PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1236}

Co gryzie Gilberta Grape'a

What's Eating Gilbert Grape
7,8 302 674
oceny
7,8 10 1 302674
7,6 37
ocen krytyków
Co gryzie Gilberta Grape'a
powrót do forum filmu Co gryzie Gilberta Grape'a
ocenił(a) film na 8
czescgora

Leo... Genialnie zagrał, po prostu GENIALNIE... aż brak mi słów. Film podobał mi się tylko dlatego, patrzyłam z otwartą buzią...

ocenił(a) film na 10
czescgora

Kocham obu aktorów ale jednak Leonardo zagrał tu lepiej po prostu genialnie. Kiedy pierwszy raz oglądałam ten film myślała ,że gra tu chore dziecko a tu proszę Leo. ( nie spojrzałam na obsadę) Niemniej jednak Johnny też zagrał cudownie.

ocenił(a) film na 8
TheLejdis

wydaje mi się też, że Leo miał więcej pola do popisu, bo trudniejsza rola

czescgora

Według mnie jeśli ma się duże pole do popisu to rola łatwiejsza. Znacznie łatwiej jest zagrać osobę charakterystyczną. Prawdziwa sztuka to dobrze zagrać zwyczajnego człowieka.

ocenił(a) film na 8
mrsAgus

No nie wiem, niby łatwiej, z drugiejstrony normalnym czlowiekiem jestes codziennie. Leo grając taką rolę mógł łatwo przesadzic

mrsAgus

Popieram. Neutralna postać może wyjść bardzo nijako. Gilberta nie można do nich zaliczyć. Gdy patrzyło się na jego twarz, odczuwało się ten jego wewnętrzny smutek, depresję. Johnny był fenomenalny. To według mnie jego najlepsza kreacja.

A o Leo też nie można złego słowa powiedzieć. Genialny był.

użytkownik usunięty
VanillaCream

Był bardzo przeciętny. Porównania z Leo nie wytrzymuje.

ocenił(a) film na 8
czescgora

Leo :)

ocenił(a) film na 10
wrongside

Zdecydowanie Leo. Pamiętać należy, że centralną postacią filmu miał być bohater grany przez Deppa. Nie wiem jak inni uważają, ale wg mnie film koncentruje się na postaci granej przez Leo. I to jest fenomen. Poza tym, trudniejsza rola ma swoje plusy i minusy, jednak nadal... pozostaje trudniejsza do odegrania. Wymaga więcej od człowieka i jest cienka linia między genialną kreacją, a kiczem. Gra zwykłego bohatera również ma swoje plusy i minusy, ale jednak łatwiej jest nią "kontrolować", by nie wyszła tragedia. Poza tym, ja również uwierzyłem (oglądając pierwszy raz), że to osoba faktycznie chora, a nie odgrywana przez kogoś.

ocenił(a) film na 10
WyprzedzonyPrzezRozsadek

Może nie tyle film się koncentruje, co odbiór filmu*

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones