PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=512}
7,5 58 187
ocen
7,5 10 1 58187
7,4 25
ocen krytyków
Clerks Sprzedawcy
powrót do forum filmu Clerks - Sprzedawcy

Niestey, połozyli film po całości... Opuścili wiele istotnych bądź zabawnych kwestii, przez co "siadło" kilka istotnych szczegółów. Lektor czytał za wolno i sennie, czasem nie mieścił się w czasie. Złagodzenie przekleństw akurat mi nie przeszkadzało, ale zrobienie z trumny urnę, z której wypada ciało, czy całkowite spartaczenie końcowej kwestii Jaya... juz tak.

Naprawde, już znalazłam fajniejsze NAPISY do tego filmu w Internecie...

ocenił(a) film na 8
Aericia

W całosci zgadzam sie z przedmowca z tym ze złagodzenie niektórych wulgaryzmów w/g mnie ujelo filmowi znacznie

ocenił(a) film na 7
Adziu

Bo lektorzy i tłumacze boją się użyc chamskiego języka i wtedy wychodzą takie gówniane teksty. Np. na "Pulp Fiction" to już nie do zniesienia było (chociaż kilka razy "ku*wa" się pojawiło).

ocenił(a) film na 9
Aericia

Kwestia Boba też jakoś inaczej zabrzmiała:/ podobnie jak wiele innych dialogów, wypowiedzi :( - nie wiem dlaczego nie tłumaczyli całych kwestii tylko na siłę je skrócili...

MilekSan

Dziwi mnie to, bo przecież nie było tam żadnych przekleństw czy okropieństw. Po prostu zrobili to na odwal. Z błyskotliwych kwestii Randala zostały strzępy...
Lektor porażka. :/ Widziałam fragmenty na youtube z innym lektorem - tamten zasuwał momentami jak karabinek żeby nadążyc za aktorami. Ten poszedł na łatwiznę. WSTYD

MilekSan

Silent Bob nie przetłumaczyli jako Cichy Bob tylko Milczący Bob...

ocenił(a) film na 7
pawlinho69

W obsadzie na FW też tak jest.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones