PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=777}

Cube

7,0 171 367
ocen
7,0 10 1 171367
7,1 14
ocen krytyków
Cube
powrót do forum filmu Cube

Kazan pytany o liczbę dzielników liczby 30 odpowiada: 2, a wiadomo, że jest ich więcej (1,2,3,5,6,10,15,30). Mam rację? Też to zauważyliście?

ocenił(a) film na 10
elomelo

Tak, zauważyłam. Może Kazan był kreatorem tego sześcianu. Może tylko udawał upośledzonego. Nie mam innego wytłumaczenia na to.

ocenił(a) film na 7
Karola_32

Było by to logiczne wytłumaczenie, bo nie znalazł się odrazu w pobliżu startowego sześcianu jak pozostali. Ale z drugiej strony gdyby był kreatorem tego "cuba" to wprowadzal by ich w błąd w taki sposób aby zgineli. Tutaj sytuacja z quentinem kiedy przechodzili przez pomieszczenie z czujnikami głosu, kiedy kazan (byc moze celowo) wydał z siebie okrzyk aby quentin zgina.

ocenił(a) film na 8
Karola_32

W ostatnim filmie jest wyjaśnione kim jest upośledzony geniusz.

ocenił(a) film na 8
terron

I mówią, że kim jest jakoś mi to umkneło już nie pamiętam

ocenił(a) film na 8
Monilunka7

To jedna z osób nadzorująca experyment. Nie pamiętam co mu się stało ale nabawił się autyzmu i zamknięto go z bohaterami z pierwszej części.

ocenił(a) film na 8
terron

Ale autyzm chyba jest wrodzony i nie można się go nabawic co?? więć jak to sie stało?? kurde dawno nie oglądałam musze sobie odświerzyc całą trylogie :):)

ocenił(a) film na 8
Monilunka7

Szczerze trójka jest na siłę dwójka już taka sobie była a jedynka oczywiście fajnie bo oryginalna

ocenił(a) film na 6
Monilunka7

W pierwszej części mamy do czynienia z dwójką nadzorujących Cube pracowników. Do Sześcianu dostaje się urocza kobieta, która ma dzieci i nasz bohater zaczyna żywić do niej współczucie, po czym udaje się do wnętrza Sześcianu, by pomóc jej się wydostać. Ostatecznie udaje mu się ją wyprowadzić, lecz sam zostaje schwytany i poddany jakieś operacji. W następnej części widzimy go już jako chore na umyśle warzywo, które jednak jest geniuszem matematycznym (za paczkę żelek oczywiście ;). W jedynce jest to pokazane tak, że jest on mistrzem szachów, potrafiącym przewidywać matematycznie ruchy wszelkich figur na planszy.
Oto tajemnica wiary ; )

ocenił(a) film na 9
elomelo

chyba błąd w tłumaczeniu. zdaje mi się, że w oryginale było 13.

ocenił(a) film na 10
keeveek

Właśnie ja miałam wrażenie, że to lektor się pomylił, ale pewna nie jestem, więc nie będę się upierać przy swoim ;)

ocenił(a) film na 6
elomelo

no chyba nie masz racji gdzyz to nie jest dzielenie liczby 30 przez tyle cyfr ile sie da, tutaj stosuje sie matemetyke elementarna wiec dzielniki liczby 30 baleza do zbioru (-30,-5,-2,-1,1,2,5,30) -1 ,1 -10 ,10 to dzielniki trywialne a nietrywialne to -5, 5, -2,2 z czego tylko 2 sa dodatnie 2 i 5 wiec dzielnik liczby 30 to 2

ocenił(a) film na 6
jerzma

ale skucha, do zbioru naleza jeszcze liczby 3 i -3 wiec bd 3 dodatnie pierwsze liczby bo tego co pamietam mial byc dzielnik liczb pierwszych wiec dzielnik wynosi 3,

jerzma

Puknij sie w główkę.

ocenił(a) film na 8
Motorcycle_Boy

Sam się puknij. Jerzma dobrze gada.

metaxxa

Może dobrze ale ma spore problemy z jasnym formułowaniem myśli. Wystarczyło napisać, że liczba 30 ma 8 dzielników, ale tylko 3 z nich to liczby pierwsze.

ocenił(a) film na 7
elomelo

Odpowiada 3 (przed chwilą sprawdziłem, nie wiem co mówi polski lektor, bo mam film w wersji oryginalnej), co się zgadza, ponieważ tak jak pisze jerzma chodzi o dzielniki nietrywialne.

ocenił(a) film na 9
bmasian

30 dzieli się jeszcze przez 6 więc wasza teoria legła w gruzach.

Chodziło o liczbę 13.

ocenił(a) film na 4
keeveek

Liczba 3 ma sens. Chodziło tu najprawdopodobniej o dzielniki pierwsze (2, 3 i 5).
Ogólnie mówiąc, ten film jest zryty, ktoś tu silił się na coś inteligentnego, wchodząc w matematykę i gubiąc się po drodze. Jeszcze chwile typu: 'czekaj... już, wiem, no jaka ja głupia byłam!', były po prostu żałosne. A ukazanie psychologii? 'Uwielbiam', jak Amerykanie idą w teksty typu 'to rząd, to wojsko, cały świat to jedna wielka machina'. Jeszcze wątpliwe, nastroszone błędami i nielogiczne efekty specjalne (Holloway próbuje odbić się do powłoki, na kilka metrów od 'pokojów', a w innych ujęciach powłoki w ogóle nie ma, np. w widoku z góry - widać tylko drzwi pokojów). Wiem, 1997, ale wtedy też wyszedł Titanic. I nie wymigujcie się niskim budżetem, bo to nie argument - jak ktoś nie ma kasy, to się nie sili na tanie efekty, psujące cały efekt.

ocenił(a) film na 8
micgryga

Wszystko OK, ale czepiasz się Amerykanów mówiąc o Kanadyjskim filmie.

ocenił(a) film na 4
Hatus

Wybacz ignorancję ;) Może stąd te teksty - Kanadyjczycy chcieli poszydzić trochę z Amerykanów ;)

ocenił(a) film na 8
micgryga

Wybaczam :P Nie wiem - nie znam się na kinie Kanadyjskim, ale byłoby to ciekawe wyjście z sytuacji.

micgryga

Browar dla tego gościa!!! Dokładnie pomyślałem o każdej rzeczy którą wymieniłeś w ten sam sposob. Nader inteligentna dziewczynka i akcja z dotykaniem powłoki były bezapelacyjnie najgłupszymi momentami filmu. Ale mimo to pomysł przyzwoity, z tym ze faktycznie strasznie cudowali z tą matematyką...

ocenił(a) film na 10
elomelo

W angielskim są dwa słowa oznaczające dzielniki: divider i factor

divider - dzielnik (ogólnie)
factor - dzielnik pierwszy (liczby pierwsze)

w filmie zostały one przetłumaczone tak samo i w pewnym momencie mamy nieścisłość co prowadzi do nieporozumień i do dyskusji jaka się tutaj rozwinęła.

Odpowiadając na poruszany tutaj problem, liczba 30 ma 3 dzielniki pierwsze.

ocenił(a) film na 8
elomelo

W Wersji Angielskiej Kazan odpowiada "3" i to się zgadza. Miał podać ile dzielników naturalnych liczb pierwszych ma dana liczba 30
ma 3 takie dzielniki 2,3,5 ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones