PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1236}

Co gryzie Gilberta Grape'a

What's Eating Gilbert Grape
7,8 302 670
ocen
7,8 10 1 302670
7,6 37
ocen krytyków
Co gryzie Gilberta Grape'a
powrót do forum filmu Co gryzie Gilberta Grape'a

K

ocenił(a) film na 8

Niniejszym stwierdzam, że żyry pobili kolejny rekord tępoty i bezguścia, ode mnie za tą rolę Leoś
ma więcej wyróżnień niż Chris Waltz alias Hans Landa. Co zaś do samego filmu, bardzo miły i
poruszający, aż się dziwię, że dopiero dziś trafiłem na tego reżysera, szykuje się rekonesans :)

ocenił(a) film na 9
Kadente

Jak na moje to Waltz nieslusznie dostal Oscara za Django (powinien dostac kto, oczywiscie Leonardo), nie widzialem roznicy miedzy miłosiernym dentystą a hansem sadystą z bękartów, zagrał bardzo podobnie i nie wiem, z ktorego kapelusza tego oscara wyciagnela akademia.

ocenił(a) film na 8
dawid1420

Miałem raczej na myśli to, że Walcio zagrał w Django swobodnie a w Basterdach rewelacyjnie, jednak Leoś dosłownie roztrzaskał system swoją rolą anormala :) jak go porównać z takim Dustinem Hoffmanem, który za rolę autyka w Rain Manie dostał z pięć nagród w tym misia w sreberku, to zdecydowanie widać, że coś tu nie gra :

ocenił(a) film na 8
dawid1420

A tak btw, kto zgarnął aktorskie wyróżnienia w roku emisji Gilberta?

ocenił(a) film na 8
Kadente

Ten, który z grona nominowanych w roku 1994 zasługiwał chyba najmniej... http://www.filmweb.pl/awards/Oscary/1994

ocenił(a) film na 8
ScaryMan

Panie, ty widzisz i nie grzmisz... X......(

Olewam, ode mnie za tą rolę Leoś ma więcej nagród niż fanów :)

ocenił(a) film na 10
Kadente

Zgadzam się. Genialna rola, a zagrać upośledzonego tak żeby naprawdę było to przekonujące to nie taka prosta sprawa.
A jeszcze biorąc pod uwagę jego wiek wtedy - rewelacja. Definitywnie należała mu się nagroda.

ocenił(a) film na 6
Kadente

I tak najlepszy w tamtym roku był Fiennes.

ocenił(a) film na 8
kaioken26

Nie mogę dyskutować, wciąż mam tę słynną "Listę" przed sobą :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones