PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120492}

Coś z Alicji

Něco z Alenky
7,6 2 780
ocen
7,6 10 1 2780
7,5 8
ocen krytyków
Coś z Alicji
powrót do forum filmu Coś z Alicji

faktycznie "Coś"

użytkownik usunięty

bo dla ludzi dobrze nie zaznajomionych z książką film może się wydać chorą,ale sypatyczną swobodną animacją nie mającej z ksiązką wielkiego Carolla (oprócz samej Alicji i królika) nic wspólnego.
Jest szalona herbatka,ścinanie głów,królik ale takich rzeczy jak gąsienica,kot za chuja nie mogłem wyłapać,a na pewno były tylko ja źle patrzyłem.

jest coś czym Svankmajer mnie wkurza.
Ujęcia na usta. A to jak ludzie jedzą,przeżuwają mówią,mlaskają. W Alicji mamy to co dwie minuty (nie wiem po co bo ten głosik działał mi na nerwy) przypominający nam co dokładnie się dzieje i takie tam duperele.
Cały filmik to taki typowy Svankmajer. Są animacje,kukiełki,plastelina,wciskanie się do otworów,jęzki. Na mnie jako zaznajomionego z twórczością Jaśka,to nie robiło już takiego wrażenia,ale ludziom którzy jeszcze dobrze nie znają jego filmografii ten film najbardziej polecam.

i pytam się,dlaczegóż ten facet nie zrealizował "Po drugiej stronie lustra" !

8++/10

ocenił(a) film na 9

Były skarpetowe gąsienice, które wyłaziły z dziur podłogi, ale nie było jednej, słynnej gąsienicy z książki Carrola, natychmiast kota z Cheshire usunięto w filmie.

ocenił(a) film na 10

Także ubolewam nad tym, że nie stworzył "Po drugiej stronie lustra", ale za to w "Zvahlav aneb Saticky Slameného Huberta" można zobaczyć jego swobodną interpretację poematu o Dżabbersmoku ;)

Jeśli ktoś nie widział to zapraszam tutaj:
http://chomikuj.pl/Nathanielxd
Prawie pełna filmografia Svankmajera, jeśli by kogoś interesowało.

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9

a ja kocham go za te zbliżenia na usta między innymi ^^. a co do gąsiennicy - radzę obejrzeć ponownie, bo była, oczywiście, że była! http://www.guba.com/watch/3000093701/Neco-z-Alenky-1988-prt-2 ok. 6 min.
w ogóle dużo więcej można wyłapać tych "cosiów" z alicji niż królik i herbatka, zachęcam do poszukiwań ;)
genialna adaptacja (bo to chyba jednak nadal adaptacja mimo skromnego tytułu, który nie udaje, że zamierza być wierny literaturze )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones