PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=512}
7,5 58 187
ocen
7,5 10 1 58187
7,4 25
ocen krytyków
Clerks Sprzedawcy
powrót do forum filmu Clerks - Sprzedawcy

przeglądałem youtube.com i znalazłem takie coś. uprzedzam że to zakończenie jest mocne i nie podoba mi sie. oto ono:
http://pl.youtube.com/watch?v=UAdBi8ghobs

Tagi

Mi też nie, bo po pierwsze nie pasuje do ogólnego klimatu filmu, jest zbyt pesymistyczne. Po drugie, nie powstałaby druga część. Biedny Dante.

Tagi

Ech, też to widziałam. Szczęście że Kevin nie zdecydował się na takie wyjście (choć z dwojga złego juz wolę śmierć Dantego niz Randala! - ale tylko troszkę ;)). W gruncie rzeczy film całkowicie zmieniłby swą wymowę - moim zdaniem na gorszą, banalniejszą.

Aericia

Może i byłby nawet bardziej wiarygodny, bo napady na sklepy zdarzają się bardzo często, ale jak napisałem popsułoby to ogólnie cały film, a przynajmniej zmieniłoby ową wymowę, jak napisałaś.

Motortown

Czy taki wiarygodny to nie wiem - chyba jakiś wariat decydowałby się na zabicie człowieka żeby obrabować mały prowincjonalny sklepik. ;)

A tak serio, to zabicie Dantego bardzo spłyciłoby ten film i zrównało go do rangi dramatów o bezsensie życia. A tak mamy oryginalną komedię o całkiem zwykłych facetach i ich (nie do końca) zwykłym dniu. ;)

Aericia

Śmierć Dantego zamieniłaby tą komedię w komediodramat, a wtedy inaczej już by się go odbierało. Dobrze, że zostało tak jak jest.

ocenił(a) film na 7
Motortown

Film skończył się w bardzo dobrym stylu, a to alternatywne zakończenie wszystko by popsuło. A więc: dobrze jest jak jest :D

ocenił(a) film na 10
Ultor

Podbijam. Alternatywne zakończenie nie jest fajne, psuje cała wizję tego filmu. Ot kolejny komediodramat by był, a tak świetna komedia :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones