobudżetowych filmów, które były moim zdaniem lepsze niż Clerks (który miał budżet około $27,000) to chociażby Primer, który moim zdaniem był ciekawszy, a jego budżet wynosił o niebo mniej ($7,000) czy dzieło geniusza Nolana (jednego z moich ulubionych) - Following z budżetem $6,000, który jest niesamowicie wciągający (i podobnie do Clerks, czarno-biały). Polecam oba filmy, skoro jesteś naprawdę chętny do obejrzenia NAPRAWDĘ niskobudżetowych perełek.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
monique_2

Dzięki za namiary - teraz już tylko muszę gdzies znaleźc te filmy. Obejrzę to dam znać co do wrażeń i czy faktycznie mogą się (imho) równać z Clercksami. Pozdro!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones