PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=678523}
6,2 64 722
oceny
6,2 10 1 64722
5,3 20
ocen krytyków
Crimson Peak. Wzgórze krwi
powrót do forum filmu Crimson Peak. Wzgórze krwi

Czy tylko mi wątek tego rodzeństwa przypominał książkę "Kwiaty na poddaszu" W pewnym momencie zastanawiałam się czy to nie jakaś mroczna przeróbka tej książki.

Jeśli chodzi o film to najlepsze w nim były zdjęcia, kostiumy (boże, te piękne suknie Edith:)) i mimo wszystko aktorzy. Tom Hiddleston wyglądał tu bajecznie. Największym minusem jest ta wielowątkowość, wolałabym te historię zobaczyć jako serial, bo mimo 2 godzin był trochę płytki. Niby może się wydawać, że małżeństwo to będzie główny wątek, to tej relacji jest niewiele, film skupia się bardziej na siostrze i na jej emocjach i złości. O Thomasie wiemy tylko tyle, że chciał zbudować maszyne i żenił się dla kasy.

Dużo bardziej odpowiadałoby mi zakończenie typu Happy end - wielka przemiana złego bohatera, który wygrywa ze złem miłością i żyją długo i szczęśliwie. (No może gdyby wyrzucić ten wątek kazirodczy, bo jak nie, to byłoby to niesmaczne)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones