PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=466343}
7,0 3 996
ocen
7,0 10 1 3996
Coco Chanel
powrót do forum filmu Coco Chanel

Obraz przedstawia zycie znanej projektantki od najmlodszych lat dziecinstwa. Najbardziej jednak skupia sie na przezyciach milosnych glownej bohaterki. Rozkwit kariery jest jakby tlem dla milosnych uniesien. U nas (w Polsce) Coco Chanel jest bardziej znana z perfumów - w filmie jest tylko krotka wzmianka na temat Chanel No5 - moze niecala 60 sekundowa scena. Produkcja jest glownie o modzie i milosci.
Uwazam, iz aktorzy byli dobrze dobrani do rol, i rowniez dobrze je odegrali. Fabula jest poprawna, ale jak juz wspomnialem wyzej - jak ktos nastawia sie glownie na kariere, to moze go spotkac maly zawod, podobnie jak mnie.... Ogolnie calosc wypada dobrze, ale wsrod filmow biograficznych niczym niezwyklym sie nie wyroznia 6/10

ocenił(a) film na 8
Bambim

Niestety nie moge zgodzic sie z Toba. Choc zdaje mi sie, ze rozumiem dlaczego tak myslisz i mozliwe, ze ten film bardziej podoba sie kobietom.

Po pierwsze nie jest to film o podbojach milosnych lecz o jedynej prawdziwej milosci zycia Coco Chanel. Oprocz tego jedynego pojawia sie takze inny mezczyzna, ale nie ma wielu innych, o ktorych wiemy, ze ja uwielbiali i adorowali przez cale jej zycie, a bylo wsrod nich wielu wysoko postawionych i slawnych ludzi.

Chanel nie jest znana w Polsce glownie z perfum. Ja interesuje sie moda i CC kojarze glownie z nigdy nieprzemijajaca elegancja, prostota kroju, jej slynna 'mala czarna', kostiumami, slynna linia mody inspirowana ubraniami marynarskimi i w koncu jej slynnymi dwukolorowymi butami - to wszystko pokazane jest w filmie! To kawal historii mody wiec nie mozna powiedziec, ze film nie traktuje o modzie czy o karierze Coco Chanel, a skupia sie na podbojach milosnych. Kazdy fan mody te rzeczy wychwyci. Chocby to jak powstalo slynne logo CC.

Film pokazuje kobiete, ktora zyla dla swojej pasji. Byla zdeterminowana i pewna swego talentu- i ta wiara w siebie jej ostatecznie nie zawiodla. Po kazdej porazce wstawala i walczyla dalej. Tego mozna jej dzisiaj zazdroscic i nadal moze byc wzorem dla wielu kobiet. Dla mnie jest.

Coco Chanel nigdy nie wyszla za maz mimo wielu propozycji. Dlaczego? Odpowiedz na to pytanie znajduje sie w tym filmie. Wspanialym filmie.

_foxy_

Zgadzam się z tobą. Ja również ją bardziej kojarze z ubrań. Ale filmu jeszcze nie ogladałam wiec nie komentujcze czy fajny:)

ocenił(a) film na 9
_foxy_

Zgadzam się w stu procentach ... świetnie opisałaś istotę tego filmu :)...a jeśli ktoś nadal uważa że za mało w nim o talencie Coco niech obejrzy najnowszy film o jej życiu w którym jest tylko parę wzmianek o jej dokonaniach w świeci mody na rzecz ukazania jej portretu psychologicznego....

ocenił(a) film na 7
_foxy_

Czytałam biografię Coco Chanel , która głównie dotyka kontrowersyjnych kwestii jej kolaboracji z Niemcami. Niniejszy film pochyla się nad uczuciowo- emocjonalną sferą jej życia i psychiki. Uznaję to za ogromny który pozwala zbliżyć się do bohaterki w duchowy sposób. Wywołuje poklady empatii widza, jednocześnie pozwalając zasmakować świata mody i ówczesnej bohemy.

ocenił(a) film na 7
Bambim

Czytałam biografię Coco Chanel , która głównie dotykają kontrowersyjnych kwestii jej kolaboracji z Niemcami. Niniejszy film pochyla się nad uczuciowo- emocjonalną sferą jej życia i psychiki. Uznaję to za ofromnybatut, który pozwala zbliżyć się do bohaterki w duchowy sposób. Wywołuje poklady empatii widza, jednocześnie pozeakajac zamalować świata mody i ówczesnej bohemy.

ocenił(a) film na 7
Bambim

Czytałam biografię Coco Chanel , która głównie dotyka kontrowersyjnych kwestii jej kolaboracji z Niemcami. Niniejszy film pochyla się nad uczuciowo- emocjonalną sferą jej życia i psychiki. Uznaję to za ogromny który pozwala zbliżyć się do bohaterki w duchowy sposób. Wywołuje poklady empatii widza, jednocześnie pozwalając zasmakować świata mody i ówczesnej bohemy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones