PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=731223}
6,5 3 379
ocen
6,5 10 1 3379
7,1 18
ocen krytyków
Co przynosi przyszłość
powrót do forum filmu Co przynosi przyszłość

Gdy oglądam podobne filmy, zawsze zadaję sobie pytanie, po co reżyser kręci filmy paradokumentalne? Bez żadnej intrygującej struktury, przesłania, niuansów, niedopowiedzeń... Kilka lat życia, z wyrwą w środku, przedstawione niemal 1 do 1. Nic mnie w tym filmie nie zastanowiło, nie poruszyło, nie wzruszyło. Dałabym 1 z wykrzyknikiem, gdyby nie rola Huppert - mam wielką słabość do tej najwybitniejszej francuskiej aktorki.

użytkownik usunięty
normajeane

Mam podobna refleksje. Równie pasjonująca, a może nawet bardziej, byłaby historia przysłowiowej Kowalskiej, wziętej na chybił trafił z blokowiska na Ursynowie, tak np. ;)

ocenił(a) film na 4

dokładnie tak :) a poza tym nuudyyy

ocenił(a) film na 8
normajeane

Przesłania to są na poczcie.

laxman

Intrygujące. Jak do tego doszedłeś byłeś?

ocenił(a) film na 8
normajeane

Wbrew pozorom zajęło mi to bardzo wiele czasu, wiele filmów i dyskusji.

Zmierzam do tego, że kategoria przesłania jest dziś nieco przestarzała, kojarzy się z takim podejsciem typu "co autor miał na myśli". A więc z próbą przygwożdzenia filmu/książki itp., próbą sprowadzenia dzieła do jednego zdania.
A nie lepiej pozwolić myślom krążyć, pozwolić sobie na zdziwienie? Ty sobie pozwoliłaś, bo przecież pytasz o ciekawe rzeczy. Pytasz: dlaczego ten film tak wygląda? Po co reżyserowi taka forma?

Dla Ciebie, owszem, czegos zabrakło. Mnie zaś ta forma i fabuła ujęły, bo składają się na złożony obraz dojrzałej kobiety. Za rzadko widujemy takie filmy. Jej podejście, jak radzi sobie z kryzysem i rozpadem związku - to wszystko bardzo świeże ujęcia, taki feminizm w najlepszym wydaniu. Bo nie siłowym, tylko subtelnym, przemyślanym. Do tego świetne aktorstwo Huppert (bezlitosna dla konkurencji jak zawsze) i wspaniałe (!) zakończenie.

Nie chcę kruszyć kopii; przecie nie napisałaś nic złego, choć sugerowanie noty 1 to straszliwy cios:). Warto po prostu czasem odpuścić nasze oczekiwania i spróbować dostrzec sens w akurat takiej a nie innej formie. Zresztą ten film zebrał powszechny zachwyt, tego już nic nie zmieni. Widać większości taka forma podeszła.

ocenił(a) film na 7
laxman

Świetnie, to ujales w słowa. Lepiej bym tego nie zrobiła, podpisuje się dwiema rękami

ocenił(a) film na 8
Ewiatko

Dzięki!
To prawda, ładnie napisałem:) dzięki Tobie znów wróciłem myślami do tego filmu

laxman

przesyłki ! - jeśli już chcesz się wymądrzać to niech to będzie poprawnie !

ocenił(a) film na 8
jureczek_2

Panie Jureczku,

przesłania też są na poczcie...
Poza tym ważniejsza, wypowiedź, w której się wymądrzam, jest poniżej.

ocenił(a) film na 9
normajeane

to smutne, bo ten film aż kipi od treści i znaczeń

ocenił(a) film na 4
normajeane

w punkt powiedziane

ocenił(a) film na 4
normajeane

Jeśli już mowa o Isabelle Huppert, to duzo bardziej polecam wcale niegłupi i całkiem sympatyczny "Mój najgorszy koszmar" . Co do zaś filmu przedmiotowego: ta przeintelektualizowana wydmuszka nie ujela mnie. Nudy, panie, nudy:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones