PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=777}

Cube

7,0 171 193
oceny
7,0 10 1 171193
7,2 13
ocen krytyków
Cube
powrót do forum filmu Cube

naprawdę fajny, z podtekstem.
Ale końcówkę spieprzyli aż żal.
Jak Quentin za Nimi zdążył (mówię konkretnie: ja dostał się do ostatniego sześcianu?)
ogólnie film bardzo fajny, i wcale nie trzeba wydać góry złota aby stworzyć dobry film.
Choć gra aktorska zostawia trochę do życzenia, to film dostały 9 gdyby nie ta ostatnia scena.
W ogóle co to byłby dla nich za problem aby przeżyły trzy osoby?
ostatnia scena 1/10.
całość filmu ( z wyłączeniem ost. sceny) 9/10
suma: 7/10
polecam film

ocenił(a) film na 7
Pan_Znak_Zapytania

Mogli pokazać, co było po wyjściu z sześcianu...Ogólnie mimo wszystko, film bardzo dobry

afisiafisia

przy wyjściu z sześcianu był zapewne jakiś magazyn, hala w której krecili cały film ;d

ocenił(a) film na 10
temteges

Nie było tam na pewno magazynu żadnego. Kto oglądał kolejne częsci ten wie co tam było.

Wojt1215

wyczytałem kiedyś że ten film kręcili w jakimś opuszczonym magazynie i był tylko dostępny jeden sześcian bo wiecej by sie nie zmieściło coś jest fajne bo wszystkie sceny zostały nakręcone tylko w jednym pomieszczeniu, sześcianie pzdr

ocenił(a) film na 10
temteges

kOLEJNE CZĘŚCI nie istnieją. Liczy się tylko cube 1

ocenił(a) film na 9
afisiafisia

A najlepsze że wydostał się tylko ten autystyczny Kazan który i tak nie mógł nic nikomu opowiedzieć o sześcianie

ocenił(a) film na 8
afisiafisia

To by zniszczyło końcówkę jeszcze bardziej.

ocenił(a) film na 8
Pan_Znak_Zapytania

"ostatnia scena 1/10.
całość filmu ( z wyłączeniem ost. sceny) 9/10
suma: 7/10"
IMO 1/10 + 9/10 = 10/10. Średnia to 5/10. Skąd wzięło ci się 7/10? To potężniejsza zagadka niż ta w filmie. Przygotowałem kilka możliwych jej rozwiązań. Albo:
a) sprawdzasz użytkowników Filmwebu
b) jesteś idiotą
c) chodziło ci o sumę, ale zapomniałeś wspomnieć o -2/10 dla rasistowskiego wątku AKA murzyn jako "czarny" charakter
d) chodziło ci o średnią, ale zapomniałeś dodać 4/10 za muzykę

Przykro mi to mówić, ale ułożyłem możliwości w taki sposób, że której byś nie wybrał, zawsze będzie potwierdzeniem B.

ocenił(a) film na 6
neureese

Wiem, że to stary wątek ale nie mogę się powstrzymać, ponieważ neureese poruszył ważny temat bycia idiotą. W filmie pewien niepełnosprawny osobnik okazał się sprawnym kalkulatorem, być może geniuszem, kto wie, ale pokazane były tylko jego możliwości szybkiego liczenia. Neureese widzi za to cały świat w postaci liczb, z których można policzyć średnią arytmetyczną i z całą pewnością jest w tym biegły, to jego wielki talent! Niestety tego, że istnieją inne możliwości uśredniania ocen (chociażby taka "wg mnie poszczególne sceny mogę ocenić na tyle i tyle, a w sumie film zasługuje na tyle") już nie dostrzega. Tak to już w życiu bywa, że im większy jest ten jeden talent, tym gorzej sobie człowiek radzi z całą resztą. Doceńmy go.

heavy_puchatek

średnia to średnia nie ma czegoś takiego jak wg mnie wychodzi tyle to już nie jest matematyka. tak jakbyś czwórkowemu uczniowi wystawił 1 na koniec bo wiesz że ściąga i nazwał to średnią jego ocen ;)

ocenił(a) film na 6
neureese

jesteś niewiarygodnym bystrzachą neuresese, bardzo zazdroszczę ci intelektu

ocenił(a) film na 9
neureese

Jakby nie patrzeć, należy Cię określić przez pkt B

Jest coś takiego jak "średnia ważona", stosowana o wiele częściej podczas oceniania "czegoś" niż średnia arytmetyczna, która bardzo rzadko okazuje się być przydatna w praktyce.

Gojira

arytmetyczna czy ważona opiera się na matematyce a nie na subiektywnych odczuciach więc..

ocenił(a) film na 8
Pan_Znak_Zapytania

Też uważam, że koniec mógł zostać zrealizowany inaczej.Jak dla mnie mogła przeżyć dziewczyna i ta dwójka, która z nią była. Aczkolwiek jeśli już Quentin musiał ich wyzabijać, dobrze że chociaż nie udało mu się wyjść. Także byłem ciekaw co jest na zewnątrz sześcianu, gdzie został on zbudowany. Film bardzo dobry - trzyma w napięciu.

ocenił(a) film na 8
kokos91

pewnie po wyjsciu jest tak jak w drugiej częsci, co bardzo mi sie nie spodobalo, ze pokazali cala prawdę w drugiej czesci. W jedynce to wyjscie chorego psychicznie czlowieka, tylko jego, mozna na wiele sposobów interpretowac.

ocenił(a) film na 9
hugo2333

A może tak wygląda piekło?

ocenił(a) film na 7
rumpel86

Właśnie o tym samym pomyślałem oglądając ten interesujący chociaż nie pozbawiony słabych punktów (gra aktorska). Może właśnie tak wygląda piekło? Próbujesz wydostać się bez szans na wyjście? I tak przez całą wieczność... Przerażające...

ocenił(a) film na 9
Neko_

Oby nie;) Ja chcę do nieba:)

ocenił(a) film na 10
Pan_Znak_Zapytania

Mysle, że chodziło o to aby tych 'normalnych' ludzi udupić i dać przepustkę psychicznemu

ocenił(a) film na 7
Pan_Znak_Zapytania

Nie żebym się czepiał ,ale następnym razem jak będziesz chciał żeby nie czytał tego ktoś kto jeszcze nie oglądał filmu to kliknij okienko "Spojler!.."

ocenił(a) film na 7
janusz62

Oczywiście, tylko że kiedy pisałem to w 2011 nie było jeszcze takiej opcji, a po wprowadzeniu - jakoś o tym zapomniałem :)

ocenił(a) film na 7
Pan_Znak_Zapytania

Przepraszam, ośmieszyłem się. A z oceną filmu się zgadzam.

ocenił(a) film na 7
Pan_Znak_Zapytania

Oj tak, jestem identycznego zdania. Film bardzo dobry, ale końcówka z niepotrzebnym i bezsensownym twistem, który został wprowadzony chyba tylko po to, by nie było happy endu...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones