PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4614}
7,6 1 479
ocen
7,6 10 1 1479
Closet Land
powrót do forum filmu Closet Land

...

użytkownik usunięty

Film jest rewelacyjny, niepowtarzalny. Jeszcze nigdy w życiu nie widziałam czegoś takiego. Kreacja Rickmana zwaliła mnie z nóg, ach!... i ten jego głos.. niesamowite, co ten człowiek potrafi zrobić ze swoim gardłem, a co dopiero mimika, gesty i w ogóle... dech mi zaparło.
Polecam serdecznie, stawiam 10/10. Pozdrawiam wszystkie wielbicielki rickmanowskiego wdzięku ;*

ocenił(a) film na 10

Podpisuję się pod Twoim postem wszystkimi czterema łapkami ;)
Closet Land to jeden z najlepszych filmów jakie widziałam. Byłam pod wielkim wrażeniem gry Rickmana wcielającego się w ciągu kilku minut w 3 różne role: przesłuchującego, kata oraz "ofiary". Ale cóż ... zawsze był świetny jako "czarny charakter" ;)

ciesze sie ze i was urzekla jego osoba. ja tez nie wiem co on robi ze swoim gardlem ze ma tak zabojczy glos...

pozdrawiam Amy

ocenił(a) film na 8
Amy_Winch

Ja też nie mam pojęcia co on ze swoim gardłem robi, ale niech robi dalej, bo głos ma fantastyczny!

ocenił(a) film na 9

Mam ten film, ale jeszcze go nie oglądałam... jednak nie wydaje mi się zbyt ciekawy, ale po waszych wypowiedziach... hm.. raczej go obejrzę. Szkoda tylko, że nie mogę znaleźć do niego napisów.

ocenił(a) film na 10
Kopciurek

No niestety niema napisów do tego filmu - jest zbyt mało popularny w Polsce.
Zanim zaczniesz oglądać, przeczytaj trochę o fabule, aby wprowadzić się w temat i nastrój filmu. Znalazłam też fajną stronkę o Closet Land (po angielsku): http://www.tarleton.edu/~lilly/closet.htm

użytkownik usunięty
monibor

Dla mnie to również niezaprzeczalne arcydzieło. Takiego filmu nie widziałam jeszcze nigdy w życiu. Zastanawia mnie tylko, dlaczego tak przejmujące dzieła nie są udostępniane powszechnie. Ten film chyba nigdy nie był popularny, co mnie dziwi, bo zwykle filmy psychologiczne, trzymające w niepewności i strachu do samego końca mają wzięcie.
No ale cóż... [spoiler] Nie wiem tylko co stało się z nią na samym końcu... Umarła? Tak to rozumiem, ale pewna nie jestem.
Btw, tak kobieta była niesamowicie silna, jestem pod ogromnym wrażeniem tej postaci (i przy okazji umiejętności aktorskich Medeleine Stowe i Alana Rickmana).

Nic nie robi z gardłem moja droga, ten typ tak po prostu ma :)

Kaliope

mam napisy...

ocenił(a) film na 9
Justyna_0288

Mam prośbę: jeśli już zdobyłaś napisy to mogłabyś zdradzić w jaki sposób ;) Byłabym wdzięczna, bo też poszukuję.

ocenił(a) film na 10
nika_68

Fil jest rewelacyjnie fenomenalny. Brak słów. Fabuła, montaż, muzyka...
Ale ze wszystkiego największe wrażenie zrobiła na mnie gra aktorska Alana Rickmana. Jeśli wydawało mi się, że jest on świetny w kreowaniu czarnych charakterów to w tym filmie przeszedł samego siebie. Sposób w jaki mówi, poruszał się... Jednak nic nie robi w tym filmie takiego wrażenia jak moment, kiedy Alan wciela się równocześnie w trzy postacie, to już jest aktorskie mistrzostwo świata.
Medeline Stowe, również genialna, ale przy Alanie zwyczajnie blednie.
bardzo nie podoba mi się fakt iż film ten nie jest dostępny w Polsce z napisami (lektor odebrałby znaczną część uroku=> głos Alana Rickmana). Ja film obejrzałam na youtube, i choć mój angielski jest dosyć dobry to w pewnych momentach nie rozumiałam co mówią aktorzy.
Ale tej produkcji daję 10/10 bez mrugnięcia okiem i bardzo poważnie zaczynam sie zastanawiać, co dzieje się z polskim kinem jeśli takiego filmu nie można obejrzeć...

ocenił(a) film na 10
Oxygene_Lady

Nie mogę znaleźć tego filmu:(.....pomocy!!!!!!

ocenił(a) film na 10
vampire_12

http://www.youtube.com/watch?v=6x2drQHkXWw&feature=PlayList&p=6967A8CDC6ECFAC8&i ndex=0&playnext=1

Dalej powinnaś dać sobie radę.

ocenił(a) film na 10
nika_68

Film tak mi się spodobał, że zrobiłam do niego polskie napisy.
Masz tu linka:
http://www.megaupload.com/?d=ZYWTFRVB
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Justyna_0288

Mogłabyś przesłać mi napisy? Byłaby bardzo wdzięczna.
dzastami@o2.pl

ocenił(a) film na 8
Justyna_0288

Mogłabyś przesłać mi napisy? Byłaby bardzo wdzięczna.
dzastami@o2.pl

dzastami

podłączam się do prośby o napisy
piromanka15@poczta.fm

oglądałam film w wersji anglojęzycznej, a że nie jestem zbytnim ekspertem w dziedzinie angielskiego to rozumiałam co trzecie zdanie, ale , ale gra aktorska była tak wspaniała, że doskonale wiedziałabym o co chodzi w filmie nawet bez opisu

i jeszcze jedno : nie sądzicie że Alan (ach!) wygląda młodziej w Closet Land niż w Szklanej Pułapce '88 chociaż CL jest późniejszy ?
To chyba kwestia tego zarostu ^^
Z tym wyglądem , w tym czasie mógłby z pewnością i powodzeniem zagrać jakiegoś pana Rochestera :)

ocenił(a) film na 8

Znalazłam ten film pod tym linkiem: http://www.twojseans.pl/video/5703/Closet-land-1991-napisy-PL
Nie oglądałam go jeszcze (zrobię to gdy tylko będę miała chwilę czasu!), więc nie wiem jak wyglądają napisy i czy są znośne. Mimo wszystko mam nadzieję, że pomogłam choć trochę.
Pozdrawiam Alanoholików. =)

ocenił(a) film na 8

Tak, to prawda, film jest przecudowny! I faktycznie, trudno jest słowami oddać kunszt aktorski Alana... Mój ulubiony aktor...
Ale dałam 8 pkt, gdyż ocena "bardzo dobry" jest moim zdaniem taką właśnie, na jaką ten film zasługuje. Wyższe chowam dla prawdziwych arcydzieł lub dla filmów, które mną wstrząsnęły, co nie znaczy, że "Closet Land" w jakikolwiek dyskryminuję. Jest to wspaniale wyreżyserowane i zagrane dzieło...

ocenił(a) film na 7

Cholera,wy chyba malo widzieliscie ,jezeli piszecie ze w zyciu nie widzieliscie czegos podobnego...:) "Od slow do smierci" to pierwsze co przychodzi mi na mysl,a bylo kilka wiecej takich filmow.pozdro.

Powiem szczerze,że mnie troche przeraził.. ;)). Rickman musi chyba miec taką dynamiczną osobowość, żeby być dwiema osobami na raz, musi być chyba choc odrobine szalony - inaczej nie bylo by to tak zagrane. W kazdym filmie potrafi skupić na sobie uwage..i zastanawiam sie czy jest to wyuczone i wytrenowane przez lata, czy po prostu..jest to szalony niebezpieczny, furiat, obdarzony charakterystyczną urodą..

Milena1881

Hmm chciałam wejść w opcje "edytuj" ale już nie dało rady poprawić...:] Sorry..
Powiem szczerze,że mnie troche przeraził.. ;)). Rickman musi chyba miec taką dynamiczną osobowość, żeby być dwiema osobami na raz, musi być chyba choc odrobine szalony - inaczej nie bylo by to tak zagrane. W kazdym filmie potrafi skupić na sobie uwage..i zastanawiam sie czy jest to wyuczone i wytrenowane przez lata, czy po prostu..jest to szalony niebezpieczny, furiat, obdarzony charakterystyczną urodą.. sporzjenie zdradza nieobliczalność i chwiejność emocjonalną..naprawde jest uroczy..ale chyba nie chcialabym go spotkać na swojej drodze xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones