PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4648}
6,7 37 540
ocen
6,7 10 1 37540
6,4 9
ocen krytyków
Commando
powrót do forum filmu Commando

i doszedłem do wniosku,że abstrachując od olbrzymiego sentymentu,jakim darzę ren film,a także od niemal archetypicznej postaci Arnolda,fenomen tego filmu polega na jego niezwykle sprytnej i przemyslanej konstrukcji,przy okazji bardzi prostej (nie od dzis wiadomo,ze geniusz tkwi w prostocie) Otóż "Komando" to de facto półtora godzinna,sensacyjna,męska,brutalna opera filmowa,okraszona nutą ironii. Przez niemal caly seans towarzyszy nam znakomita muzyka, (nieodzalowanego) Jamesa Hornera. Co ja mówię-to nie muzyka,to prawdziwa opera właśnie! Skomponowana na orkiestrę symfoniczną,pełna licznych zapożyczeń gatunkowych,między innymi jazzowych. Posiadam ten soundtrack,slucham go regularnie i nadzwic sie nie mogę,jak swietnie sprawdza sie bez obrazu (obrazy wyświetlają sie w glowie) Film,podobnie jak muzyka ma swietne tempo,klimat no i Arnolda-obok Terminatora,to chyba najlepsza postac,jaką stworzył. Ale to wszystko byłoby mało,gdyby nie szczypta (a nawet dwie) wybornego humoru i (auto)ironii. Miodzio. Przy okazji,jest to jeden z najwazniejszych filmów mojego dzieciństwa,ktory tylko w kinie, (na przełomie lat 80-tych i 90-tych) obejrzałem z 10 razy.

ocenił(a) film na 8
kinoman77_filmweb

Sorry za literówki

ocenił(a) film na 3
kinoman77_filmweb

słaby film

ocenił(a) film na 8
Szymon111Sanok

Słaby tekst.

ocenił(a) film na 7
kinoman77_filmweb

Po pięciu latach przepraszasz za literówki! Przytulam Cię wirtualnie.

ocenił(a) film na 8
kinoman77_filmweb

Właśnie sobie włączyłem ten film to właściwie komedia. Najlepsze było jak Matrix z samolotu wuskoczył.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones