PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=678523}
6,2 64 692
oceny
6,2 10 1 64692
5,3 19
ocen krytyków
Crimson Peak. Wzgórze krwi
powrót do forum filmu Crimson Peak. Wzgórze krwi

http://www.youtube.com/watch?v=oquZifON8Eg

kasiaax33

Ten film mnie zabije...

ocenił(a) film na 6
HiddenStone

Spokojnie, będę Cie zbierać z podłogi, podam sole trzeźwiące...

użytkownik usunięty
kanari

a kto by pomyślał że was :) to i ja się przyłączę do czekania na film :)

ocenił(a) film na 6

Bardzo dobra decyzja- gotycki horror jesienią- to jest to!

użytkownik usunięty
kanari

dokładnie :) i jeszcze jeden z moich ulubionych reżyserów go reżyseruje więc ma potencjał :D

ocenił(a) film na 6

Tak- będzie na pewno bardzo dobry wizualnie, bo Del Toro ma dar budowania pięknych opowieści. jestem ciekawa muzyki z filmu.

użytkownik usunięty
kanari

oooo tak znam Del Tero stworzył świetny Labirynt Fauna dlatego nie mam do niego zastrzeżeń wiem co potrafi muzyki też jestem ciekaw wydaje mi się że to będzie horror roku przed obecnością 2 :)

ocenił(a) film na 6

Tak, Labirynt był bardzo dobry, tym bardziej poprzeczka jest wysoka.. Tutaj będzie jeszcze bardziej mrocznie, co cieszy. Chociaż szkoda,że już zajawka pokazała bardzo dużo. :D

użytkownik usunięty
kanari

tak wymieniłaś wszystkie elementy których oczekuję :) a czekasz na Kosogłosa?

ocenił(a) film na 6

Cieszę się- będzie o czym rozmawiać :D Czekam na wakacje- wtedy obejrzę dopiero 2 cześć. Nawet nie wiem czego się spodziewać.

użytkownik usunięty
kanari

W pierścieniu ognia obejrzysz? to możesz być spokojna najlepsza część według wielu :) najbardziej wierna książce ale zdradzać nie będę. Jednak uprzedzę cię do kosogłosa part 1 nudny trochę :)

ocenił(a) film na 6

Tak, bo nie miałam czasu w ciągu roku szkolnego:D W czasie urlopu nadrabiam zaległości filmowe :)

kasiaax33

Druga wersja pełnego trailera:
http://www.youtube.com/watch?v=vLWsNDZqXpo

HiddenStone

Wow! Zapowiada się niesamowite kino, a poza tym Hiddleston w tych trailerach jest taki...pociągający :-D

ocenił(a) film na 8
kasiaax33

Zgadzam się :). Nie dość, że film jest w klimatach jakie lubię, zwiastuny wyglądają świetnie, historia jest intrygująca, to jeszcze do tego Tom :).

ocenił(a) film na 6
Belief

To będzie fajny gotycki horror z malarskimi wnętrzami (ha, motyw z malowidłem i motylami już się pojawił w filmie o Carmilli, sorry Del Toro), dobrą muzyką. Szkoda, że trochę szczegółów fabuły zdradzono. Na deser zostaną długie suknie, koszule nocne, krwawe kadzie i shirtless scene z Tomem.

ocenił(a) film na 8
kanari

Tak, te sceny shirtless z Tomem :D. Zastanawiam się czy Tom będzie zły czy na końcu okaże się dobry. Mi nie przeszkadza, że zdradzono trochę fabuły, bo to tylko zaostrza mój apetyt i mnie zachęca :). A znowu tak dużo nie pokazali, bez przesady. Zostało jeszcze co najmniej półtorej godziny filmu :). Denerwuje mnie tylko ten Charlie Hunnam. Nie przepadam za chłopem a tu będzie chyba w opozycji do Toma jako tego złego.

ocenił(a) film na 6
Belief

Ciężko powiedzieć. Tom raczej lubi role złych facetów, tutaj wygląda bardzo wampirycznie... chociaż kto wie? Pokazali sporo, biorąc pod uwagę to,że do premiery jest pól roku i pewnie to nie ostatni trailer- będzie istniała konieczność, by budować napięcie przed październikiem.
Hunnam ma inny typ urody i generalnie stoi w opozycji do Toma- nie mam wyrobionego o nim zdania, bo nie widziałam żadnego filmu z tym gościem.(

ocenił(a) film na 8
kanari

Hunnam mógłby się przewrotnie okazać tym złym :D. Nie miałabym nic przeciwko. Też za bardzo go nie znam, może widziałam z nim jeden film, ale w tych zwiastunach działa mi na nerwy. Robi wrażenie bohatera, który będzie ratował piękną i niewinną kobietę od złego męża i jego dziwnej rodziny. Na końcu z happy endem dostanie mu się panna (albo wdowa jak kto woli :D). Oklepane to trochę.

Fakt, że dużo pokazali zważywszy ile jeszcze czasu do premiery. Ja tam nie narzekam :), ale dziwny jest ten zabieg - 3 duże zwiastuny a do filmu jeszcze pół roku.

Zapomniałam zapytać ostatnio - co to za film o Carmilli z tymi motylami?

Belief

Hunnama widziałam (z tego co twierdzi mój filmweb) w 4 filmach i zupełnie go nie pamiętam. Wasikowska na heroinę też mi nie za bardzo pasuje, (wolę ją w rolach takich pokręconych jak w "Only Lovers Left Alive", czy "Maps to the Stars"), ale może jeszcze zmienię zdanie w trakcie filmu.
Co sądzicie po tych zwiastunach o jej chemii z Hiddlestonem?

Jeżeli chodzi o postać sir Thomasa to dla mnie to wygląda, że razem z siostrą są "tymi złymi", składają ofiary w postaci młodych kobiet karmiąc ten swój przeklęty dom, ale później on naprawdę zakocha się w Edith, zbuntuje przeciwko siostrze i będzie chciał bronić ukochanej. Na końcu pewnie ratując ją bardzo dramatycznie zginie, a ja zostanę wyniesiona z kina przez ochronę z powodu zakłócania spokoju zanosząc się histerycznym szlochem, rzucając butami ekran i krzycząc "Del Toro I freaking hate you!"

ocenił(a) film na 8
HiddenStone

Ha ha ha boska jesteś :D. Ale się uśmiałam :))).

Wasikowska i mi nie pasuje na pannę rozbudzającą męskie zmysły, ale na razie się wstrzymuję z jej oceną. Zobaczymy co pokaże.

I ja się obawiam, ze Thomas na końcu zginie ratując ukochaną, która go odmieni. Bo przecież miłość taka silna jest i każdego sprowadzi na dobrą drogę. Fuj, jakie to patetyczne :] Z której strony by nie patrzeć Thomas przegra a Hunnamowi trafi się panna. Ciekawe ile z tych naszych przypuszczeń się sprawdzi. Oby mało, bo nie chcę przewidywalnego scenariusza.

Gdzieś czytałam, że ta siostrzyczka zapała pożądaniem do braciszka. Może to mu się nie spodoba? Jedno jest pewne, oboje wyglądają przerażająco :D. I taką też muszą mieć tajemnicę :).

P.S. Skąd wiesz, że Tom płakał ze strachu czytając scenariusz? :)

Belief

Jess mówiła o tym w wywiadzie: https://www.youtube.com/watch?v=vn0SzB6JNTc
Wydaje mi się, że nawet jeżeli scenariusz będzie przewidywalny to film sam w sobie wizualnie już wydaje mi się fantastyczny i jeżeli będzie do tego dobrze zagrany, z piękną ścieżką dźwiękową i zaskoczy przynajmniej jedną sceną to będę zadowolona. I tak wszystko już było, jakie tu można zrobić z tego oryginalne zakończenie?

ocenił(a) film na 8
HiddenStone

Czy ona powiedziała, że Tom zawsze płacze jak się boi? :D

E tam można zrobić coś oryginalnego, wszystko zależy od tego jak się historia potoczy. Hunnam mógłby być zły :D. Ale bez względu na to jak film skończą i tak na niego czekam i z przyjemnością obejrzę. :) I faktycznie to co pokazali w zwiastunie, wizualnie jest rewelacyjne dodatkowo w moich klimatach. :)

Belief

"Czy ona powiedziała, że Tom zawsze płacze jak się boi? :D"
Tak. :D Uwielbiam ten wywiad. Jess jest świetna i nie mam wątpliwości, że pomiędzy nią a Tomem na planie będzie to coś. Aż trochę szkoda, że kiedy dostała scenariusz wybrała rolę Lucille, a nie Edith, ale z drugiej strony bardziej pasuje na siostrę, nawet z wyglądu są podobni.

ocenił(a) film na 8
HiddenStone

Podokuczała temu kolesiowi :D.

Skąd wiesz jakie relacje będzie miał Thomas z siostrą :D. Może będzie lepiej iskrzyć :). Pewnie rola Lucille była ciekawsza. Nie oszukujmy się co interesującego może być w delikatnym dziewczęciu zmanipulowanym przez niedobrego mężczyznę i jego rodzinę?
A bycie podstępną s u k ą (ale jaja ten wyraz nie chciał mi przejść) już daje pole do popisu. :)

Belief

Zgadzam się, też bym pewnie wybrała Lucille. ;) Plotki głosiły, że ma być coś o kazirodczym związku (jeszcze ten tekst, że dorastali zamknięci na poddaszu, to mi się kojarzy z powieścią "Kwiaty na poddaszu"), ale może to po prostu nadinterpretacja sceny z podglądaniem i widocznej zazdrości siostry. W końcu do tej pory była z bratem bardzo blisko a teraz ktoś zajmuje jej miejsce.

ocenił(a) film na 8
HiddenStone

Ciekawa jestem czy oni będą mieli relacje seksualną czy to tylko chora zazdrość siostry.

Jutro kończy się głosowanie :)
http://www.filmweb.pl/film/Avengers%3A+Czas+Ultrona-2015-637247/discussion/LIGA+ MISTRZ%C3%93W+MCU+-+WYBIERAMY+NAJLEPSZ%C4%84+POSTA%C4%86.,2629378?page=8#post_13 500151

Belief

Oho, dzięki za przypomnienie, nawet nie zauważyłam, że już finały :D

Belief

I uprzejmie wszystkim przypominam, że Tom płakał czytając scenariusz, podobno ze strachu, ale kto wie, może płakał właśnie nad ciałami widzów/fanek, które będą wynosić z kin po premierze...

użytkownik usunięty
Belief

Ja również teraz zobaczyłem czyżby szykował się horror roku :D przed obecnością 2 coś musi zwiększyć mój apetyt czekam

ocenił(a) film na 5
kasiaax33

Ciekawie się zapowiada. Zastanawia mnie tylko fakt, że wszystkie trzy zwiastuny zdradzają sporo szczegółów. Ciekawie, czy w filmie będzie jeszcze coś co nas zaskoczy i przerazi?

użytkownik usunięty
kasiaax33

genialnie się zapowiada osobiście czekam szykuje się horror roku hah :)

kasiaax33

Wizualnie - rzecz piękna, wystylizowana i smakowita. Po trailerze ciężko wypowiedzieć się o aktorstwie ( choć jak dla mnie Chastain skradnie reszcie show) i fabule będącej na oko takim miksem Edgara Allana Poego, H.P. Lovecrafta i Mary Shelley z domieszką starych filmów grozy wytworni Hammer. Największa obawa, iż to wszystko okażę się tylko kolorową wydmuszką.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones