PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=777}

Cube

7,0 171 261
ocen
7,0 10 1 171261
7,2 13
ocen krytyków
Cube
powrót do forum filmu Cube

Oczywiście tu zakładamy, że kolejne 2 cześci powstały dla wyłudzenia kasy i nie są odpowiedzią na wizję Vincento Natalie i nie mają nic wspólnego z częścią pierwszą. Moim zdaniem po wyjściu z Cube ludzie zostali by odwiezieni z powrotem do własnego życia oczywiście nie pamiętali by jak wrócili do własnego domu. Nie wiedzieli by kto a ni co za tym stało.

ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

Dla mnie Cube zero nie istnieje to żart i tandeta nie ma nic wspólnego z częścią pierwszą niestety dwójka która jest dobra wg. mnie też jest filmem który nie wiąże się z oryginałem, a więc tak jakby nie istniał...Cube 1. Tylko Cube 1. Macie jakieś ciekawe przemyślenia ? Mnie zastanawia jakie ciekawe pułapki istniały w sąsiednich pomieszczeniach, kim był ten gość, który zginął pierwszy - prezentował się intrygująco ? Oraz właśnie - co było na końcu. Może właśnie sześcian był dziełem obcych..

ocenił(a) film na 9
Movie_Crash_Man

To było wszystko matematycznie zaplanowane, czyli eksperyment, badanie, rozrywka, ale przez kogo?? Wezmę w cudzy słów słowo "wydostała się" postać Kazana, specjalnie to On. Cóż on może??? Postaci zostały specjalnie wybrane.posiadały właściwości, matematyczne, psycholigczne z biegiem czasu poddatne na insynuacje pozostałych pragnących za wszelką cenę żyć. Aha, radzę obejrzeć
Sześcian
1969 Cube

ocenił(a) film na 10
orkosky

Matematycznie zaplanowane. Plan geniusza badającego zdolność ludzi do współpracy przez zdolność łączenia ich największych umiejętności w matematycznych warunkach. DLA MNIE MOTWYW z kosmitami nadal jest prawdopodobny.

ocenił(a) film na 9
Movie_Crash_Man

I jesli juz koniecznie rozpatrywac ten temat (tylko po co?) to faktycznie jest to chyba jedyne sensowne rozwiazanie - UFO:). Ot, chcieli poznac nasz gatunek, wprowadzajac m.in. uspiona bestie, czyli egocentrycznego, tchorzliwego policjanta, ktory na codzien swoje wady chowal za autorytetem zawodu ktory pelnil i dbaniem o zachowanie pozorow tego, ze jest odwazny i opiekunczy (po czesci nieswiadomie, bo to w koncu prosty czlowie pozbawiony glebszych refleksji).
W sumie to wlasnie o Quentinie jest ten film i tak mozna to sensownie wytlumaczyc : obcy chcacy poznac granice ludzkiej agresji:)

ocenił(a) film na 8
poslo

Proszę Was, operujecie skrótami, znaczenia których nie znacie... UFO - unidentified flying object. Polski odpowiednik - NOL - niezidentyfikowany obiekt latający.
Jeśli widzicie coś co porusza się po nieboskłonie, nie ważne czy metr nad wami czy w stratosferze, i nie umiecie powiedzieć co to - to właśnie UFO. Niezidentyfikowany obiekt latający.
Więc co? "to faktycznie jest to chyba jedyne sensowne rozwiazanie - UFO" Czyli taki obiekt maczał w tym palce?
Na miejscu byłoby kosmici, obcy, obce formy życia czy komiczne "ufoludki", nie UFO.

ocenił(a) film na 9
jarken

A co jesli to specjalnie uzylem w ten sposob, zeby podkreslic dystans do omawianej sprawy? :)
Ale tak to oczywiscie masz pelna racje.

jarken

CZŁOWIEKU! Poluzuj pośladki, błagam. Śmiem twierdzić, że większość ludzi z terminem "UFO" kojarzy właśnie kosmitów, obcych, obce formy życia czy komiczne "ufoludki". Nie panikuj, nie histeryzuj.

ocenił(a) film na 9
Movie_Crash_Man

Według mnie sześcian stworzyła grupa wpływowych ludzi dla własnej uciechy i obserwowania zachowań innych. To miało być reality show, ale na śmierć i życie, bez zgody uczestników. Porwano ich z domów i wymieszano w taki sposób, żeby się nienawidzili nawzajem i popadli w obłęd. Silny gliniarz okazał się agresywny. Pozostawiono znaki w postaci liczb i wpuszczono matematyków.
Sześcian pobudza wyobraźnię...nie ma co, zagadka została rozwikłana w drugiej części dość "łopatologicznie", między innymi dlatego pierwsza jest znacznie fajniejsza, gdy nie zwracamy uwagi na kontynuację.

Movie_Crash_Man

dzieło obcych

ocenił(a) film na 8
mageftw

A kto wie czy to nie miał być ostatni labirynt życia? Stworzony w dalekiej przyszlości przez obcych? Ciekawa dysusja nie ma co.

ocenił(a) film na 10
stephen84

Jestem przychylny nadal opcji iż cube jest dziełem kosmitów szczególnie, że przyjrzałem się scenografii filmy Obcy IV i wnętrze Cube jest bliźniaczo do wnętrza statku z ALIEN IV podobne, ale to ogólnie mało istotny szczegół. Najważniejsza jest selekcja ludzi do sześcianu totalnie nieprzypadkowa. Totalnie intrygujące

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

szkoda tylko, że trochę pokręcili tematykę tego filmu przez jego kontynuacje. Tam są nieco inne wyjaśnienia.

ocenił(a) film na 10
stephen84

To są wyjaśnienia do tych filmów a nie do cube 1

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

Jestem za. Cube jest jedynym i niepowtarzalnym filmwem.

stephen84

Cube II wyjaśnia zagadkę...to był pomysł z wymiarami czasu , na koncu Cube zlozyl się w małą kostkę do reki.

ocenił(a) film na 10
avoocadoo

Tylko, że Cube II moim zdaniem jest słabiutki :/ Jedynka jest jedyna w swoim rodzaju i powinni nas zostawić z tą "tajemnicą" ;)

ocenił(a) film na 7
Movie_Crash_Man

Zasadniczo temat jest dziwny. Jeśli czegoś nie ma w scenariuszu, to tego nie ma. Rzeczywistość filmowa nie istnieje poza filmem. Nie ma nic po wyjściu. ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Movie_Crash_Man

Tak, oczywiście twoje warzywne wyzwiska to naprawdę dobry argument.

Natomiast zdrowi ludzie wiedzą, że bohaterowie filmu nie wychodzą z ekranu. Czego nie ma w filmie, tego nie ma w filmie. Nie ma świata po wyjściu z Cube, bo nie napisano w scenariuszu o tym świecie i nie nakręcono tego świata w filmie. :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Movie_Crash_Man

Właśnie o filmie jakoś mało, a o innych dużo.

Więc jeszcze raz. Jeśli czegoś nie ma w filmie, to tego tam nie ma. Nie ma kontynuacji losów, jeśli ktoś ich nie nakręci, nie ma "rzeczywistych twórców" kostki, jeśli film o nich nie mówi.

Jeśli robisz zdjęcie prawdziwemu światu, to możesz zapytać, co było poza kadrem. Jeśli Beksiński maluje swój obraz, to nie ma jakiejś kontynuacji przedstawionego tam świata. Nic nie znajduje się w katedrach i nie ma przyszłości dla przedstawionych postaci.

Czego nie ma, tego nie ma. :)

użytkownik usunięty
Movie_Crash_Man

No co za idiota :) gośc wyraził swoją opinię o filmie a ten debil go zwyzywał od Polaczków buraczków.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Movie_Crash_Man

Wydaje się, że właśnie tak działa Twoja logika. Ja piszę o filmach, Ty mnie wyzywasz i mówisz, że to świadczy o Twojej doskonałej logice. :)

ocenił(a) film na 8
hyrkan

Wreszcie ktoś, kto to rozumie :) Piona

ocenił(a) film na 7
Movie_Crash_Man

Nie wygląda to jak selekcja banalna? Różne umiejętności, dość banalne rozwinięcie - przeżycie ułomnego.

ocenił(a) film na 10
hyrkan

Nie przeżył ułomny tylko genialny matematyk po operacji wg. idiotycznej teorii wymuszonej na cube przez cube 0 .

ocenił(a) film na 7
Movie_Crash_Man

Nie przeżył kalkulator, jeśli mamy być ściśli. Zdarzali się matematycy o wybitnych zdolnościach rachunkowych, jednocześnie jednak osoby niepełnosprawne o wybitnych zdolnościach rachunkowych nie są od razu genialnymi matematykami. :)

Przeżył ułomny. W bardzo bardzo bardzo wielu filmach przeżywa jakieś dziecko, słaba kobieta etc. Taki myk zabawny, że ci różni komandosi, żołnierze czy inni ludzie pozornie mający szanse popełniają błędy, eliminują sami siebie, poświęcają się. Banał do sześcianu. :)

ocenił(a) film na 6
mageftw

ja mam generalnie pytanie: czy obcy zamówili by robociznę u rodzaju ludzkiego w postaci zewnętrznego sześcianu ? Trochę to głupie.. po co UFO miało by to robić?

ocenił(a) film na 10
dziewiona

bo worth mogl byc od kosmitow i sciemniac

ocenił(a) film na 7
Movie_Crash_Man

To ciekawe uzasadnienie ad hoc. Dokładnie w każdym filmie główny bohater mógł być od kosmitów i ściemniać. :)

Movie_Crash_Man

wyjaśnienie z obcymi mało mi się podoba ale z drugiej strony nie mam lepszego pomysłu :( film ogólnie niecodzienny :)

ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

Moim zdaniem to sen. Każdego z uczestników poddali marzeniom sennym. Każdy śnił to samo. Taki eksperyment. Tak naprawdę wyjaśnień może być wiele. Jakby całe zajście zostało wyjaśnione w końcu z pewnością by nas rozczarowało (tak było np. w "Zagubionych" - całe 6 sezonów i takie głupie wyjaśnienie). Dlatego reżyser zostawił bramkę pod koniec filmu i dobrze zrobił. Otworzył drogę do sequela i pozostawił nam wyjaśnienie: co jest po wyjściu z Cube...

ocenił(a) film na 10
Karola_32

Sny to za duże uproszczenie/sny/dragi itp. Kurde mam od zarania tych pomysłów co może wyjść po wyjściu z cube. Ten film jak i bwp najbardziej rozbudziły moją wyobraźnię.

ocenił(a) film na 7
Movie_Crash_Man

Od czego??

ocenił(a) film na 7
Movie_Crash_Man

Od zajarania może?

ocenił(a) film na 7
Movie_Crash_Man

Jakie masz pomysły?

ocenił(a) film na 7
Karola_32

A jakie było zakończenie w zagubionych powiedz proszę

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7

Ulalala to poszli strasznie na łatwiznę...

użytkownik usunięty
ciech007

Wlaśnie, wszyscy spodziewali się jakiegoś mocnego zakończenia a tu takie coś:/

ocenił(a) film na 9
Movie_Crash_Man

Z tego co pamiętam to bohaterowie filmu mówili, że cube mogło zbudować wojsko, bogaty psychol, lub właśnie obcy (kosmici), ja bym tu wykluczył obcych, bo przecież jeden z bohaterów zbudował (zaprojektował)kopułę zewnętrzną. Ja stawiam na bogatego psychola. No i zastanawiam się kim był ten pierwszy, ten który wpadł w sito w czerwonym pokoju i nikt go więcej nie widział.

ocenił(a) film na 10
matt2100

Ten pierwszy mógł być kosmitą, a ten drugi mógł dla nich pracować xd

ocenił(a) film na 7
Movie_Crash_Man

moja teoria jest taka ze to film byl fajny tylko dlatego ze nic nie bylo wyjasnione i wogole same tajemnice, i dobrze bo wyjasnienie byloby pewnie rozrczarowujace
"Moim zdaniem po wyjściu z Cube ludzie zostali by odwiezieni z powrotem do własnego życia oczywiście nie pamiętali by jak wrócili do własnego domu"
glupiutkie to zakonczenie, strasznie naiwne
gdyby ten film tak sie zakonczyl to odjalbym mu chyba ze 3od oceny^^

ocenił(a) film na 6
El_Magiko

opłaca się obejrzeć cube 2 i cube 0 czy raczej odradzacie? podzielcie się swoimi opiniami.

ocenił(a) film na 7
Movie_Crash_Man

kufel zimnego piwa i porządny soczysty cheeseburger :P

ocenił(a) film na 9
Movie_Crash_Man

A ja cały film oczekiwałem, że po wydostaniu otwarciu mostu, czyli wyjścia z tego Cuba, wejdą do kolejnego. Niestety (albo i stety), film pozostawił przyjemne uczucie niedosytu, polecam :)

ocenił(a) film na 10
nencik

dokładnie dlatego pozostałe filmy z serii cube należy olać choć przyznaję, że cube 2 jako inny film przyjemnie się oglądało.

ocenił(a) film na 9
Movie_Crash_Man

-A co jest poza sześcianem?
-Bezgraniczna ludzka głupota. Cała sentencja filmu.

Movie_Crash_Man

Jak to, nie domyślasz się ?
Kostkę zbudowało Aperture Science, by testować ludzi !
A po wyjściu?... Pranie mózgu i do piachu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones